Greyhound Fields Meeting

All Fields

Healesville
  • JASON McKEOWN PHOTOGRAPHY

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. CHILL OUT HOPE [M] T: Michael Chilcott (Heathcote) 8 FSH
      2. ADMIRAL ARBY [M] T: Leonie Dalton (Coldstream) FSH
      3. ON PATROL (NSW)[M] T: Benjamin Abela (Tennyson) 2 FSH
      4. CRAZY JAKE [M] T: Douglas Burge (Kinglake West) FSH
      5. CHILL OUT FORDY [M] T: Julie Chilcott (Heathcote) 68 NBT
      6. ANYONE ARBY [M] T: Leonie Dalton (Coldstream) 65 FSTD
      7. ONE EYED BANDIT [M] T: Glenn Campbell (Anakie) 3 FSH
      8. DINKYDI SWEETIE (NSW)[M] T: Geoffrey Dalton (Hazelwood North) FSH
      9. KIRSTY KOI (NSW)[M]Res. T: Jessica Shill (Cranbourne South) 82244 FSH
      10. AWESOME ARBY [M]Res. T: Susan Dalton (Coldstream) 476 FSTD
  • WILD GRAINS BAKERY (0-1 WIN)

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. NO PROBLEM JOHN [7] T: Mario Cortese (Hampton Park) 68FF4 NBT
      2. BEN DOON (NSW)[7] T: Jeffrey Abela (Tennyson) 1 FSH
      3. HELLO GOODNIGHT [7] T: Garry Condon (Hampton Park) 23274 NBT
      4. STAGGERMITE [7] T: Colin Dalton (Coldstream) 66871 19.97(3)-8/11/19
      6. BRUNO HE MIKADO [7] T: Maria Barber (Hoddles Creek) 35855 NBT
      7. COYOTE UGLY [7] T: Geoff Smith (Mill Park) 55244 FSH
      8. ROCKY INFRARED [M] T: Deidre O'mara (Rushworth) 75438 NBT
  • 99.1 YARRA VALLEY FM

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. DUNDAS HOUDINI [7] T: Evan Keene (Long Gully) 35566 NBT
      2. AURORA PRINCE (NSW)[6] T: Peter Frost (Heathcote) 43665 FSH
      3. MONACO LIGHTS [6] T: Kate Gorman (Tanjil South) 18621 FSH
      4. AWAKENED DRAGON [7] T: Maxwell Williams (Pakenham) 44322 17.37(1)-26/7/19
      5. WHAT A KICKER [7] T: Tony Tufo (Labertouche) 24423 NBT
      6. MIGHTY TRACEY [7] T: Maxwell Williams (Pakenham) 46527 17.37(1)-21/7/19
      7. TRAVEL EASY (NSW)[7] T: Colin Baker (Point Lonsdale) 34375 NBT
      8. RATTLE CAN YOU (NSW)[7] T: Douglas Hammerstein (Ararat) 64216 FSH
      9. GOOD WORK JOHNNY [7]Res. T: Cassandra Barnard (Longwarry) 76676 17.11(1)-15/2/19
      10. RAINBOW PARADE [6]Res. T: Graeme Campbell (Drouin South) 84884 NBT
  • GREYHOUND ADOPTION PROGRAM (3-6 WIN) HT1

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. SPRITELY TOO [4] T: Sharon Coburn (Woodstock) 46211 16.89(7)-7/6/19
      2. INTER CODY [5] T: Steven Collins (Pearcedale) 11452 NBT
      3. SPEEDY SPYRO [4] T: Malcolm Davis (Altona Green) 42438 16.80(6)-22/9/19
      4. OSIRIS CHILD [5] T: Dale Dawson (Preston) 61541 17.21(2)-8/11/19
      5. INTER LANA [4] T: Heather Collins (Pearcedale) 55225 16.76(5)-16/6/19
      6. TOBY SURE [4] T: Neil Kelly (Warragul South) 13134 16.85(8)-5/4/19
      7. ATARAH [5] T: Paul Jones (Hoddles Creek) 55631 16.68(4)-3/5/19
      8. SATEESHA [5] T: Sheree Hopkins (Junction Village) 22583 NBT
  • HVL FOOTBALL & NETBALL CLUB

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. MAYBE HOSTILE [6] T: Murray Collyer (Coburg East) 11475 19.73(7)-18/10/19
      2. SAM I'M MIKADO [6] T: Paul Jones (Hoddles Creek) 34583 NBT
      3. SPLIT PEA [6] T: Christine Haigh (Crossover) 75252 NBT
      4. HOLLYWOOD DONUTS [6] T: David Ramage (Heathcote) 67545 NBT
      5. BLUE CIGAR (SA)[6] T: Jason Formosa (Heathcote) 88777 19.61(1)-6/9/19
      6. OCEAN MASTER (NSW)[6] T: Kate Gorman (Tanjil South) 5161 19.33(7)-10/11/19
      7. LIGHTNING ARTIST (NSW)[6] T: Kate Gorman (Tanjil South) 16166 FSTD
      8. FLOJO MIKADO [6] T: Paul Jones (Hoddles Creek) 52666 NBT
  • PROUDLY SUPPORTING GOOD FRIDAY APPEAL

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. PURE WHITE EVIL [5] T: Andrew Paraskevas (Cranbourne South) 52234 FSH
      2. ALFIE MIKADO [5] T: Maria Barber (Hoddles Creek) 73365 19.46(3)-11/8/19
      3. UNSOUND MIND [5] T: Kate Gorman (Tanjil South) 56612 NBT
      4. CHILL OUT WEBBY [5] T: Julie Chilcott (Heathcote) 85432 FSH
      6. SHE'S MY BLAST [5] T: Brian Knight (Shepparton) 43145 19.19(3)-3/2/19
      7. JACOBITE HAMMER (NSW)[5] T: Douglas Hammerstein (Ararat) 71354 FSH
      8. ALL YOU GOT [5] T: Christine Cortese (Hampton Park) 61763 NBT
  • FAST FREDDIE'S TYRE SERVICE

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. LILY THE WEAPON (NSW)[5] T: Norman Burns (Rushworth) 55538 NBT
      2. JACOBITE JOSEPH (NSW)[5] T: Paul Hammerstein (Ararat) 65654 NBT
      3. SUPERIOR PAL [5] T: Joyce Condon (Devon Meadows) 55744 19.46(3)-8/3/19
      4. MAN CITY BOY [5] T: Hubertus Wetzels (Seymour) 41718 NBT
      6. BALANCE [5] T: Cameron Knott (Heathcote) 21558 FSH
      7. GLAYVA [5] T: Michael Bewley (Pentland Hills) 35641 NBT
      8. CLOSE TO CARNAGE [5] T: Paul Hammerstein (Ararat) 82181 NBT
  • TAB - LONG MAY WE PLAY

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. CHARMED AN TAKEN [4] T: Andrew Paraskevas (Cranbourne South) 13151 18.94(5)-10/6/19
      2. DIRTY MAX [4] T: Michael Bewley (Pentland Hills) 57224 19.37(7)-1/7/19
      3. BIG FLASH MARJEN (NSW)[4] T: David Jensen (Heathcote) 22154 19.34(7)-25/11/18
      4. LIGHTNING PARADE [4] T: Graeme Campbell (Drouin South) 17351 19.48(6)-8/2/19
      6. EYE WILL REIGN [4] T: Andrew Paraskevas (Cranbourne South) 58112 19.22(4)-20/10/19
      7. ICE COOL KAEDYN [4] T: Kate Gorman (Tanjil South) 51334 NBT
      8. CHALLIS SPRITE [4] T: Graham Laidlay (Devon Meadows) 71114 19.15(2)-18/10/19
  • SILVER EAGLE OUTFITTERS (3-6 WINS) HT2

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. BANYUATIS [5] T: Glenn Campbell (Anakie) 65445 16.83(4)-12/4/19
      2. MIA TESORO [5] T: Kate Gorman (Tanjil South) 14373 NBT
      3. RIDE HIGH [5] T: Daniel Pell (Toolleen) 56623 FSH
      4. LUMEN NATION [5] T: Matthew Marshall (Bacchus Marsh) 41267 FSH
      5. ZIPPING BENNY (NSW)[5] T: Steven Collins (Pearcedale) 63527 NBT
      6. INTER MIMI [5] T: Heather Collins (Pearcedale) 348F7 17.01(4)-11/1/19
      7. CHILL OUT ISLA [5] T: Julie Chilcott (Heathcote) 36416 FSTD
      8. GOLDEN YEARS [4] T: Paul Ellul (Noble Park North) 27684 16.67(1)-8/9/19
  • healesville.grv.org.au

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. DESTINI AGITATOR [5] T: Debbie Bewley (Pentland Hills) 22135 NBT
      2. TIME TWISTER [5] T: Malcolm Davis (Altona Green) 11542 NBT
      3. CHALLIS MAGIC [4] T: Graham Laidlay (Devon Meadows) 11125 16.45(4)-22/3/19
      4. RED QUEEN [5] T: Dylan Cortese (Hampton Park) 31276 17.00(6)-15/6/18
      6. SUPERIOR UNO [5] T: Joyce Condon (Devon Meadows) 77661 16.59(5)-24/3/19
      7. DRAGONSTONE [5] T: Peter Frost (Heathcote) 46454 NBT
      8. BLAIR BALE (NSW)[5] T: Heather Collins (Pearcedale) 84776 FSH
  • GREYHOUNDS ON BOARD (250+) VETERANS

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 350 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. LEKTRA ELSA [4] T: Neil Kelly (Warragul South) 86131 19.46(2)-5/4/19
      2. EARLY SPECIAL [5] T: Kellie Leviston (Callignee) 41573 19.29(5)-15/4/19
      3. SMALL ROSE [4] T: Christine Haigh (Crossover) 76516 19.60(3)-13/5/18
      4. DOWN MEXICO WAY (NSW)[5] T: Malcolm Davis (Altona Green) 23553 19.51(7)-9/7/17
      6. FARFALLA NERA [5] T: Phillip Repici (Hampton Park) 66787 NBT
      7. KNOCKA FELLER (SA)[5] T: Jason Formosa (Heathcote) 45257 NBT
      8. DON QUIXOTE [5] T: Jack Campbell (Anakie) 73585 FSH
  • RACING HERE FRIDAYS & SUNDAYS

    • Date: 18 Nov 2019
    • Distance: 300 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. BLONDE BELLA [5] T: Tony Cortese (Hampton Park) 67356 NBT
      2. DAN'S HOPEFUL [5] T: Danny Cortese (Hampton Park) 67674 17.40(4)-20/1/19
      3. TIGGY BUZZARD (NSW)[5] T: Jason Formosa (Heathcote) 44233 FSH
      4. RUN MAGGIE RUN [5] T: Ronald Dunne (St Albans) 48884 16.92(6)-16/11/18
      5. MY NAMES RHONDA [5] T: Cassandra Barnard (Longwarry) 6644T NBT
      6. DORAN'S CALL [5] T: Jason Formosa (Heathcote) 46343 16.51(3)-29/3/19
      7. JACOBITE JYE (NSW)[5] T: Paul Hammerstein (Ararat) 24816 FSH
      8. SWEET AMBUSH (NSW)[5] T: Glenn Maxwell (Altona Meadows) 33263 16.82(7)-17/5/19