Tuesday, 14 February 2017

Greyhound Box Draw For Warragul – Tuesday, 14 February 2017

Race No. 1Australian Quality Pet Foods6:42 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Warragul Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BARELLEN PANTHER [M]633FSHM Delbridge (Balliang)
2SPYFECTION [M]42435NBTB Divirgilio (Nambrok)
3THANK ME LATER [M]3262NBTG Hall (Yarragon)
4HARAMBE’S MIGHT [M]FSHJ Stemmer (Bangholme)
5SHADALE [M]FSHR Redenbach (Cranbourne)
6ALLEN KELVIN (NSW)[M]322FSHS Collins (Lara)
7REALITY HAWK [M]FSHM Tharle (Cranbourne)
8FLASH INTENTION [M]24FFSHT O’neill (Pearcedale)
9DESTINI MONTANA [M]Res.655FSTDP Mckenzie (Denison)
10PIERCE BALE (NSW)[M]Res.766FSHH Collins (Lara)
Race No. 2Mel’s Kitchen (1-4 Wins) Ht17:05 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROGER’S DREAMIN’ [5]36135NBTR Neocleous (Hazelwood North)
2DATA STAR [5]11377FSHJ Thompson (Pearcedale)
3ZIPPING MAISY (NSW)[7]41FSHD Pattinson (Pearcedale)
4DAZZLING DIVA (QLD)[5]71632FSHL Delbridge (Balliang)
5IT’S ALL BOLONY [5]26181NBTL Hall (Yarragon)
6SPARKY NEVEELK [6]5212126.26(7)R Kleeven (Denison)
7ENCHANTING IMAGE [5]16122FSHG Summers (Hazelwood North)
8IONA EVEREST (NSW)[6]61F6526.21(2)M Grima (Devon Meadows)
9ASHTASTIC [5]Res.77114NBTT Currie (Chadstone)
10OITY ALLEN (NSW)[7]Res.418F8FSTDH Collins (Lara)
Race No. 3Topcat Video (1-4 Wins) Ht27:25 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUMBLE BEE BOLTO [5]12124FSHM Delbridge (Balliang)
2COUGAR STEALTH [6]22782NBTG Moss (Korumburra)
3DYNA NANA (NSW)[5]12338FSHH Collins (Lara)
4FAIRY VIXEN [5]18733FSHP Borradale (Rosedale)
5ZIPPING BRONZE (NSW)[6]1125.98(3)D Pattinson (Pearcedale)
6KADALEX KID [6]11578FSTDK Gorman (Tanjil South)
7FUGITIVE BALE (NSW)[7]14332NBTS Collins (Lara)
8NIGHT HAWK [5]16747FSHL Delbridge (Balliang)
9BELLA HA HA [7]Res.2427326.29(2)R Neocleous (Hazelwood North)
10IONA MICHELLE (NSW)[7]Res.8576626.25(3)M Grima (Devon Meadows)
Race No. 4Wwr Sawdust (1-4 Wins) Ht37:45 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN MIKE (NSW)[5]28717FSHM Delbridge (Balliang)
2ELLEN’S STARDUST [7]2275426.61(1)M Fearnley (Yinnar)
3FINE EDGE [7]33216FSHK Gorman (Tanjil South)
4TOP SHOT JACK [7]614FSHW Majoor (Moe)
5TYCORE LAD [5]6122426.32(1)S Collins (Hazelwood)
6TUFFY BALE (NSW)[5]56575FSHH Collins (Lara)
7CHARLY SHU SHINE [5]2653526.16(7)L Hall (Yarragon)
8MIRROR REALITY (NSW)[5]78414NBTR Cameron (Cranbourne)
9BELLA HA HA [7]Res.2427326.29(2)R Neocleous (Hazelwood North)
10ED’S INTENTION [7]Res.3551FSHT O’neill (Pearcedale)
Race No. 5Top Run Images Gdr8:05 PM (VIC time)
Special Event event over 680 metres at Warragul Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1BARROOM COUNSEL [5]1524739.73(2)G Burke (Hazelwood North)
2ALLEN LOTTERY (NSW)[4]11387NBTM Delbridge (Balliang)
3OBI KENOBI (NSW)[5]23344FSHG Campbell (Anakie)
4ALERA BALE (NSW)[5]12251FSTDM Delbridge (Balliang)
5TINY DREAMER (TAS)[5]78364FSHR Cowling (Rowville)
6JANE’S INTENTION [7]56271FSHT O’neill (Pearcedale)
7BUBBA’S SILVIA [4]4763839.21(5)B Sands (Pakenham)
8OK JAKE [5]52232NBTR Fisher (Lara)
Race No. 6Endeavour Locksmiths8:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD AIR (NSW)[5]14274FSHR Floyd (Cobains)
2CREATIVE CRUISE [5]1672226.07(5)N Podmore (Pearcedale)
3LION REBEL [5]3285426.04(7)A Karabitsakos (Keysborough)
4CHEETAH STEALTH [5]14223NBTG Moss (Korumburra)
5SHARNICA [5]7622626.40(4)B Sonneman (Warragul)
6BLACK PONTIAC (NSW)[5]5776226.04(3)D Selleck (Tooradin)
7LOPSIDED [5]6871326.17(3)B Sands (Pakenham)
8OFF THE HIP [5]33F46NBTL Russell (Sale)
9LACHLAN’S ROUGH [5]Res.64487NBTW Majoor (Moe)
10ZIPPING EMMA [5]Res.7262526.47(7)C Morris (Briagolong)
Race No. 7Grv Vic Bred Maiden Final8:45 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Warragul Of $10,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070.

No.NameFormBestTrainer

1NOSEY [7]2421225.92(8)S Creighton (Giffard West)
2MISSED AN EARN [M]42423NBTL Smith (Nambrok)
3MASTER RICO [7]53125.92(1)L Karabitsakos (Pearcedale)
4BEWILDERING [7]1225.63(5)J Thompson (Pearcedale)
5CALL ME MATT [M]73444NBTD Churchill (Allambee)
6ASTON HARPO [7]2126.07(5)J Cottrell (Pearcedale)
7VIVIAN SHIRAZ [M]2734NBTS Spoljaric (Kilmany)
8TOBACCO LEAF [7]2321326.23(2)D Mowat (Tuerong)
9SPYFECTION [M]Res.42435NBTB Divirgilio (Nambrok)
10SISCO KNIGHT [M]Res.34435NBTD Bettles (Cape Woolamai)
Race No. 8Morland’s Meats9:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DR. WALTER [5]5274426.54(1)W Mcmahon (Darriman)
2ALLEN IMPOSE (NSW)[4]T268826.15(3)D Trewin (Lara)
3DR. COMPULSION [5]3116226.06(6)J Mcmahon (Darriman)
4CONNIE BALE (NSW)[5]71857FSTDH Collins (Lara)
5HURUNUI JACK [4]2112825.96(5)D Agius (Rosedale)
6MIZUKI [5]1446626.11(7)R Busuttil (Kilmany)
7MONSTER ROAR [5]8251326.30(4)B Selleck (Tooradin)
8ZIPPING SPRING (NSW)[5]41218FSHP Schofield (Londonderry)
9LLOYD STREET [5]Res.33874NBTK Russell (Sale)
10DEMON JESSE [5]Res.6436826.38(8)L Allen (Darnum)
Race No. 9Tab Rewards (1-4 Wins) Ht49:25 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAINEY’S FORTUNE [6]81143FSHM Delbridge (Balliang)
2HECTOR CABANG (NSW)[6]38311FSHG Berry (North Lismore)
3RENBERG [5]8336126.18(5)J Clay (Lang Lang)
4BLUEY FIELDS [4]4115325.82(5)H Collins (Lara)
5TEFLON TONY (NSW)[5]72326FSHL Delbridge (Balliang)
6IT’S MY SECRET [5]22638NBTE Dowsey (Cowwarr)
7MIGNON [5]2561126.32(2)S Sinclair (Morwell)
8CLOE’S INTENTION [7]1FSHD O’neill (Pearcedale)
9QOMIE BALE (NSW)[7]Res.83685FSHH Collins (Lara)
10BRINDLE AUDREY [5]Res.7682626.04(5)P Kelly (Longwarry North)
Race No. 10Luca [email protected]9:45 PM (VIC time)
Free For All event over 400 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1INVICTUS RAPID [4]21871FSTDJ Thompson (Pearcedale)
2LUCKY TETRIS [2]1318122.66(8)W Mcmahon (Darriman)
3HUNTER’S HERO [3]1311522.78(1)T Burns (Koo Wee Rup)
4BRANDEEN BAYLEY [3]4618622.85(2)T Allen (Darnum)
6WILD ANGEL [4]4125122.91(4)W Read (Devon Meadows)
7PRINCE SCARLET [4]4257322.44(5)G Micallef (Pearcedale)
8PHILLIP KEEPING (NSW)[4]5146322.86(7)P Mckenzie (Denison)
Race No. 11Murphy’s Greyhound Complex10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NO ROAD [5]2655322.70(6)P Burns (Koo Wee Rup)
2MISS ROSSI [5]3834122.73(3)D Trewin (Lara)
3NEO HA HA [5]5272222.83(3)R Neocleous (Hazelwood North)
4MYSTIC QUALITY (NSW)[5]5447222.82(5)W Mcmahon (Darriman)
5ELROND BALE (NSW)[5]83572NBTJ Collins (Lara)
6SHOWIN’ ATTITUDE (QLD)[5]12151FSHV Wisener (Hazelwood)
7SAM WHELAN [5]12543NBTM Whelan (Lakes Entrance)
8REALLY MAGIC [5]1476522.78(3)I Dann (Whitelaw)
9MISS BARBADOS [5]Res.2611322.92(6)G Berry (North Lismore)
10ELSWYK MAX [5]Res.44676NBTM Busuttil (Kilmany)
Race No. 12Tab – We Love A Bet10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DON THE SASH [5]31F73NBTN Mcrae (Clyde)
2ACQUAINTED [5]8546422.85(2)F Vassallo (Doveton)
3BURNT RUBBER [5]8875122.61(1)C Haas (Tynong)
4TUB’S TIGER [5]31317NBTG Jennings (Churchill)
5IMA REALITY [5]5547723.02(7)P Burns (Koo Wee Rup)
6SNOW MATTER [5]6347223.21(2)M Brown (Loch)
7GO LEVI [5]1314123.15(4)A Gringhuis (Ripplebrook)
8DR. VALHALLA [5]4444122.61(7)W Mcmahon (Darriman)
9BENDING BANANAS [5]Res.8783123.08(6)M Musselwhite (Lindenow)
10JIMMY’S ANGEL [5]Res.11336FSHJ Condon (Devon Meadows)