Sunday, 5 February 2017

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 5 February 2017

Race No. 1Day Of The Dog1:40 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LADY CHING [M]66238NBTT Whitford (Willow Grove)
2BEANBAG [M]3277NBTJ Sharp (Lara)
3JET HAWK [M]36442FSHG Johnston (Bet Bet)
4GENERAL’S GIRL (NSW)[M]26F33NBTV Watson (Sunbury)
6DUNDEE TANGO [M]27474NBTK Smyth (Lang Lang)
7NEED A ZAC [M]68654NBTS Labozzetta (Cheltenham)
8LIEBIG STREET [M]365NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 2Bring Your Club To Sandown1:59 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NITRIC ACID [M]66665NBTT Whitford (Willow Grove)
2PINK FLOYD [M]78864FSHJ Brown (Nyora)
3MACKA’S VICTOREM [M]48433FSHB Knight (Shepparton)
4WILD LUKE (NSW)[M]42FSHS Holmes (Blind Bight)
5ANGEL DASH [M]F67NBTJ Sharp (Lara)
6PURE MOTION (NSW)[M]25226NBTJ Britton (Anakie)
7EXHIBITION (NSW)[M]63545NBTJ Sharp (Lara)
8CRUMP’S HUSSLER [M]65654NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 3Noble Park Cricket Club Ht12:16 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRUMP’S BEAUTY [6]5275229.65(2)J Sharp (Lara)
2TEMUJIN [7]26524FSHV Gay (Hastings)
3LOADER [6]6364730.26(2)A Mammone (Drouin West)
4WILD SARAH (NSW)[7]13673NBTD Holmes (Blind Bight)
5JUGGERNAUT TRAIN [6]26316NBTD Selleck (Tooradin)
6VIS VITAE [7]416FSHP Presutto (Devon Meadows)
7PARTIAL DEFENCE (NSW)[7]27564NBTV Wisener (Hazelwood)
8ZIPPING KING (NSW)[7]1FSHD Pattinson (Pearcedale)
9VANISHKA [7]Res.55351FSHI Brown (Loch)
10MAKIKOS [6]Res.34478FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4North Ringwood Senior Club2:39 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 595 metres at Sandown Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLIT EYES [6]45666NBTA Langton (Anakie)
2BARROOM SHIRAZ [7]57547NBTT Whitford (Willow Grove)
3AEROPLANE JET [7]42447NBTM Bourke (Cranbourne West)
4HORIZON [6]56545FSHC Pirani (Boronia)
5PATTAYA PAUL (NSW)[7]35236FSHE Lloyd (Anakie)
6OH LELE SIMON [7]73638NBTC Morris (Kilsyth)
7SWEET CANDY [6]4528534.85(2)J Gauci (South Morang)
8PERCEPTIVE [7]66271FSTDM Mallia-magri (Avalon)
9CULLQUIN NIKKI [7]Res.85886FSHS Quinlan (Rushworth)
Race No. 5Springvale South Cricket Club3:01 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA PEANUT (NSW)[5]33553NBTS Ferguson (Avalon)
2MYRNIONG COSMO (NSW)[5]134T2FSHL Smith (Dallas)
3IVANKA ROSE [5]37371FSHG Gledhill (Coomboona)
4WILD JOSH (NSW)[5]46655FSHD Holmes (Blind Bight)
5BOOZETOWN HOUND [5]25112FSHK Houlahan (Grantville)
6AUDACIOUS POPPY [5]16141NBTM Fearnley (Yinnar)
7NITRO POWER [5]1126529.82(3)C Tyley (Wallan)
8SCORCHING FELLA [5]6251229.96(6)G Saunders (Somerville)
Race No. 6Burden Park Bowling Club3:25 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1CASANOVA [5]75736NBTM Said (Diggers Rest)
2THREE SCOOPS [5]51557NBTM Pirani (Boronia)
3BENTEKE (NSW)[4]76611NBTB Bravo (Lovely Banks)
4BACK SLAPPER [4]2561734.51(5)D Pulis (Moe South)
5LADY ISABELLA [5]74445FSTDM Meyer (Bromley)
6ONYA TEDDY [5]31328FSHM Meyer (Bromley)
7ALERA BALE (NSW)[5]11225NBTM Delbridge (Balliang)
8LUCKY SEED (NSW)[4]4243134.41(1)K White (Buln Buln East)
Race No. 7Zigbuilt – Buiilt For Life3:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ALBERT (NSW)[5]15254FSHG Gledhill (Coomboona)
2TELLING LIES [5]38866NBTJ Condon (Devon Meadows)
3GABONIA [5]1755729.78(2)P Wishart (Nth Ringwood)
4FIRING POINT [5]66785NBTB Debono (Avalon)
5INFINITE SENOR [5]74578NBTG Gledhill (Coomboona)
6EMI’S BOY MACCA [5]83335FSTDS Melville (Beveridge)
7DAZZLING DIVA (QLD)[5]35716FSHL Delbridge (Balliang)
8MIGHTY BREE [5]38652NBTJ Brown (Nyora)
Race No. 8Ca Scorcher Summer Ale4:12 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TEFLON TONY (NSW)[5]67232NBTL Delbridge (Balliang)
2ASTROLOGY (NSW)[5]76748NBTM Delbridge (Balliang)
3MY REGINA [4]1337729.71(5)S Daniliuk (Sunbury)
4RESIDENT DJAY [5]3254729.97(4)B Bravo (Lovely Banks)
5ZIPPING SPRING (NSW)[5]14121FSHP Schofield (Londonderry)
6TOSHULAN [4]1373229.80(2)R Redenbach (Cranbourne)
7VISTA KING [4]2462129.83(3)G Selkrig (Devon Meadows)
8TIGGERLONG THIEF (NSW)[5]53774NBTT Reid (Yuroke)
Race No. 9Upwey Cricket Club Ht24:35 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1POCKET QUEEN [7]43555NBTG Selkrig (Devon Meadows)
2BAMBALAM BRUCE (NSW)[6]36417NBTB Mills (Baddaginnie)
3MY ALIBI (NSW)[7]23133FSHI Brown (Loch)
4SPRING EMPEROR (NSW)[6]83743NBTJ Frewin (Anakie)
5DAINTREE DYNAMO [7]32425NBTR Matthews (Arcadia South)
6WATCH THE ONE [7]78653NBTP Dedes (Devon Meadows)
7TIGER DUSTY [7]31254NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
8LIMITLESS [6]14812FSHP Abela (Parwan)
9DASHING MOMENTS [7]Res.16845NBTJ Sharp (Lara)
10DASHING DREAM [7]Res.64776NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 10Glasshouse Company Ht34:55 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FABOOM [7]78263FSHT Whitford (Willow Grove)
2REMEMBER JESS (QLD)[6]62461FSHV Wisener (Hazelwood)
3DAINTREE DESTROY [6]81555NBTJ Walker (Arcadia South)
4UNDENIABLY [6]11284NBTC Capuano (Anakie)
5COUNTRY JANE (NSW)[6]38464NBTM Lloyd (Anakie)
6TROY BOYCE (NSW)[7]318FSHJ Ward (Coomboona)
7BAMBALAM BRANDY (NSW)[7]45237NBTB Mills (Baddaginnie)
8RIG FIFTY FIVE [6]76481NBTA Langton (Anakie)
9VANISHKA [7]Res.55351FSHI Brown (Loch)
10DASHING MOMENTS [7]Res.16845NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 11Koo Wee Rup Cricket Club Ht45:10 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK KACK [6]34522NBTM Delbridge (Balliang)
2CALABASAS [7]77432FSHJ Sharp (Lara)
3MR. MOONLIGHT (NSW)[6]32635FSHM Lloyd (Anakie)
4HEMENE (QLD)[6]74151FSHM Davison (Talbot)
5BELISARIUS [6]33248FSHC Pirani (Boronia)
6ADHERENT [7]53331FSHJ Magri (Avalon)
7PRECIOUS DESTINI [7]42247NBTS Hughes (Deer Park)
8WEASLEY GRANGE [6]22422NBTM Schmidt (Devon Meadows)
9DASHING DREAM [7]Res.64776NBTJ Sharp (Lara)
10MAKIKOS [6]Res.34478FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 12The Hastings Club Chase (250+ Rank)5:35 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 595 metres at Sandown Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLY VIVACIOUS [5]37112FSTDS Daniliuk (Sunbury)
2JOE MAMA [5]26556FSTDG Nicoll (Botanic Ridge)
3HE’S MA BRO [5]4763334.14(3)D Toner (Bunyip)
4CHEERFUL SCOUT [5]57664NBTD Pulis (Moe South)
5JOHNNIE RED [5]62875FSTDR Mcrae (Junction Village)
6BASHIR [5]25213FSTDS Quinlan (Rushworth)
7STEVRON AUTOS [5]5774234.68(1)J Olsen (Reservoir)
8DIG DEEP BERT (SA)[5]65765FSTDR Gatt (Altona Meadows)
9GALLOPING FANTOM [5]Res.68776FSTDR Conway (Bunyip)