Sunday 18th December 2011

Greyhound Box Draw For Ballarat Quali – Sunday 18th December 2011

Race No. 1Ht1 – Kennelling Time 8.30-9.00am09:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1BON BON LANKANFSHS Clarke (Tooradin)
2ROCKIN’ SURF35534NBTZ Aleksov (Brookfield)
4OUR BOY JACKSON8NBTL C Slattery (Heathcote)
5ZACARIAHFSHL R Morshead (Barongarook)
7KISS ME DONKEY46454NBTA D Blake (White Hills)
8BANK ON HOLLY4NBTD M Cairns (Lal Lal)
Race No. 2Ht209:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1CHADWICK6FSTDJ H Kruisselbrink (Raglan)
2UNO KRYSTAL27NBTA G Sacco (Wattle Flat)
4COLLATERAL DAMAGE33466NBTB A Hare (Greendale)
6BIG MAMMA’S BOYFSHS Donlon (Burnbank)
8RUNWAY RICKYFSHG W Peach (Cape Clear)
Race No. 3Ht309:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE VALIANT46FSTDB Ender (St Albans)
2JAY KING1618FSTDP Sant (Werribee)
4SNAKE HABITAT66577NBTC M Davis (Murrabit)
6OUR ICEMAN5NBTJ P Psaila (Little River)
8HOLLY MADE ME45NBTW B Punshon (Parwan)
Race No. 4Ht409:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1SELSI RULER5536FSHM Chilcott (Heathcote)
2EXQUISITE GEM76788FSHD Bunn (Tylden)
4HOLLY SIZE2NBTD M Cairns (Lal Lal)
6WALKING BLUE88687NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
8VAPOURASHFSHL R Morshead (Barongarook)
Race No. 5Ht509:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1GRYPHON3NBTJ H Kruisselbrink (Raglan)
2OUR BOY LEZ24322NBTL C Slattery (Heathcote)
4SHEZA LANKANFSHS Clarke (Tooradin)
6KICK IT UP55273NBTD G Blake (Bringalbert)
8SHADY TRAIN7FSHD R Knight (Smythesdale)
Race No. 6Ht609:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1THIRD CHANCE3743FSHG W Peach (Cape Clear)
2BEN FREDFSHG R Hansen (Daisy Hill)
4SAMMY’S DREAM7F857NBTG R White (Ballarat North)
6HALL DANCER5427TNBTG F Mcmillan (Eaglehawk)
8WETBACKFSHE D Whelan (Ascot Vale)
Race No. 7Ht709:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1MO’S DREAMINFSHG Williams (Melton)
2CHATTER MAN45458NBTJ Weber (Darraweit Guim)
4OUR PANTHER4NBTJ P Psaila (Little River)
6COSMIC BOY34NBTS Donlon (Burnbank)
8MAGIC MAESTRO4FNBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Ht809:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1KOBY PATHFSHL R Morshead (Barongarook)
2BRINDLE LEE28FSHL E Cookson (Junortoun)
4WHITE KING4345NBTP Sant (Werribee)
6WALKING STREET22332NBTK Lloyd (Anakie)
8MAKE MINE HOLLY4NBTD M Cairns (Lal Lal)
Race No. 9Ht909:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1TEE BULLSEYE7FSHM Marshall (Pentland Hills)
2SMALL SURF88464FSTDM Bouse (Buninyong)
4SETAIRE5NBTJ H Kruisselbrink (Raglan)
6ASHANTI REIGN68766NBTM A Mcguire (Raglan)
8OUR FERGIE8FSTDL C Slattery (Heathcote)
Race No. 10Ht1009:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1ROAD TO POWERFSHR J Partington (Pearcedale)
2KING CANNON76837NBTM Chilcott (Heathcote)
4JUST SON47NBTP T Wadden (Darley)
6MADE BY HOLLY1426.22QW B Punshon (Parwan)
8COOL WHITE NOISE27615FSTDM R Fitzpatrick (Craigieburn)
Race No. 11Ht1109:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1BLUTIGAROOFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2CHARLIE WHIRLFSHL R Morshead (Barongarook)
4TURKOGLUFSHJ P Psaila (Little River)
6NICK’S MY MATE62374FSTDT P Howat (Glenroy)
8UNDER THE HOLLY126.39QD M Cairns (Lal Lal)
Race No. 12Ht1209:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 450 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1OURGIRL JUDITH7NBTL C Slattery (Heathcote)
2REMOMENTUMFSHW D Wilson (Grantville)
4VINTNER3FSTDJ H Kruisselbrink (Raglan)
6SIDE COMFSHE F Caruana (Tarneit)
8BOMBASTIC SATINFSHR W Punshon (Parwan)
Race No. 13Ht109:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1ABSOLUTE LEEDERFSHW Donlon (Burnbank)
2PATCHIE THYME3NBTA D Blake (White Hills)
4ASTRAW7778FSTDP A Ward (Drung)
5HIGH THYME131522.81QG L Long (Neilborough)
7ASHANTI BEARFSHM A Mcguire (Raglan)
8BLACKLIST53746NBTD F Gehan (Stawell)
Race No. 14Ht209:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1SUSHI’S ROSE85587NBTM A Mcguire (Raglan)
2KYAH DANE5FSHK Smith (North Shore)
4FLYING CHARLETON33744NBTA J Charleton (Deer Park)
5RUBY’S ROCK ROLLFSHG F Hughes (Wendouree)
7CHLOE KEATS38FSTDA Scott (Koo Wee Rup)
8PLENTY STEELFSHT Salpigtidis (Plenty)
Race No. 15Ht309:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1MAREE’S STAR7FSHG F Mcmillan (Eaglehawk)
2RUNAWAY MAGGIEFSHA Cutugno (St Albans)
4BIG MO55588NBTM A Mcguire (Raglan)
5EL ARANDT5NBTM Zammit (Exford)
7BIG POPPER26FSTDS P Barker (Elphinstone)
8EM CEE CRASH35332NBTC Medcraft (Costerfield)
Race No. 16Ht409:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MADCAP7857522.95QS Mannion (Melton South)
2NEWSPAPER MOMMA5278FSHN Wynd (Lismore)
4MYSTIQUE AYERSFSHP L Franklin (Moyston)
5POTENT POWER75246FSTDM A Mcguire (Raglan)
7LILLI’S SPEEDFSHG L Rumble (Bunkers Hill)
8ARVO’S BOSTON32382NBTG J Bromley (Epsom)
Race No. 17Ht509:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1GUMVALE BLUE47658NBTS J Morvell (Ballarat)
2CANDY POWER78665NBTM A Mcguire (Raglan)
4MISS RAMWRECKER23547NBTP A Ward (Drung)
6WEEKEND PASSFSHS L Thomas (Sandon)
8ELITE SCHMACKOS21862NBTS Catalano (Melton)
Race No. 18Ht609:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1SOARING WITCH6FSHR D Crawford (Pearcedale)
2SMALL DANCER65758NBTA D Blake (White Hills)
4BELLE’S BERTA386FSTDR J Baker (St Albans)
6REMO SKY3FSHS A Colpoys (Warneet)
8KADINA WONDERFSHD F Gehan (Stawell)
Race No. 19Ht709:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1COLD SNAP48458NBTM A Mcguire (Raglan)
2SLIPAWAY BILLYFSHG F Hughes (Wendouree)
4KOOKY KEATS122.71QA Scott (Koo Wee Rup)
6COOL DESTROYER2NBTM J Cauchi (St Leonards)
8RINKHALE8FSHM Marshall (Pentland Hills)
Race No. 20Ht809:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1BAD BLUEFSHM Bouse (Buninyong)
2SHORE TRAIN3FSHL R Sturgess (Smythesdale)
4LUCY BELLE5FSHL N Mitchell (North Shore)
6JULEENFSHC Medcraft (Costerfield)
8TOP STAR644NBTG F Mcmillan (Eaglehawk)
Race No. 21Ht909:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1FIVEWAY ARANDT5NBTM Zammit (Exford)
2QUEEN OF KINGS5671722.71QL K Baker (Wyndham Vale)
4CRUISY LEE46674NBTM A Mcguire (Raglan)
6GLENFERRIE LASS88452NBTK Lloyd (Anakie)
8PURE MAGANDA74752NBTN Wynd (Lismore)
Race No. 22Ht1009:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1BRONX WARRIOR32377NBTJ L Scott (Gisborne South)
2BUNCH OF FIVES8FSHK Smith (North Shore)
4SUPER MEADE35517NBTG L Rumble (Bunkers Hill)
6STORM BRINGER25NBTK Bentley (Costerfield)
8VEGAS RAIN5NBTJ N Bray (Smythes Creek)
Race No. 23Ht1109:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1FROM DAVINE3NBTM A Mcguire (Raglan)
2UMIZOOMI MABLE6FSHS L Thomas (Sandon)
4YESTERDAYT8FSHJ Chilcott (Heathcote)
6ENCOUNTER BAY16FSTDJ A Murphy (Ballarat)
8MAHLO EXPRESSFSHJ J Vassallo (Hoppers Crossing)
Race No. 24Ht1209:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1WHIZ BANG AYERS35152NBTP L Franklin (Moyston)
2PRINCESS MAGGIE37276NBTG W Peach (Cape Clear)
4GALLIC THYME23NBTG L Long (Neilborough)
6ARVO’S TWISTER7371222.71QG J Bromley (Epsom)
8DROBBERS5FSHG Couldridge (Newstead)
Race No. 25Ht1309:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1HAD A PRANG37NBTD Bunn (Tylden)
2OUR ROYAL CORGI646NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
4DOWN DE ISLEFSHB Ender (St Albans)
6MR. ABOVE74646NBTM A Mcguire (Raglan)
8RODALE73328NBTD F Gehan (Stawell)
Race No. 26Ht1409:00AM (VICtime)
Maiden Quali event over 390 Metres at Ballarat Of $0 Prizemoney.
1st: $.

No.NameFormBestTrainer

1RED PIRANHA3FSHB Albert (Cranbourne North)
2PURE NAMRON5388FSHN Wynd (Lismore)
4DUSTY MATTNBTB A Jacobs (Maiden Gully)
6SUM SUM KEATS3FSTDA Scott (Koo Wee Rup)
8BELMONT JOY3252NBTA M Mcinnes (Elliminyt)