Greyhound Fields Meeting

All Fields

  • GET ON THE TAB AFL HALF TIME SPECIAL

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1325, 2nd: $375, 3rd: $190 - total: $1890
      1. ROSE MIKADO [M] T: Maria Barber (Hoddles Creek) 75F NBT
      2. CAVATATE (QLD)[M] T: Paul Abela (Parwan) 217P FSH
      3. FLASH SPOLLY (NSW)[M] T: Steven Spoljaric (Kilmany) 52236 NBT
      4. PETE'S DREAM [M] T: Gavin Kearns (Churchill) 4564 FSTD
      5. DR. SERAPHINA [M] T: Judith Mcmahon (Darriman) 2745 NBT
      6. AKINA IVY [M] T: Phillip Rowley (Denison) 53646 NBT
      7. DR. RAYNA [M] T: Judith Mcmahon (Darriman) 75443 FSTD
      8. DARCON LASS [M] T: Robert Conway (Bunyip) 53 NBT
  • WWR SAWDUST

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 400 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. JONATHAN'S ROSE [6] T: Judith Mcmahon (Darriman) 31454 NBT
      2. WEEONA LUCKY [7] T: Stephen Whyte (Bunyip) 12654 23.05(6)-24/5/19
      3. SHAUN JOHN [6] T: John Carr (Devon Meadows) 22225 22.92(7)-7/5/19
      4. AKINA SPOT [7] T: Phillip Rowley (Denison) 22366 NBT
      5. GREASE LIGHTNING (QLD)[6] T: Ryan Bean (Tinamba) 33134 FSH
      6. TOLERANT [7] T: Terrence Churchill (Allambee) 18 23.19(1)-28/5/19
      7. SECRET PACKAGE [6] T: Angela Galea (Sunshine North) 12641 FSH
      8. TALK TALK TALK [6] T: Brian Selleck (Tooradin) 22364 22.81(3)-23/4/19
      9. NO TALKING [6]Res. T: Brian Selleck (Tooradin) 15447 NBT
      10. REDHEAD CHEZ [6]Res. T: Peter Grice (Poowong) 66321 NBT
  • AUSTRALIAN QUALITY PET FOODS

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. SPOLLY'S JET [6] T: Steven Spoljaric (Kilmany) 13844 26.57(6)-10/5/19
      2. SMARTY PANTS [7] T: Robert Crawford (Pearcedale) 871 26.17(6)-13/6/19
      3. CHLOE'S BOY MARV [7] T: Ashlee Terry (Nilma North) 51 26.38(6)-4/6/19
      4. SUPER ATTITUDE [7] T: Vicki Wisener (Hazelwood) 63325 NBT
      5. TAMOU BALE (NSW)[7] T: Heather Collins (Pearcedale) 1 FSTD
      6. ALPINE COWBOY [7] T: Joy Reinke (Johnsonville) 14 FSH
      7. SABAKAT [6] T: Maureen Brown (Loch) 45322 NBT
      8. THREADIN' MIKADO [6] T: Maria Barber (Hoddles Creek) 7234F 26.45(8)-30/4/19
      9. DUNDEE ACE [6]Res. T: Eddie Lieshout (Drouin West) 53357 NBT
      10. AKINA ERROR [7]Res. T: Phillip Rowley (Denison) 55444 NBT
  • WARRAGUL TOYOTA (1-4 WINS) DAMSELS DASH

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. YUKEN MERRY [5] T: Eddie Lieshout (Drouin West) 72656 26.10(6)-18/2/19
      2. BY YOUR SIDE [5] T: Angela Galea (Sunshine North) 41632 26.22(2)-29/1/19
      3. IMMINENT REALITY [5] T: Cassandra James (Woodleigh) 14811 FSH
      4. MEEHAN POPPY [5] T: Jodie Elliott (Kangaroo Ground) 2614F FSH
      5. DELTA'S TIARA [7] T: Deborah Churchill (Allambee) 23252 NBT
      6. THURLES PRINCESS [5] T: Stephen Whyte (Bunyip) 63273 26.16(1)-12/2/19
      7. FUN TIME MIKADO [6] T: Paul Jones (Hoddles Creek) 43231 26.53(1)-13/6/19
      8. AMY'S FIREWORK [5] T: Pat Sofra (Cranbourne) 13411 26.38(2)-24/5/19
      9. ELITE POPPY [7]Res. T: William Mcmahon (Darriman) 15243 NBT
      10. AKINA ERROR [7]Res. T: Phillip Rowley (Denison) 55444 NBT
  • MORLAND'S MEATS (1-4 WINS) DAMSELS DASH

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. LEXI CRISTALLE [5] T: Darren Langley (Cranbourne) 84111 26.57(4)-5/11/18
      2. FACING THE MUSIC [5] T: Stephen Kyriacopoulos (Yarragon) 34271 NBT
      3. BEATRICE [5] T: William Mcmahon (Darriman) 83412 26.32(8)-28/5/19
      4. JILLISSA [6] T: Jennifer Gill (Darriman) 73133 NBT
      5. MY ATTITUDE [5] T: Vicki Wisener (Hazelwood) 18111 26.20(7)-7/6/19
      6. KASEY ANNE [5] T: William Mcmahon (Darriman) 15251 NBT
      7. ZEMIRA MIKADO [5] T: Paul Jones (Hoddles Creek) 16634 NBT
      8. ASTON PEREGRINE (SA)[5] T: Paul Abela (Parwan) 12186 FSH
      9. ELITE POPPY [7]Res. T: William Mcmahon (Darriman) 15243 NBT
      10. RAPANUI SURPRISE [7]Res. T: Graham Brown (Cardinia) 37628 26.13(1)-26/4/18
  • TOP RUN IMAGES (275+RANK)

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. LANIS MORRIS [5] T: Garry Johnson (Chum Creek) 12837 26.04(1)-18/2/19
      2. BRICABRAC [5] T: Yvonne Andrews (Kilmany) 13177 26.09(8)-23/5/19
      3. AKINA MOSS [5] T: Samantha Mckay (Denison) 61571 NBT
      4. MIDNIGHT MARZY (NSW)[5] T: Geoffrey Dalton (Hazelwood North) 76235 NBT
      5. ROMANY GIRL [5] T: Malcolm Carr (Devon Meadows) 35364 26.36(5)-5/11/18
      6. FOURTH DIMENTION [5] T: Christa Spiteri (Morwell) 62455 NBT
      7. YELREDDA SAINT [5] T: Jeanette Imlach (Pearcedale) F7611 26.07(7)-19/2/19
      8. BEANOLOGY [5] T: Jordan Carrodus-nagy (Traralgon) 34638 NBT
      9. KARAKA [5]Res. T: Robert Moles (Neerim East) 78365 26.19(4)-10/7/18
      10. MEEHAN BAZZ [5]Res. T: Jodie Elliott (Kangaroo Ground) 37218 NBT
  • AFL HALF TIME SPECIAL

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. PINK FLOYD [5] T: John Brown (Nyora) 83585 NBT
      2. DYNA DREW (NSW)[5] T: Steven Collins (Pearcedale) 14312 NBT
      3. CRICKETS DASH [5] T: Arend Gringhuis (Ripplebrook) 54612 NBT
      4. GEE DALTON (NSW)[5] T: Geoffrey Dalton (Hazelwood North) 61312 NBT
      5. SERGEANT SCHULTZ [4] T: Jess Grima (Lang Lang) 64863 26.35(8)-25/1/18
      6. DEGANI [4] T: William Mcmahon (Darriman) 24451 NBT
      7. GALLOPING ROKYTO [5] T: Robert Conway (Bunyip) 74178 26.38(2)-28/12/18
      8. WALK WOODY WALK [5] T: William Read (Devon Meadows) 35225 25.94(7)-25/10/16
      9. NASH ROAD BETTY [5]Res. T: Stephen Whyte (Bunyip) 45237 26.08(3)-19/11/18
      10. VIS VITAE [5]Res. T: Russell Edwards (Langwarrin) 68844 NBT
  • Luca [email protected]

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 460 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. MEEHAN BARNEY [5] T: Christa Spiteri (Morwell) 33345 26.45(4)-21/2/19
      2. KILPATRICK [5] T: Benjamin George (Nerrena) F3547 25.90(6)-26/3/19
      3. NATE'S AWESOME [5] T: Glynn Wood (Warragul) 82446 NBT
      4. MEEHAN DAN [5] T: Dean Elliott (Kangaroo Ground) 58135 FSH
      5. UNSOUND MIND [5] T: Kate Gorman (Tanjil South) 25443 26.29(7)-4/4/19
      6. VAMOOSH [5] T: Jodie Elliott (Kangaroo Ground) 41577 FSH
      7. JUGUNGAL BLACK (NSW)[5] T: Geoffrey Howell (Pearcedale) 62654 FSTD
      8. VIENNA GYPSY [5] T: Ian Dann (Whitelaw) 33686 NBT
      9. NASH ROAD BETTY [5]Res. T: Stephen Whyte (Bunyip) 45237 26.08(3)-19/11/18
      10. VIS VITAE [5]Res. T: Russell Edwards (Langwarrin) 68844 NBT
  • EAST IVANHOE GROCERS

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 400 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. ZIPPING BENNY (NSW)[5] T: Steven Collins (Pearcedale) 42761 22.76(8)-9/4/19
      2. LAYBACK CRUISER [4] T: Jess Grima (Lang Lang) 32114 22.76(4)-10/5/19
      3. ROSE ROSE [5] T: Jeffrey Chignell (Rosedale) 23737 22.82(6)-13/11/18
      4. SHARP MISSILE [5] T: Steven Spoljaric (Kilmany) 74146 NBT
      5. GOLDRUSH ROSE [5] T: Sharon-lee Chignell (Rosedale) 85428 22.83(1)-24/5/19
      6. TANKALICIOUS [4] T: Nicole Lund (Longwarry) 71353 22.82(1)-12/3/19
      7. MOSSY OAK (SA)[4] T: Steve Kaltsis (Shady Creek) 76475 22.90(8)-11/4/19
      8. CROUCHER [5] T: Ronald Wood (Warragul) 15356 NBT
  • BLUE STREAM PICTURES

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 400 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. SPOTTED PANTHER (NSW)[5] T: Brian Alford (Yarram) 83327 22.78(4)-21/3/19
      2. TICKLE MY FANCY [5] T: Kerry Houlahan (Lang Lang) 15542 FSH
      3. LET'S ROLL (WA)[5] T: Ian Dann (Whitelaw) 58165 NBT
      4. WEEONA RAPH [5] T: Stephen Whyte (Bunyip) 26525 22.71(2)-14/12/17
      5. SUPERIOR PRIMO [5] T: David Condon (Devon Meadows) 16624 NBT
      6. SIMPLY SMARTER [5] T: Jeff Gorgioski (Cranbourne East) 216F4 22.96(8)-5/2/19
      7. AMANDA LEE (NSW)[5] T: Glen Burns (Lang Lang) 21882 22.91(2)-6/1/19
      8. RYDER SIR [5] T: Garry Johnson (Chum Creek) 45856 22.76(7)-18/2/19
  • SPOLLY'S SYNDICATIONS

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 400 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. PHILLIP KEEPING (NSW)[5] T: Peter Mckenzie (Denison) 61352 22.86(7)-24/1/17
      2. TRAP QUEEN [5] T: Andrew Cracknell (Tinamba) 46575 22.80(6)-19/3/19
      3. REGGIE KEEPING (NSW)[5] T: Glenn Rounds (Devon Meadows) 11512 22.66(7)-14/5/19
      4. THAT WILL BE [5] T: Maria Musselwhite (Lindenow) 31321 FSH
      5. GOJEK [5] T: Sean Lithgow (Devon Meadows) 35614 23.18(1)-8/11/18
      6. MONSTER MACHINE [5] T: Steven Spoljaric (Kilmany) 28266 22.65(5)-29/5/18
      7. BUCK THE JOCKEY (NSW)[5] T: Constance Mcmillan (Drouin) 45725 NBT
      8. LADY MIKADO [5] T: Maria Barber (Hoddles Creek) 36351 22.73(2)-28/12/17
  • PARNASSUS STEAKHOUSE

    • Date: 21 Jun 2019
    • Distance: 400 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. SUNSET SENORITA [5] T: Robert Bean (Tinamba) 38284 22.72(4)-15/12/16
      2. GOT IT RIGHT [5] T: Martin Galea (Sunshine North) 11736 NBT
      3. NINETYMILE LENNY [5] T: Martyn Empson (Drouin) 13762 23.05(2)-4/4/19
      4. ASSASINS CODE [5] T: John Jarkis (Lang Lang) 35453 22.62(6)-19/4/18
      5. VALLEY REAPER [5] T: Christa Spiteri (Morwell) 11856 22.85(3)-18/2/19
      6. TURN HIM AROUND [5] T: Steve Kaltsis (Shady Creek) 42272 NBT
      7. BELLEPERI MISS (NSW)[5] T: Peter Mckenzie (Denison) 35336 23.18(1)-5/7/18
      8. BANJO SALLY [5] T: Garry Barnsley (Morwell) 43132 22.91(7)-18/4/19