Thursday 10th January 2013

Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 10th January 2013

Race No. 1Ranvet Stakes07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BORN SHINEY83534NBTA M Hansen (Werrington)
2FAUSTINA FORTUN87532FSHP Stamenkovic (Londonderry)
3SUIT UP TED3278830.37V Lisbona (Maroubra)
4BOBBY CHIN18830.27V M Mcdonald (Albion Park Rail)
5BABY OH73486NBTK H Plumridge (Douglas Park)
6GALDO OCTANE75667NBTM J Wotton (Kemps Creek)
7MEDOUSA78848NBTF Wotton (Kemps Creek)
8JEFF THE GENERAL34844NBTJ R Mckechnie (Bannister)
9LITTLE BOOBOO7456630.82C Micallef (Dapto)
10NEEDLE POINT58688NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 2Trackside Dining Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHONTEL SUNRISE25130.54D Robertson (Ashcroft)
2DAINTY’S GIRL35324NBTG Denardo (Leppington)
3CHANCEY74372NBTH Sarkis (Londonderry)
4BRETTINA2NBTG L Rogers (St Marys)
5JARUNDO54243NBTK J Plumridge (Douglas Park)
6SUPER MARIO24645NBTM Azzopardi (Kentlyn)
7ABE BALE44723NBTS A Rhodes (Maldon)
8CHOICES MADE5527130.61H P Sarkis (Londonderry)
9GANGSTA STYLE23635NBTT L Bryant (Nowra)
10LAMKIN BALE55NBTC J Nutt (The Oaks)
Race No. 3Sportingbet (0-1 Win) Stakes08:10PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT KOOL23252NBTS M Sands (Dapto)
2LAUREN’S BELLE23527FSTDG Tyrpenou (Londonderry)
3MI TI PA72612FSTDS L Webster (Cawdor)
4WHIP COOL531FSTDM F Clayton (Sutton Forest)
5LADY ANGELA53376NBTP J Abdallah (Llandilo)
6NOVELTY36237NBTA Chiarelli (Collaroy)
7SILVER JOE SURF64662NBTJ M King (Wilberforce)
8JAY BEE ROCK224F5FSTDS L Webster (Cawdor)
9WHERE’S JUDE36588NBTA B Hokin (Greendale)
10JEANNIE’S GIRL65444FSTDA M Hansen (Werrington)
Race No. 4Dapto Show (18-19th Jan) Mdn Ht08:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GANGSTA STYLE23635NBTT L Bryant (Nowra)
2ZULU CHIEFFSHF Hurst (Londonderry)
3MRS. ODYFSHS Vassilaki (Leppington)
4DOLEBOYFSHJ Scerri (Horsley)
5SALT MATE BLUEFSHS L Webster (Cawdor)
6BLUE GUARANA62287NBTC C Bell (Yallah)
7SYDENHAM GEMFSHK Sultana (Londonderry)
8GO TO MAN7FSHJ King (Londonderry)
9FLYING SCANDAL6NBTR O King (Kembla Grange)
10GENERAL RACK34578NBTM Kranitis (Bevendale)
Race No. 5Swish & Swash Stakes08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE VAPOUR18754NBTC Micallef (Dapto)
2ANOTHER LEE363F3NBTJ H Richardson (Dapto)
3PRIDE OF MYKONOS12672NBTF Wotton (Kemps Creek)
4UNJUSTIFIED1286629.97W J Lutiger (Bringelly)
5RUBY’S CROWN3614430.03T L Bryant (Nowra)
6CAUTIOUS KIHAELF112FSHK Hyde (Lidsdale)
7HEAD RUSH86743NBTW A Woodham (Appin)
8BLACK ONYX8747730.20N Venuto (Merrylands)
9NEEDLE POINT58688NBTF Wotton (Kemps Creek)
10GIRL STEPHANIE6578630.21W J Lutiger (Bringelly)
Race No. 6Country Winnebago Stakes09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY MATERIAL7866334.68P Acers (Bargo)
2BART THE WEAPON15423FSTDN Brown (Catherine Field)
3DODGING3345334.81H P Sarkis (Londonderry)
4SMOOTH NITRO21857NBTL Rice (Unanderra)
5COLONEL ZEB4644134.91R C Camilleri (Grabben Gullen)
6FULLY LEGITIMATE12713FSHR Matic (Canyonleigh)
7DAZZLING MISS22444NBTD M Cannan (Mangalore)
8BEAVER MENZIES77875NBTL R Codd (Londonderry)
9FEMME FATALE5758634.82H P Sarkis (Londonderry)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Seven Ate Nine Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING ALBI2725330.19M Azzopardi (Lake Heights)
2GRAND GARRY3777730.11B C Peck (Grabben Gullen)
3MAGIC BILLIONS13337FSHM S Matic (Canyonleigh)
4LIGHTNING JOE8F478NBTP Scordino (Condell Park)
5BAD GIRL TILLY64232NBTK Sultana (Londonderry)
6NIMBLE SWIP6233129.96W Smith (Cranebrook)
7MISS CAITCAM5513430.35N W Falk (Tahmoor)
8TIAN HAO DIVA1751129.98R A Steele (Menangle Park)
9GIRL STEPHANIE6578630.21W J Lutiger (Bringelly)
10NEEDLE POINT58688NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 8Wilson’s Cleaning Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY GEORGE15111FSHM Azzopardi (Appin)
2RUBY’S LAIR4442530.01T L Bryant (Nowra)
3SLINGSHOT JACK2742630.00G Micallef (Farmborough Heights)
4NOT DISGUISED73527FSHJ B D Freitas (Cringila)
5CHARMED ASSASSIN12163NBTJ Carruthers (Castlereagh)
6CHASING DIANA2148830.21J Little (Wilton)
7RONRAY FURY6381230.27R A Steele (Menangle Park)
8SUE BENNY4565730.34M Wotton (Kemps Creek)
9GIRL STEPHANIE6578630.21W J Lutiger (Bringelly)
10NOT EXPOSED8567830.17W J Lutiger (Bringelly)
Race No. 9Dapto Show (18-19th Jan) Mdn Ht10:22PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PAMELA’S PLACE43NBTT Rice (Wedderburn)
2WOMBLE’S WOMAN43FSHT W Ferrier (Hamlyn Terrace)
3SCOUT’S GOLD56424NBTJ Mcfarlane (East Corrimal)
4CARPARK AMEENA52234NBTP Goodsell (Falls Creek)
5SYDENHAM PEARLFSHK Sultana (Londonderry)
6DAZZLING BLUE4F756NBTD M Cannan (Mangalore)
7ROSE OF DESTINY36FSHS Sundstrom (Bargo)
8SUNNYBANK GIRLFSHJ Scerri (Horsley)
9INFORMERFSHJ Scerri (Horsley)
10ALISON SPRINGS8NBTJ H Aul (Tahmoor)
Race No. 10Southern Engineering Stakes10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT ETHICS43624NBTD J Smith (Moorebank)
2OLAY SURPRISE52363NBTP R Jones (Koonawarra)
3WINSOME WHO45241NBTJ Finn (Cranebrook)
4LEANDROS63168NBTF Wotton (Kemps Creek)
5RASHAD125FSHF Hurst (Londonderry)
6RICHARD BALE3413430.18S A Rhodes (Maldon)
7DUN FANTASIZING1562FSHA K Hector (Camden South)
8ROYAL FRINGE71157NBTD Murray (Catherine Field)
9NOT EXPOSED8567830.17W J Lutiger (Bringelly)
10LITTLE BOOBOO7456630.82C Micallef (Dapto)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments