Greyhound Fields Meeting

All Fields

  • EUREKA CONCRETE

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1325, 2nd: $375, 3rd: $190 - total: $1890
      1. KUDOS BALE (NSW)[M] T: Samantha Grenfell (Mount Wallace) 626 FSTD
      2. SAVANNAH LEE [M] T: George Borg (Maryborough) 46822 NBT
      3. BLISTERING BRO [M] T: Chris Darmanin (Melton South) FSH
      4. XERON BALE (NSW)[M] T: Rebecca Gibbons (Avalon) 553 FSTD
      5. XELLA BALE (NSW)[M] T: Daniel Gibbons (Avalon) FSH
      6. OLIN BALE (NSW)[M] T: Daniel Gibbons (Avalon) 583 NBT
      7. WOLF'S ACE [M] T: John Higgins (Napoleons) 33245 NBT
      8. ROCK IN RIO [M] T: Ronald Dunne (St Albans) 72P45 NBT
  • GAP

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 390 metres
    • Prize Money: 1st: $1650, 2nd: $475, 3rd: $235 - total: $2360
      1. GO BEZZA (NSW)[7] T: Rebecca Gibbons (Avalon) 88884 FSH
      2. NATSU BALE (NSW)[7] T: Rebecca Gibbons (Avalon) 26556 NBT
      3. HOOK ALONG MINT [6] T: Robert Colpoys (Bass) 34171 NBT
      4. FRAN JOE [7] T: Michael Bewley (Pentland Hills) 68215 22.26(1)-9/3/20
      6. SLINGSHOT CHAS [7] T: Brian Hodgson (Smythesdale) 81643 NBT
      7. CODE BLUE SUE [7] T: Steve Daniliuk (Sunbury) 1 21.90(3)-11/3/20
      8. WHY NOT BEN [7] T: Wayne Gray (Wendouree) 31257 FSTD
  • BACKMANS PET FOODS

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. GALWAY GRANGE [7] T: Delaine Vigor (Morrisons) 18654 FSTD
      2. UNIQUELY MINE [7] T: Steve Daniliuk (Sunbury) 16744 FSTD
      3. CHEROKEE CASH [6] T: John Galea (Avalon) 22643 NBT
      4. SUGAR MAPLE (TAS)[6] T: Ebony Deglaitis (Moolap) 34875 25.69(1)-25/11/19
      6. LEKTRA STYLE [7] T: Brandyn Grenfell (Mount Wallace) 22453 NBT
      7. SADIE BALE (NSW)[6] T: Daniel Gibbons (Avalon) 311 25.35(1)-11/3/20
      8. ZIPPING SULLIVAN (NSW)[6] T: Deborah Coleman (Lara) 11 FSH
  • SIRES ON ICE (275+RANK)

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 390 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. KRAKEN PAT [5] T: Nicole Lund (Longwarry) 25566 FSH
      2. WORK ZONE [5] T: Jennifer Torr (Myers Flat) 75763 NBT
      3. FAST TALKER [5] T: Debbie Selleck (Tooradin) 63342 FSH
      4. MYRNIONG COSMO (NSW)[5] T: Lewis Smith (Dallas) 43151 22.47(1)-30/9/19
      5. PINK TIARA [5] T: Brendan De rozario (Cranbourne East) 84867 22.62(7)-8/7/19
      6. TANKALICIOUS [5] T: Nicole Lund (Longwarry) 56661 NBT
      7. GRACIOSO [5] T: Paul Gabriel (Toolern Vale) 54833 NBT
      8. POOR OLD FRANK [5] T: Neville Vincent (Lal Lal) 67741 22.28(2)-20/2/17
      9. EXFORD LASS [5]Res. T: Darlene Mcintyre (Exford) 51557 22.56(3)-16/12/19
      10. CAWBOURNE DOLLY (NSW)[5]Res. T: Troy Deglaitis (Moolap) 25344 NBT
  • GRV VIC BRED SERIES FINAL

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $4000, 2nd: $1140, 3rd: $570 - total: $5710
      1. GOLDEN AVATAR [7] T: Bruce Stirling (Lethbridge) 164 NBT
      2. INVICTUS SEEKER [6] T: Graham James (Woodleigh) 11352 NBT
      3. MIDNIGHT FORCE [6] T: Adam Rademaker (Romsey) 71412 NBT
      4. TWO UP THOMMO [6] T: Raymond Henness (Heathcote) 77133 NBT
      5. ALL OVER JACK [6] T: Gary Hansen (Daisy Hill) 41414 NBT
      6. CLARETOWN ROCKY [6] T: Peter Griffen (Claretown) 18321 25.83(7)-11/3/20
      7. AMP METER [7] T: James Fowler (Curlewis) 45613 25.60(2)-24/2/20
      8. JANNILA [5] T: Dallas Massina (Golden Square) 111 25.22(6)-11/3/20
      9. ASTON ATHENA [6]Res. T: Tina Womann (Lara) 17615 NBT
      10. SOUTH EAST QUEEN [7]Res. T: Donna Knight (Talbot) 51652 NBT
  • BOTTLE-O (3-6 WIN) FINAL

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1650, 2nd: $475, 3rd: $235 - total: $2360
      1. QUICK INCOME [5] T: Bruce Loft (Melton Sth) 71514 25.64(1)-24/2/20
      2. NO DEGREE [5] T: Wendy Hansen (Daisy Hill) 13562 NBT
      3. JIMMY TURBO [5] T: Tina Womann (Lara) 17222 NBT
      4. DOUBLE TACTIC [5] T: Donna Knight (Talbot) 64445 NBT
      5. MR. CHANGRETTA (NSW)[4] T: John Callus (Toolern Vale) 45351 25.19(3)-11/3/20
      6. IMMINENT [4] T: Cassandra James (Woodleigh) 12561 24.99(2)-11/3/20
      7. CLASSIFIED (QLD)[5] T: Peter Presutto (Devon Meadows) 11133 25.36(3)-11/12/19
      8. SCENIC WARRIOR [5] T: Raymond Gatt (Bannockburn) 34223 25.72(3)-1/9/19
  • JA CATERING & FUNCTIONS

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. WHY NOT PATRICK [5] T: Wayne Gray (Wendouree) 17143 25.56(4)-21/10/19
      2. HANDSOME [5] T: Keith Hellmuth (Pearcedale) 41288 NBT
      3. CROWN SIMBA [5] T: Donna Knight (Talbot) 55545 25.54(2)-17/2/20
      4. TITANIUM LAD [5] T: Kenneth Howat (Rockbank) 66456 25.50(1)-31/7/19
      5. APACHE CHAZ [5] T: John Higgins (Napoleons) 11816 25.42(6)-20/1/20
      6. MR. RAIN MAKER (NSW)[5] T: Donna Knight (Talbot) 24148 25.72(3)-30/9/19
      7. GUINNESS BANSHEE (NSW)[5] T: Donna Knight (Talbot) 11351 NBT
      8. WEEONA YOSHI [5] T: Michael Whyte (Bunyip) 23323 NBT
  • FREE ENTRY EVERY MEETING

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. RAGNAR BALE (NSW)[5] T: Samantha Grenfell (Mount Wallace) 66361 26.30(4)-23/9/19
      2. HEADSPACE (NSW)[4] T: Glenn Campbell (Anakie) 82347 NBT
      3. FLO LAVA [4] T: Garry George (Beulah) 84743 25.39(2)-11/9/19
      4. WEEONA BULLDOZER [4] T: Stephen Whyte (Bunyip) 54374 NBT
      5. MEPUNGA FRANKIE [5] T: Matthew Lanigan (Anakie) 23621 FSH
      6. REAP THE REWARDS [5] T: Brian Selleck (Tooradin) 25614 FSH
      7. ZIPPING MAGDA (NSW)[5] T: Deborah Coleman (Lara) 21112 FSH
      8. CALLISTER [5] T: Steven Mcdonnell (Brookfield) 65365 NBT
  • SIRES ON ICE (1-3 WINS)

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 390 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. HELEN'S MATE [7] T: Natalie Pace (Melton South) 33583 NBT
      2. KURRI KURRI [5] T: Nathan Hunt (Point Cook) 84524 22.61(2)-1/4/19
      3. DOUBLE GLAZE [5] T: Robyn Massina (Golden Square) 11216 FSH
      4. FAB'S SPECIAL [5] T: Rebecca Gibbons (Avalon) 26444 FSTD
      6. YOUNG JEBRYNAH [5] T: Glenn Campbell (Anakie) 71655 22.28(8)-10/2/20
      7. HEY THERE SARA [5] T: Troy Deglaitis (Moolap) 36322 22.15(6)-18/1/20
      8. NORDIC PRINCE [7] T: Adam Rademaker (Romsey) 77624 NBT
  • REVOLUTION PRINT

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 390 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. DESTINI AGITATOR [5] T: Michael Bewley (Pentland Hills) 15333 22.35(3)-19/12/18
      2. SLINGSHOT TITAN [5] T: Deborah Coleman (Lara) 11212 FSTD
      3. SHARKY SHARK [4] T: Clint Capuano (Anakie) 31121 21.94(1)-4/3/20
      4. WEBLEC SPICE [5] T: Matthew Lanigan (Anakie) 23532 FSH
      6. SLINGSHOT SPIRIT [4] T: Brian Hodgson (Smythesdale) 12161 21.96(7)-11/3/20
      7. BREAK THE PLATE [5] T: Debbie Selleck (Tooradin) F1546 NBT
      8. SHANLYN GEORGIE [4] T: Nicole Lund (Longwarry) 33241 21.89(3)-29/1/20
  • 3BA/POWER FM

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 390 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. CRAZY OLD GOAT [5] T: Ronald Mccullagh (Lara) 73416 22.45(7)-11/12/19
      2. ERNIE BALE (NSW)[5] T: Rebecca Gibbons (Avalon) 42435 22.83(1)-4/11/19
      3. DUSSELDORP [5] T: Clint Capuano (Anakie) 48365 22.36(8)-23/12/19
      4. CASH NO BOUNCE [5] T: Delaine Vigor (Morrisons) 36544 22.89(6)-4/4/18
      5. BRIGHT FLASH (NSW)[5] T: Terry Meyer (Maryborough) 22113 FSH
      6. WHY NOT DAN [5] T: Leigh Carter (Snake Valley) 55666 22.15(1)-15/1/20
      7. WHY NOT KALEB [5] T: Wayne Gray (Wendouree) 63241 22.26(4)-16/12/19
      8. OVER TALKING [5] T: Debbie Selleck (Tooradin) 67634 FSTD
  • A1 SIGNAGE VETERANS

    • Date: 18 Mar 2020
    • Distance: 450 metres
    • Prize Money: 1st: $1405, 2nd: $400, 3rd: $200 - total: $2005
      1. CAVATRON [5] T: Garry George (Beulah) 23342 25.41(8)-17/1/18
      2. ITALIAN PLASTIC [3] T: Harry Manolitsis (Lysterfield South) 11132 25.18(8)-5/4/18
      4. WEEONA JIMMY [5] T: Stephen Whyte (Bunyip) 62352 NBT
      5. ZIPPING CLIVE (NSW)[4] T: Matthew Lanigan (Anakie) 46625 FSH
      7. MAGIC JET [5] T: Steven Collyer (Lara) 32471 FSH
      8. EL GRAND KNOCKA [5] T: Roselyn Nicholls (Golden Square) 31212 25.44(4)-17/4/19