Wednesday 8th September 2010

Greyhound Box Draw For Dapto – Wednesday 8th September 2010

Race No. 1Snare Fabrications Maiden07:08PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS GULLIBLE31486D Kinsella (Merrylands)
2BRIEMMA’S GIRL34728A J Croker (Unanderra)
3JOAN JETT32256T F Callen (Argenton)
4EVANDROS43456F Sarlamis (Kemps Creek)
5JENMAR BLITZJ R Brown (Wilton)
6GOOSE73738T F Callen (Argenton)
7DO IT YOURSELF7V M Mcdonald (Albion Park Rail)
8SHRUNK22232D Durrant (Luddenham)
9MISS SKOOBY62646D K Upward (Mangerton)
10SILENT SAL76646M Player (Tahmoor)
Race No. 2Bellforce Meats Maiden07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 297 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TWINDALLT F Callen (Argenton)
2CHEMICAL ROMANCE76736T Callen (Argenton)
3DIG DEEP POCKETSL Deguara (Bargo)
4MEDOUSA7F Sarlamis (Kemps Creek)
5OH MAGOOM Player (Tahmoor)
6PRETZELC A Betts (Kings Park)
7JENMAR ENFORCERJ R Brown (Wilton)
8LOVATO8M Wotton (Kemps Creek)
9MONIQUE82657L Pulis (Dapto)
10BEAN RELEASED4476C Williams (Albion Park Rail)
Race No. 3Wilsons Cleaning 07:46PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MR. SNIFF68666D Broadrick (Hilltop)
2BROOKLYN56856D Broadrick (Hilltop)
3SHANDON BELLS34227A Hardaker (Bargo)
4CHAOS AROUND ME72684M Player (Tahmoor)
5NOT NEGOTIABLE542J E Edmondson (Lowood)
6PRINCESS LIBBY42586V Mcdonald (Albion Park Rl)
7UP THERE CAZALY23355A Zarb (Revesby)
8DAKODA ROSE88565R Camille (Gunning)
9KIAMA SUNRISE67J T (Kiama Downs)
10MISS SHELL88J T Gannon (Kiama Downs)
Race No. 4Winning Edge Stake08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RAPID GUY LUKE65882B C Peck (Gunning)
2MIGHT AND CROW6764FT F Callen (Argenton)
3TRUTH FAITH63463M Player (Tahmoor)
4THERE ME AM82738B C Peck (Gunning)
5ORIGINAL BLONDE28644R C Camilleri (Gunning)
6ROMANO1513D P Jones ( Wagga)
7JEDMAN121G Micallef (Farmborough Hgts)
8CYCLONE JOEY42755B C Peck (Gunning)
9NIKKI SIX85887T F Callen (Argenton)
10TELLER67576L A Leetch (Cabramatta)
Race No. 5Dean Industrial Stake08:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MAGGIE’S MARK18587A Hardaker (Bargo)
2LIQUOR31R O King (Kembla Grange)
3KAPTAIN KAY24577G Erwin (Ambervale)
4ENFORCE THAT57758D H Bramich (Redbank Plains)
5SHE GOES GOOD77881B Peck (Gunning)
6QUEEN LYLA45474M J Wotton (Kemps Creek)
7CAWBOURNE DEBBIE514J P Spiteri (Albion Park Rail)
8FIORE BALE51332A P Spence (Werombi)
9MISS GEMINI76886M Spiteri (Appin)
10PAT’S CHANCE57668M J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 6Macro Meats Stake08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LOVELY DREAM45483J P Spiteri (Albion Park Rail)
2LATE NIGHT FUN53337J R Brown (Wilton)
3ROSE COTTAGE56436A Hardaker (Bargo)
4PAUA TO TERRIFY33111D P Jones (Wagga Wagga)
5GLAMARRELLA36531C Williams (Albion Park Rail)
6LITTLE MISS PINK44828J R Brown (Wilton)
7MRS. GABLE85787O Vassilakis (Matraville)
8HE’S HOTZ STUFF4466FL J Warren (Austral)
9MISS GEMINI76886M Spiteri (Appin)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Angostura Bitters Stake09:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BELLA’S HABIT62574J R Erwin (Ambarvale)
2MISS CRIBRALTAR67685B C Peck (Gunning)
3IMAGINING17887A J Croker (Unanderra)
4HILLS OF BREFFNI83377A Hardaker (Bargo)
5ENFORCER VALLEY24647A P Spence (Werombi)
6MISS SCORPIO76783M Spiteri (Appin)
7KATHY LAFOURCHE88755O Vassilakis (Matraville)
8SNOWSILL5F454R F Alcock (Belimbla Park)
9PAT’S CHANCE57668M J Wotton (Kemps Creek)
10MISS GEMINI76886M Spiteri (Appin)
Race No. 8Country Winnebago Stake09:26PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GOHAN GIRL34287S C Beckingham (Ruse)
2MISS HORIZON61148O M 2009ilakis (Matraville)
3MY BOY COOPER15244L Rice (Unanderra)
4GREY SPIRIT36611G Micallef (Farmborough Hgts)
5BUSH COWGIRL78477C L Hayter (Wilton)
6BOMBO BLUE14625M W Griffin (South )
7MIKKI JAMES57754G Micallef (Farmborough Hgts)
8TESSA ADVENT37888T F Callen (Argenton)
9TWO FOR YOU77663R C Camilleri (Gunning)
10COOLEM GAIN68888T F Callen (Argenton)
Race No. 9Greyhound Products Direct09:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SIN CITY BABY52364A P Spence (Werombi)
2KING NOTHING358F7T Callen (Argenton)
3FOOLISH NOTION38247J W Campbell (Kempsey)
4MIXED DRINKS38774C Mifsud (Gilberton)
5AMERICAN IDIOT21656T F Callen (Argenton)
6OUT OF CHARACTER77247M Player (Tahmoor)
7BRAND LEE66134V Mcdonald (Albion Park Rl)
8WILD REX51644A P Spence (Werombi)
9FLYING USAIN45576S C Beckingham (Ruse)
10SIGNATURE MISS66575J B Norris (Moorebank)
Race No. 10Dapto Markets Stake10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WHERE TO28555K Hayter (Wilton)
2NARROW BIAS31378R F Alcock (Belimbla Park)
3ONZLOW68458L Pulis (Dapto)
4FUSION JOURNEY1M W Griffin (South Nowra)
5SNACKBAR SALLY86787M J Wotton (Kemps Creek)
6MOLLY DORAN56367A J Anderson (Windellama)
7BLACK FUNERALF5416T F Callen (Argenton)
8RED COLORADO58424G J Stella (Park Ridge)
9CROOK HAIRCUT56784M Player (Tahmoor)
10NIKKI SIX85887T F Callen (Argenton)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments