Tuesday, 14 April 2015

Greyhound Box Draw For Sale (Q) – Tuesday, 14 April 2015

Race No. 1Ht 14:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1OAKMONT BLONDE [M]1425.33(Q)(1)D Mcphie (Kilmany)
2IRON HIPPY [M]637NBTS Trim (Devon Meadows)
4SWEET JESS [M]3NBTJ Telling (Maffra)
6MAGIC BIT [M]FSHJ Lindrea (Stratford)
8CANYA KEATO [M]FSHR Keating (Longford)
Race No. 2Ht 24:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON AGILE [M]4F825FSHC Paez (Athlone)
2JUST WING IT [M]2FSHM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
4MONKEY BANANA [M]FSHL Fulford (Nuntin)
6JAY KAY BE [M]23NBTL Russell (Sale)
8OAK’S RAVEN [M]FSHB Alford (Yarram)
Race No. 3Ht 34:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1DUSTY’S GIRL [M]3FSHP Stanwix (Cranbourne North)
2WADELOCK JULIET [M]2452225.41(Q)(6)M Clohesy (Stratford)
4BEYOND GALAXIA [M]48NBTA Ferguson (Briagolong)
6STRAWBS [M]44874FSHE Prazza (Traralgon)
8BLUSH BURST [M]8T328NBTE Hamilton (Berwick)
Race No. 4Ht 44:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1PARAMOUNT PINK [M]7574525.79(Q)(1)G Mcmillan (Nambrok)
2COSMIC POWER (NSW)[M]FSHR Cook (Munro)
4BEYOND A NUGGET [M]3NBTA Ferguson (Briagolong)
6CHILI DELIGHT [M]5FSHP Trim (Devon Meadows)
8SO LIKE SAL [M]6FSHD Douch (Maffra)
Race No. 5Ht 54:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SIENNA STORM [M]FSHJ Holden (Nambrok)
2BUREKUP JACK [M]8FSHR Keating (Longford)
4SHARNI ROSE [M]78815FSHS Trim (Devon Meadows)
6MEMPHIS DREAM [M]FSHE Dowsey (Cowwarr)
8OUR GUY [M]3NBTJ Telling (Maffra)
Race No. 6Ht 64:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1HEADS NO TAIL [M]FSHR Floyd (Cobains)
2WILLIE GEE [M]FSHP Andrews (Rosedale)
4MY REEBA (NSW)[M]FSHJ Callaghan (Rosedale)
6RAVEN LORD [M]FSHB Alford (Yarram)
8HAYZE’S CHOICE (NSW)[M]FSHC Fulford (Maffra)
Race No. 7Ht 74:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH MAGICIAN [M]65FSHK Holland (Stratford)
2STORMY REIGN (NSW)[M]FSHJ Callaghan (Rosedale)
4CABLE RUNNER [M]74FSTDL Russell (Sale)
6OAKMONT BOOMER [M]4724NBTD Mcphie (Kilmany)
8HARVEY LEIGH [M]FSHE Lieshout (Drouin West)
Race No. 8Ht 84:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1TRIGGER TRIM [M]7FSHS Trim (Devon Meadows)
2PETITE POWER [M]F88NBTW Fasoli (Heyfield)
4BUMPER BOY [M]6NBTM Forsyth (Riverslea)
6OAKMONT ABLAZE [M]326NBTD Mcphie (Kilmany)
8OUR PETITE (NSW)[M]64635NBTE Hamilton (Berwick)
Race No. 9Ht 94:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1KENILWORTH ROAD (NSW)[M]776FSTDC Fulford (Maffra)
2BONGO’S AFFAIR [M]778FSHC Sinclair (Morwell)
4GRAND BASHA [M]5FSHD Wheeler (Cranbourne North)
5AVON NELLIE [M]44265NBTJ Norden (Stratford)
7WADELOCK CAPPA [M]4416825.94(Q)(4)M Clohesy (Stratford)
8BUMPER CAR [M]4FSHK Bailey (Maffra)
Race No. 10Ht 104:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC DOLLY (SA)[M]66457NBTL Fulford (Nuntin)
2FLYWHEEL GYPSY [M]FSHS Bye (Gormandale)
4FLYING BEKIM [M]FSHT Erenshaw (Junction Village)
5CRISTAL SURF (NSW)[M]2645FSHC Paez (Athlone)
7CHASE ON CASE [M]FSHC Fulford (Maffra)
8DUSTY SKY [M]3FSHP Stanwix (Cranbourne North)
Race No. 11Ht 114:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1GET ALONG DAISY [M]FSHB Russell (Sale)
2BEYOND MANAPA [M]FSHA Ferguson (Briagolong)
4OAKMONT FIRE [M]5834NBTD Mcphie (Kilmany)
5BONDI BUDDY [M]4255FSHM Paez (Athlone)
7BARRY BEACH [M]87567NBTJ Peterson (Morwell)
8SIMPLY MYSTIC [M]FSHG Mcmillan (Nambrok)
Race No. 12Ht 124:00 PM (VIC time)
Maiden Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1FLYWHEEL ALFIE [M]FSHS Bye (Gormandale)
2DIGGINS [M]68765NBTK Smale (Meeniyan)
4TINDERELLA [M]FSHC Fulford (Maffra)
5FEELING LUCKY [M]75587NBTJ Peterson (Morwell)
7BUBBA’S LAD [M]FSHJ Connor (Rosedale)
8HELLO LYN [M]872NBTH Savage (Sale)
Race No. 13Ht 14:00 PM (VIC time)
Restricted Win Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1LIL MAYBE [5]45888FSHG Paez (Athlone)
2WY YUNG DASH [5]83285NBTR Floyd (Cobains)
4MISS AINSLEIGH [6]74886NBTT Erenshaw (Junction Village)
6GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]44258NBTS Coulson (Balliang)
8STAR SHAKER (NSW)[7]88415FSHC Fulford (Maffra)
Race No. 14Ht 24:00 PM (VIC time)
Restricted Win Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET GUN (NSW)[7]1477NBTB Alford (Yarram)
2SANDY MONELLI [5]6565225.05(7)D Prout (Stratford)
4AVON POWER [6]1276525.28(2)J Norden (Stratford)
5SAMMY JADE [6]4522625.41(Q)(2)C Spiteri (Morwell)
7SEE YOU WIN [5]1851425.38(Q)(1)D Fasoli (Heyfield)
8TALENTED MISS [7]5866825.30(Q)(1)J Gieschen (Valencia Creek)
Race No. 15Ht 34:00 PM (VIC time)
Restricted Win Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1ABOUT TO PEAK [7]32642NBTD Fasoli (Heyfield)
2CHARLIE SPITZ [5]63165NBTP Spiteri (Morwell)
4HE’S PANICKEN [5]25322NBTM Tocknell (Rosebud)
5TAKE THEM ON [5]33864NBTT Curtain (Cranbourne South)
7AVON STONE [7]4F34725.51(Q)(1)J Norden (Stratford)
8HENRY ROSE [5]714F525.23(7)P Andrews (Rosedale)
Race No. 16Ht 44:00 PM (VIC time)
Restricted Win Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMELESS BANDIT [5]45653FSHT Curtain (Cranbourne South)
2SWEET BREE [7]38335FSHJ Telling (Maffra)
4ALL ABOUT IMAGE [7]2386425.21(8)W Fasoli (Heyfield)
5WADELOCK LATTE [6]1286525.17(Q)(2)M Clohesy (Stratford)
7HOLD ON SPECIAL [5]6371T25.23(8)E Lieshout (Drouin West)
8AVON JOY BELLE [7]232125.52(5)J Norden (Stratford)
Race No. 17Ht 54:00 PM (VIC time)
Restricted Win Qualifying Heat event over 440 metres at Sale Of $0 Prizemoney.
1st: $0 2nd: $0 3rd: $0.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S MILLY [5]7722125.35(Q)(5)J Gieschen (Valencia Creek)
2DYNAMITE MAYBE [7]8575FFSHC Paez (Athlone)
4JUST PUSH ON [5]56163NBTS Coulson (Balliang)
5DAN OVERBOARD [7]88T75FSHL Fulford (Nuntin)
7THERE FOR ME [7]84568NBTT Fasoli (Heyfield)
8KING TED [5]41145NBTJ Jarkis (Lang Lang)