Greyhound Fields Meeting

All Fields

  • CHASERS FUNCTION CENTRE

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. LENNY'S JAGGER [M] T: Calven Russell (Kyabram) 731 FSH
      2. YOUR QUEEN [M] T: John Mangion (Numurkah) 44647 NBT
      4. OUR BOY BENNY [M] T: Scott Manning (Eaglehawk) 78 NBT
      5. HOTLINE SALLY [M] T: Gary Hansen (Daisy Hill) 4762 NBT
      7. TWILIGHT PSYCHO [M] T: Sean Van taarling (Tallygaroopna) 77738 FSH
      8. WIDDERSHINS (NSW)[M] T: Justin Hetherton (Murchison) 854 FSH
  • TAB.COM.AU (0-1 WIN)

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. AMERICAN STAR [M] T: Wendy Hansen (Daisy Hill) 36536 NBT
      2. JERRY BUZZARD [M] T: Calven Russell (Kyabram) 36633 NBT
      4. HUSKY FRECKLE [M] T: John Mangion (Numurkah) 27663 NBT
      5. READ ALOT [M] T: Graham Austin (Eaglehawk) 83852 NBT
      7. TWO CHIPS (NSW)[M] T: Gayle Lemin (Axedale) 85344 NBT
      8. OFFALY BLONDE [7] T: William Donlon (Burnbank) 68878 NBT
  • SOUTHERN CROSS AUSTEREO

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. MICK'S BELLA [M] T: Allan Meyer (Hoppers Crossing) 34485 FSH
      2. ASTON ANITA [M] T: Andrew Symons (Goornong) 74545 NBT
      3. ARGYLE LUNA [M] T: Raymond Morgan (Argyle) 387 FSH
      4. ALITA [M] T: Aaron Debattista (Toolleen) 25557 NBT
      5. DEVON SHADOW [M] T: Anne Carr (Devon Meadows) 67865 FSTD
      6. REDZIN [M] T: Patrick Burley (Wattle Glen) 756 FSH
      7. LEO'S MY CHAMP [M] T: Bernard Seymour (Woodvale) 45428 NBT
      8. WHAT FEELING [M] T: Joe Uglietta (Yan Yean) 47545 NBT
  • AG TYRES & WHEELS

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. SWIFT ABBEY (NSW)[5] T: Jason Formosa (Heathcote) 66766 NBT
      2. ZIPPING OLIVER (NSW)[5] T: Susan Trim (Campbells Forest) 37588 24.42(8)-4/3/20
      3. NEW FIRE GIRL [5] T: John Carr (Devon Meadows) 47644 NBT
      4. MAGIC LANTERN [5] T: Andrew Mooney (Amherst) 57872 24.05(2)-14/2/19
      5. BLUE ADDITION [5] T: Roselyn Nicholls (Eaglehawk) 86365 24.17(8)-26/6/19
      6. MICKY RADS [5] T: Paul Radstock (Burnbank) 63363 24.44(8)-27/7/18
      7. ICE SKATES [5] T: Peter Trim (Campbells Forest) 44642 24.42(5)-1/1/20
      8. BLACK ROSE TEXAS [5] T: Yvonne Carter (Girgarre) 55736 NBT
  • PETER BROWN CUSTOM HOMES

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. CRACKERJACK TYS [5] T: Ronald Fisher (Lara) 24353 24.14(1)-22/1/20
      2. KRAKEN ROGER [5] T: Robert Hodgson (Axedale) 32737 NBT
      3. BRING THE SPRING [5] T: Justin Hetherton (Murchison) 73588 24.23(2)-20/11/19
      4. QUICK TRANSITION [5] T: Alan Clayton (Lara) 417T4 NBT
      5. RED TALTARNI [5] T: Alan Bayliss (Daisy Hill) 23616 24.43(8)-13/5/20
      6. MIDNIGHT BLING [5] T: David Torr (Myers Flat) 27566 24.61(6)-8/1/20
      7. WORK ZONE [5] T: Jennifer Torr (Myers Flat) 35514 24.26(2)-24/7/19
      8. QUANDO QUANDO [5] T: Gayle Lemin (Axedale) 53687 24.09(4)-22/3/18
  • GRAYS BENDIGO

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. PRINCESS AMERICA [5] T: Malcolm Carr (Devon Meadows) 46513 24.28(5)-20/5/20
      2. WEBLEC FIRE [5] T: Samantha Grenfell (Mount Wallace) 87833 NBT
      3. LEKTRA RAINBOW [5] T: Correy Grenfell (Mount Wallace) 57465 FSTD
      4. PURE COOL TITAN [5] T: Vivianne Giles (Bamawm) 53376 NBT
      6. AWESOME ASSET (NSW)[5] T: John Mangion (Numurkah) 44638 24.36(1)-22/4/20
      7. WINLOCK DYNO (NSW)[5] T: Anita Gibbons (Lara) 84816 24.34(1)-9/6/18
      8. VALLETTA MIST [5] T: John Nicholls (Melton West) 15688 24.27(6)-18/10/19
  • HIT 91.9 BENDIGO

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. KELLI POCHETTE [5] T: Ann Panetta (Melton West) 57878 24.18(7)-16/10/19
      2. RUN MAGGIE RUN [5] T: Deidre O'mara (Rushworth) 36557 24.56(4)-30/10/18
      3. COCO BAROQUE [5] T: Aaron Debattista (Toolleen) 53487 24.04(3)-9/10/19
      4. MEATBALL SOUP (SA)[5] T: Benjamin Abela (Echuca) 1T747 24.39(8)-16/2/20
      5. BUSH BRO [5] T: Jeffrey Abela (Echuca) 84157 24.57(1)-20/5/20
      6. ELEGANT MALT [5] T: Colleen Downie (Red Castle) 56656 24.20(2)-22/2/20
      7. CULLQUIN ELIJAH [5] T: Shara Quinlan (Rushworth) 16784 24.11(3)-15/1/20
      8. ZERO TO HERO [5] T: Jennifer Torr (Myers Flat) 53887 24.26(8)-22/1/20
  • NINE BENDIGO (1-3 WIN)

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 500 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. TIGGERLONG REBEL (NSW)[7] T: Samantha Grenfell (Mount Wallace) 62275 FSTD
      2. BEN DOON (NSW)[7] T: Julie Abela (Echuca) 77365 NBT
      3. WALTZ ON BYE [6] T: Hugh Taylor (Langwarrin) 37383 FSTD
      4. AL'S VIXEN [6] T: Lisa Farquhar (Wendouree) 37664 NBT
      6. ASTON SOFIA [7] T: Andrew Symons (Goornong) 16864 NBT
      7. GUILTY AS [6] T: Tony Salpigtidis (Plenty) 67217 NBT
      8. TEARDROP [5] T: Anne Carr (Devon Meadows) 41476 NBT
  • MANNINGS GREYHOUND COMPLEX

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. SELECT CHARLIE [7] T: Ken Bailey (Maffra) 46464 FSH
      2. TWILIGHT FLAME [7] T: Fay Vantaarling (Tallygaroopna) 87616 FSH
      4. AEROLITHOLOGY [7] T: Andrew Mooney (Amherst) 35633 NBT
      5. CASANOVA MAN [7] T: Malcolm Carr (Devon Meadows) 21542 NBT
      7. MONTANARO [7] T: David Jensen (Heathcote) 48332 FSH
      8. TEAKS STREAK [7] T: Adam Rademaker (Romsey) 36715 24.74(5)-20/5/20
  • JARROD LARKIN CONCRETING

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. KENITA [6] T: Ken Hunt (Eaglehawk) 42221 24.30(1)-22/2/20
      2. BRINDLE DELIGHT [6] T: Susan Trim (Campbells Forest) 25533 24.26(3)-2/10/19
      4. MAXIMUM JODIE [6] T: Anita Gibbons (Lara) 53535 FSH
      5. SHOCK VALUE [6] T: Theo Van taarling (Tallygaroopna) 52518 FSH
      7. MAXIMUM SARAH [6] T: Michael Gibbons (Lara) 22842 FSH
      8. DAISY HILL LAD [6] T: Alan Bayliss (Daisy Hill) 76345 24.58(7)-8/1/20
  • SUPAYOU LIVE VIDEO STREAMING

    • Date: 02 Jun 2020
    • Distance: 425 metres
    • Prize Money: 1st: $825, 2nd: $235, 3rd: $120 - total: $1180
      1. IVALISE ALLEN (NSW)[5] T: Peter Dunlevey (Cohuna) 84355 24.15(4)-18/9/19
      2. HAGRID GRANGE [5] T: Sebastiano Gibilisco (Lockwood South) 84378 24.64(1)-29/3/18
      3. ALL BLING [5] T: David Torr (Myers Flat) 75322 NBT
      4. TASHENDO [5] T: Thomas Boehmke (Lillicur) 57184 24.25(2)-29/3/18
      5. SWEET POTATO (NSW)[5] T: Peter Dunlevey (Cohuna) 26566 24.54(1)-19/2/18
      6. HELLO COBBER [5] T: Scott Melville (Beveridge) 67767 24.31(5)-10/2/20
      7. FURTHER DREAMER [5] T: Joe Uglietta (Yan Yean) 41664 NBT
      8. FLASH ANGEL (NSW)[5] T: Andrew Mooney (Amherst) 58465 24.06(7)-5/4/19