Greyhound Fields Meeting

All Fields

  • EASCOM ELECTRICAL BENDIGO

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1325, 2nd: $375, 3rd: $190 - total: $1890
      1. BACK A ROUGHY [M] T: Benjamin Divirgilio (Nambrok) 7 FSH
      2. LACHIE'S LEGACY [M] T: Mark Johnson (Drouin) 2 FSH
      3. KRAKEN BO [M] T: Barry Hall (Dingee) 42322 NBT
      4. RAMPANT LOCH [M] T: Darren Fisher (Lara) 3 NBT
      5. SELECT PATTERN [M] T: Hazel Smart (Mooroopna) 25 NBT
      6. DUNDEE SPECTRE [M] T: Geoffrey Scott-smith (Pakenham South) 6 NBT
      7. ASTON PILSNER (NSW)[M] T: Anthony Azzopardi (Myrniong) 34 FSH
      8. QUICKER THAN JOE [M] T: Alan Hanson (Marong) 7 NBT
      9. WAYNE'S WAY [M]Res. T: David Hills (Taradale) 44636 NBT
      10. SUPER RAGE [M]Res. T: Jeff Galea (Brookfield) 44354 NBT
  • BENDIGO HEALTH FINAL

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. FLETCHER JAY [M] T: Hazel Smart (Mooroopna) 46243 NBT
      2. MERCY MERCY [M] T: Scott Gibson (Harcourt) 23262 NBT
      3. DUNDEE VULCAN [7] T: Geoffrey Scott-smith (Pakenham South) 1 24.78(1)-13/7/19
      4. INK SPOT [M] T: Alan Hanson (Marong) 4 NBT
      5. JOFFA'S GALAXY [M] T: Darren Fisher (Lara) 23433 NBT
      6. DUNDEE GLITTER [M] T: Geoffrey Scott-smith (Pakenham South) 4 NBT
      7. BREAKAWAY [M] T: Rodney Millington (Red Cliffs) 82 NBT
      8. MAKE A SOUND [7] T: Robert Douglas (Heathcote) 43651 24.21(4)-13/7/19
      9. SELECT PATTERN [M]Res. T: Hazel Smart (Mooroopna) 25 NBT
      10. SPOLLY'S ANGEL (NSW)[M]Res. T: Steven Spoljaric (Kilmany) 5 NBT
  • GRV VIC BRED SERIES (1-4 WINS) HT1

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. TIME SAVER [5] T: Jennifer Torr (Myers Flat) 35251 24.30(4)-13/7/19
      2. EVOLUTION [5] T: Lyn Smith (Nambrok) 31112 FSH
      4. PERCY'S DIVA [5] T: Nathan Rooney (Nilma North) 1111 FSH
      5. COME ON AILEEN [7] T: Bernard Seymour (Woodvale) 18 24.06(3)-28/6/19
      7. AKASHI KID [6] T: Robert Douglas (Heathcote) 15231 23.91(7)-10/7/19
      8. SNEAK PREVIEW [5] T: John Martinovic (Koo Wee Rup) 44618 NBT
  • GRV VIC BRED SERIES (1-4 WINS) HT2

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. BRIAN HAROLD [5] T: Bruce Baxter (Murtoa) 13115 NBT
      2. SO THEY SAY [6] T: Christopher Tilley (Sale) 1171 23.91(1)-28/6/19
      4. AKASHI BOY [6] T: Robert Douglas (Heathcote) 21262 24.02(4)-5/6/19
      5. KRAKEN HERO [5] T: Kevin Eyles (Murchison) 128F1 24.01(5)-10/7/19
      7. WALKING ON AIR [6] T: Bernard Seymour (Woodvale) 11 23.70(5)-28/6/19
      8. JAMEKA GOLD [5] T: John Martinovic (Koo Wee Rup) 56652 24.35(3)-6/6/17
  • BILL WILKINSON OPTICAL

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. MI ROMA [5] T: Steven Edgar (Girgarre) 65133 NBT
      2. BLUE ESPEARANCE [5] T: Wendy Hansen (Daisy Hill) 22345 28.60(5)-8/2/19
      3. ARCUP USAIN [5] T: Kerry Prowse (Red Cliffs) 12276 NBT
      4. KRAKEN CHAMP [5] T: Helen Eyles (Murchison) 77537 NBT
      6. EXPENSE EVE [5] T: Ian Garland (Longlea) 41425 NBT
      7. MR. WORLDWIDE (NSW)[5] T: Melissa Fullerton (Red Cliffs) 41347 FSTD
      8. MISS TRAVERS [5] T: Graham Austin (Eaglehawk) 34511 28.58(7)-3/7/19
  • SUPAYOU LIVE VIDEO STREAMING

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. PERCY'S EMPIRE [5] T: Nathan Rooney (Nilma North) 23274 27.81(7)-23/2/18
      2. HARDAWAY JAYJAY [5] T: Maxwell Auld (Tatura) 13143 NBT
      3. CHILLIN [5] T: John Callus (Toolern Vale) 45122 28.33(1)-15/3/19
      4. NO EXCUSE [5] T: Michael Davison (Talbot) 42653 NBT
      6. BOSTON QUAY [5] T: Craig Elliot (Greenhill) 71851 FSTD
      7. MIDNIGHT BLING [5] T: David Torr (Myers Flat) 15152 FSTD
      8. DEWANA JAYDEN [5] T: Brenda Kinder (Girgarre) 36413 28.65(7)-22/5/19
  • JARROD LARKIN CONCRETING

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1650, 2nd: $475, 3rd: $235 - total: $2360
      1. KUNG FU HUSTLE [4] T: Alfred Debattista (Sedgwick) 46323 24.15(7)-7/6/19
      2. KRAKEN RUBEN [4] T: Julie Hall (Dingee) 23381 23.93(1)-7/3/19
      3. LUCILLE DIOR [4] T: Craig Elliot (Greenhill) 35644 24.37(1)-17/8/18
      4. HARDAWAY WINNIE [4] T: Maxwell Auld (Tatura) 47273 23.72(1)-22/2/19
      6. CAVATRON [4] T: Paul Abela (Parwan) 71532 23.78(3)-23/2/18
      7. HODGE'S LANE [3] T: Ronald Wilkinson (Pyalong) 44641 23.85(6)-15/2/19
      8. DORRIGO BALE (NSW)[4] T: Clint Capuano (Anakie) 77762 NBT
  • AUSSIE INFRARED @ STUD

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. MIDNIGHT TITAN [4] T: Vivianne Giles (Bamawm) 45512 28.31(6)-10/5/19
      2. LOCHINVAR DEUS (NSW)[4] T: Joshua Formosa (Heathcote) 41865 28.59(3)-12/10/18
      3. WALLY MILNE [5] T: Rodney Clark (Toolleen) 12631 NBT
      4. FRONT PAGE NEWS (QLD)[5] T: Paul Abela (Parwan) 33165 FSTD
      6. SODA CRASH [4] T: Maxwell Auld (Tatura) 13364 28.15(2)-10/5/19
      7. YOU AUSSIE [5] T: Gavin Gledhill (Coomboona) 53661 NBT
      8. SPECIAL DROP [5] T: Brendon Jones (Pyalong) 65F16 NBT
  • MANNINGS GREYHOUND COMPLEX (275+RANK)

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. WINLOCK BLUE BOY (NSW)[5] T: Belinda Glen (Corop) 68564 NBT
      2. WHY NOT MAXINE [5] T: Gavin Gledhill (Coomboona) 36746 28.52(5)-5/12/18
      3. UNIQUE QUALITY [5] T: Travis Monaghan (Blakeville) 38845 28.75(1)-3/10/18
      4. BAD WORDS [5] T: Scott Mckenzie (Woodvale) 72175 NBT
      5. LETHAL LEVI [5] T: David Hills (Taradale) 45614 28.47(7)-17/1/19
      6. MICKY RADS [5] T: Paul Radstock (Burnbank) 52567 NBT
      7. TUESDAY'S GRACE [5] T: Gregory Couldridge (Sandon) 76633 NBT
      8. MAIN ONE [5] T: Ryan Galea (Brookfield) 83445 NBT
      9. LILY THE WEAPON (NSW)[5]Res. T: Norman Burns (Rushworth) 76356 29.13(6)-30/10/18
  • HIP POCKET BENDIGO (275+RANK)

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. JAGGERED EDGE [5] T: Brent Merton (Broadford) 67241 28.87(1)-10/7/19
      2. LINGUA FRANCA [5] T: Mark Johnson (Drouin) 73564 NBT
      3. SPYFECTION [5] T: Brenda Kinder (Girgarre) 26582 28.60(4)-11/1/19
      4. WYNBURN JACKSON (TAS)[5] T: Gavin Gledhill (Coomboona) 61787 FSH
      5. SUNLIT BREAKER (NSW)[5] T: Shara Quinlan (Rushworth) 37458 28.84(6)-18/2/19
      6. SECRET MESSAGE [5] T: Peter Martinovic (Koo Wee Rup) 76632 NBT
      7. MOONQUAKE [5] T: Clint Arthur (Lancaster) 77422 NBT
      8. SMASH FLASH (NSW)[5] T: Travis Monaghan (Blakeville) 48522 NBT
      9. LILY THE WEAPON (NSW)[5]Res. T: Norman Burns (Rushworth) 76356 29.13(6)-30/10/18
  • TRIPLE M BENDIGO 93.5

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. PURE COOL TITAN [5] T: Vivianne Giles (Bamawm) 12652 NBT
      2. ASTON REINE (WA)[5] T: Benjamin Divirgilio (Nambrok) 18311 NBT
      3. CURSED [5] T: Trevor Anlezark (Rochester) 41116 FSTD
      4. PLATELAYER (QLD)[5] T: Darren Fisher (Lara) 27147 NBT
      5. LORENZA [5] T: Angelo Ghirxi (Brookfield) 14166 NBT
      6. HOOKED ON YOU [5] T: Daryl Weightman (Dean) 35182 24.26(8)-30/11/18
      7. DYNA SARAH (NSW)[5] T: Chloe Dew (Anakie) 33447 24.06(6)-9/11/18
      8. EAGLEHAWK MISS [5] T: Barry Fullerton (Red Cliffs) 67421 24.35(1)-25/4/18
      9. ADALA PRINCE [5]Res. T: Peter Martinovic (Koo Wee Rup) 44573 NBT
      10. KRAKEN TAN [5]Res. T: Julie Hall (Dingee) 52664 24.17(3)-20/3/19
  • CHASERS FUNCTION CENTRE

    • Date: 19 Jul 2019
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. YOU BLUE [5] T: Gavin Gledhill (Coomboona) 54846 24.84(8)-17/10/18
      2. KRAKEN PENNYS [5] T: Kevin Eyles (Murchison) 28155 23.94(8)-20/3/19
      3. MILLIE'S ANGEL [5] T: David Hills (Taradale) 45788 24.60(7)-29/5/19
      4. STEORRA [5] T: Barry Fullerton (Red Cliffs) 46345 NBT
      5. CLARK ROAD (NSW)[5] T: Gregory Couldridge (Sandon) 21668 24.34(5)-7/6/19
      6. MR. FROST (SA)[5] T: Jennifer Fullerton (Red Cliffs) 32136 NBT
      7. ERUPT EVE LAD [5] T: Brett Hare (Greendale) 55776 24.25(7)-5/7/17
      8. KRANSKEY (NSW)[5] T: Mark Johnson (Drouin) 25732 24.19(8)-5/6/19
      9. ADALA PRINCE [5]Res. T: Peter Martinovic (Koo Wee Rup) 44573 NBT
      10. ZIPPING RIOT (NSW)[5]Res. T: Mark Johnson (Drouin) 35776 NBT