Wednesday 2nd June 2010
Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 2nd June 2010
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1BARONESS JESS84273B A Lynch (Ballajura)
2POLLINATOR86463D M Menaglio (Gnangara)
3HEAD SPINNER74376K J Glenny (Bakers Hill)
4TESTING SKILL26375P S Harvey (Nambeelup)
5KALDEN MAYHEM1D R Biddle (Bayswater)
6SNUGGLE ME82373J D Edwards (Southern River)
7DRAW WEIGHT47463M J Julien (Stoneville)
8CHASING THIEVES23753S L Kavanagh (Parmelia)
9OLYMPIC BOLT45674J D Edwards (Southern River)
10SLICK CONDOLEZZA23547S Sammut (Millendon)
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1KERRIE'S GIFT2K J Glenny (Bakers Hill)
2MALI64334J D Edwards (Southern River)
3AUSSIE MOSSIE1422S B Withers (Cardup)
4SANDY'S ARGUMENT44P S Harvey (Nambeelup)
5MORABITO22B J Abercrombie (Banjup)
6FRANTIC FANATIC25526I J Vuletich (Brookton)
7PEDRO DANCER286B M Mcpherson (Southern River)
8SOVEREIGN COIN25J H Crossley (Southern River)
9OLYMPIC BOLT45674J D Edwards (Southern River)
10SLICK CONDOLEZZA23547S Sammut (Millendon)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1GOLD EUREKA55564S B Withers (Cardup)
2SURF A COIN31J H Crossley (Southern River)
3WHERE'S BULL43441A K Mclaren (Nambeelup)
4TRENT'S WARRIOR57882M E D Andrade (Stoneville)
5AWESOME SALLY68187J Dailly (Bakers Hill)
6KYBER PASS64362K J Glenny (Bakers Hill)
7BEN'S A ROBBER36476P S Harvey (Nambeelup)
8LIL' KEL37655A K Mclaren (Nambeelup)
9RAPT ALL WRONG54567G S Shaw (Hillman)
10SINISTAR61246L J Britton (Nambeelup)
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1INSURGENT25841K Harding (Southern River)
2HOTSHOT ROSIE51268J Dailly (Bakers Hill)
3LETTUCE LEAF LAD58181L J Britton (Nambeelup)
4UNTAMED47425M J Julien (Stoneville)
5ANDOLINI56888S Sammut (Millendon)
6FLYING KOSTANZA46533D M Menaglio (Gnangara)
7ON THE CASE14424J F Carmody (Banjup)
8FLOWERPOT FLIRT66511J E Iwanyk (Nambeelup)
9CARE LABEL41737D M Menaglio (Gnangara)
10POWDER BLUE74846L J Britton (Nambeelup)
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1CLASSY24725L M Isaac (Harrisdale)
2DYNA SAXON44515P Stuart (The Oaks)
3BERTIE SANNETTE47445D M Menaglio (Gnangara)
4CHLOE'S STAR83756M J Julien (Stoneville)
5COOL OLIVIA85548B M Mcpherson (Southern River)
6BUCKLE UP ERIC51167J Dailly (Bakers Hill)
7UNO KEYSY51723J E Iwanyk (Nambeelup)
8CARLEY COUGAR83772M J Beamish (Southern River)
9POWDER BLUE74846L J Britton (Nambeelup)
10CARE LABEL41737D M Menaglio (Gnangara)
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1WISE PENNY21311G W Martin (Southern River)
2WILD SPEED16326J Dailly (Bakers Hill)
3PLETHORA76564D M Menaglio (Gnangara)
4CHELSEA BROWN45555J E Iwanyk (Nambeelup)
5DISTURBIA15376D C Hobby (Nambeelup)
6MISS SLICK86523M J Julien (Stoneville)
7I'M EXCITING462P7B M Mcpherson (Southern River)
8CASPER FREEWAY22636K Harding (Southern River)
9POWDER BLUE74846L J Britton (Nambeelup)
10CARE LABEL41737D M Menaglio (Gnangara)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1MASSIVE HILLIE15385A K Mclaren (Nambeelup)
2BENS ACE72467P S Harvey (Nambeelup)
3DANNI SUGAR87368J D Edwards (Southern River)
4BUCKLE UP SHAZ43624J Dailly (Bakers Hill)
5GIGOLO BOY11B J Abercrombie (Banjup)
6WHERE'S FREDDY58841K J Foxton (Wellard)
7GERONIMO FLYER44553G W Martin (Southern River)
8BOOMING ACTION17113J D Meuleman (Upper Swan)
9SINISTAR61246L J Britton (Nambeelup)
10RAPT ALL WRONG54567G S Shaw (Hillman)
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1KRISTY78637C M Bennett (Southern River)
2GASQUET16816K Charles (Baldivis)
3WALTZING MATILDA48254H J Carter (Boddington)
4JAZZY JUDY55161J F Carmody (Banjup)
5INDIGO FORCE57188P J Glenny (Bakers Hill)
6ANKETELL BOB11145G W V Diemen (Munster)
7QUICK KOKO16716J F Carmody (Banjup)
8FEV'S FURY74622A K Mclaren (Nambeelup)
9MENTERA BALE85468M J Julien (Stoneville)
10CARE LABEL41737D M Menaglio (Gnangara)
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1GREEN FLAME11176L M Isaac (Harrisdale)
2DISCO DAGGY72634C M Bennett (Southern River)
3SANTANICO11478B J Maclean (Southern River)
4WESTERN GOSSIP14168G W Ray (Midvale)
5ELUSIVE FUN84118L M Isaac (Harrisdale)
6FROZEN SAILOR41116B J Maclean (Southern River)
7NIGHT MELODY81134K Charles (Baldivis)
8QUICK HUNGE75855B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.
No.NameFormTrainer
1FREEWAY QUEEN2463K Harding (Southern River)
2IT'S ALL FANTASY67534E Crudeli (Nambeelup Park)
3PILLOW TORQUE172D R Biddle (Bayswater)
4COSTLY ASSASSIN44S F Blair (Boddington)
5MAYNE BREAK1262C M Bennett (Southern River)
6ASSASSIN'S FLYER47G W Martin (Southern River)
7MY HOUSE342B J Abercrombie (Banjup)
8PLENTY POWER3K W Duncan (Duncraig)
9SWIFT SHIRAZ63865J D Edwards (Southern River)
10GIANT JENE53786K J Glenny (Bakers Hill)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.
No.NameFormTrainer
1FRUITY REGINA2177M J Beamish (Southern River)
2NERISSA ALLEN65464J M Thompson (Southern River)
3HANNAH RHODE42788N G Maclean (Huntingdale)
4KIOWA CHING61182S J V D Klashorst (Camillo)
5FREDA HOPE82112W A Brown (West Swan)
6SLICK VIC17642M J Beamish (Southern River)
7ONE EYED BIRD87786J F Tonkin (Gosnells)
8OCTANE ZOE41422B J Maclean (Southern River)
9REGENT MERLIN23438B J Maclean (Southern River)
10DOUBLE ENN61326B J Maclean (Southern River)