Thursday 23rd April 2009


Race 1 520m M 15.57
RANVET MAIDEN HT 1
1 NU BLUE M ROBERT BULMAN
2 SPIRAL THRILLER M BARBARA CHENEY
3 BITOLA’S TEDDY M MATHEW WOTTON
4 RED HOT SPECIAL M MATHEW WOTTON
5 FIVE TO LIFE M JASON MAGRI
6 CHILLI BOB M KENNETH BURNETT
7 PHYSICAL M RUTH KING
8 JOY’S DELIGHT M PAUL HODGSON
9 OMINOUS FORCE M DIANNE DUNCAN
10 EMMA ALLEN M SIMON RHODES

Race 2 520m MX 16.19
BLUE PAWS MAIDEN FINAL
1 LOR LOR RETTA 5 COLIN WILLIAMS
2 JULIA ALLEN 5 SIMON RHODES
3 DOSNEL TO EXCEL M CHRISTOPER BRENNEN
4 EXPRESS GODDESS M JUSTIN KING
5 REVALONG LASS M JOHN LITTLE
6 CRAZY PEDRO 5 JUSTIN KING
7 SMOKY IZMIR M FRANK DAROS
8 CRASHING SUBJECT M PENNY WILLIAMS
9 DUSTIN ALLEN M SIMON RHODES
10 CHOCOLATE WILLOW M ROY WHITE

Race 3 520m 5 16.37
WINNING EDGE STAKE
1 PORT MALARNEY 5 SUSAN STEELE
2 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
3 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE
4 INDIANAPOLIS 5 ROSE BIRRELL
5 KIM’S PRETTY 5 LESLIE THOMPSON
6 MORE BOND 5 LESLIE SPACKMAN
7 JUST RESIGNED 5 BEVERLEY MAHONEY
8 BEWARE OF KEARIN 5 JIMMY MICALLEF
9 MR. COLANTONIO 5 ALFRED CHIRCOP
10 LADY HAMILTON 5 RAYMOND HOLT

Race 4 520m M 16.59
RANVET MAIDEN HT 2
1 CHOCOLATE WILLOW M ROY WHITE
2 LITTLE SIM M JASON MAGRI
3 SOFTEE M MATHEW WOTTON
4 REGAL SALUTE M PATRICK WOOD
5 THAI AMAZE M RICHARD DEAN
6 NORTHERN WARRIOR M LORETTA RICE
7 KERRY COLLEEN M MARK BELL
8 NATIONAL CLASS M ROBYN GOODWIN
9 SIENNA ALLEN M SIMON RHODES
10 FURIOUS MAL M BRADLEY BARBER

Race 5 520m 4/5 17.17
DAPTO SUPPORTERS CLUB FINAL
1 REMEMBER RUSTY 5 ROGER MORRISON
2 TWEETER BEENS 5 RAYMOND HOLT
3 SINGLE IMPACT 5 HAGOB TATIAN
4 PRINCE EIFFELL 5 ALLEN THOMAS
5 BOMBER FIFTY TWO 5 CRAIG FABER
6 CHEEKY ETHICS 5 DAVID SMITH
7 SHANDY’S ME NAN 5 BEVERLEY MAHONEY
8 TIAN HAO MISS 4 RAY STEELE
9 JUST RESIGNED 5 BEVERLEY MAHONEY
10 GOT THE SPIRIT 5 MELISSA GRIFFIN

Race 6 520m 4/5 17.37
DAPTO PUPPY AUCTION 2ND MAY
1 THAI DREAM 5 JAMIE DAVIS
2 STEEL IN TUNED 4 VICTOR BARTOLO
3 CLASSIC LOVE 5 RUTH MATIC
4 WATTA SHARE 5 MARGARET GREER
5 SANTE LOUISA 5 VICTOR BARTOLO
6 SHAMUS O’SHAW 5 RUTH MATIC
7 TAP THAT 5 COLIN SWAN
8 TIGGERLONG BRETT 5 BARRY MCKENZIE
9 YOU’LL SEE BOYS 5 FAY SARLAMIS
10 COUNTY CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD

Race 7 600m 5 17.55
CHRIS BARBER SHOP STK
1 OCHOA 5 PETER BERRY
2 MAN OF STEEL 5 GARRY LYNCH
3 KIER MARIA 5 RUTH MATIC
4 NUNAH 5 JULIAN MICALLEF
5 BIG BOY MARIAH 5 MATTHEW GODDEN
6 HENDRIX 5 RICHARD DEAN
7 JAMARJ 5 ALFRED CHIRCOP
8 ADSUP 5 ALLAN MANWARING
9 ROAD WAR 5 GEORGE TYRPENOU
10 LOONEY LAD 5 VICTOR BARTOLO

Race 8 520m 4/5 18.10
GREYHOUND PRODUCTS DIRECT FINAL
1 LOYAL CONQUEST 4 ROBERT SHEPHERD
2 GHOST TREE 5 JAIMIE DAVIS
3 KUMTA RUMBA 4 JOHN MARTIN
4 RAGING DOLLAR 5 FRANK SANOTTI
5 CLARK NO EE 5 STEPHEN LAMBLEY
6 GOLDIE’S GIFT 5 SHARON GREY
7 TAYLOR’S REUNION 5 ANTON LAURIC
8 BOMBED OUT 5 VICKY MALCOLM
9 TALES OF INDIA 5 DAVID BROADRICK
10 FAST WES 5 SUSAN STEELE

Race 9 520m 5 18.31
TRENT FREEMAN STAKE
1 SPECIAL TEARS 5 CHRIS MOLLOY
2 FAST WES 5 SUSAN STEELE
3 GOT THE SPIRIT 5 MELISSA GRIFFIN
4 TALES OF INDIA 5 DAVID BROADRICK
5 STAR OSTI 5 JUSTIN KING
6 WATTA SPARK 5 MARGARET GREER
7 PEZ DISPENSER 5 ALAN CROKER
8 KNIGHT BLAZER 5 JOHN RICHARDSON
9 BLUE PLANET 5 PATRICK WOOD
10 ROSY O’GRADY 5 PETER BERRY

Race 10 520m 5 18.52
JETPETS STAKE
1 OMINOUS STORM 5 DIANNE DUNCAN
2 PURELY SLY 5 PETER BERRY
3 TALL TREES 5 DAVID BROADRICK
4 EFFSTAR LEE 5 KEITH PEDRANA
5 ZAMBORA DROGBA 5 JIMMY MICALLEF
6 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
7 GROOVEY GODDESS 5 JUSTIN KING
8 IMA CAMEO 5 SANDRA CLISSOLD
9 LETHAL LILI 5 BARBARA CHENEY
10 OVERAWED 5 PHILLIP JONES