Saturday 10th July 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 10th July 2010

Race No. 1Welcome To Gosford Gbota04:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NEVADA GIRL12765S R Bennison ()
2DIXIE ROYALE15634R W Smith (Shanes Park)
3WILL GORGEOUS25517C Vasilis (Bardwell Park)
4DIS LOW KATE21435S J Hill (Thornton)
5MR. MASSEY18313M D Shambler (Elrington)
6DOITY JOE21646L P Polidano (Berkshire Park)
7JERRY BE GOOD71575J L Antonelli (Kemps Creek)
8MILK RIVER26742P Lagogiane (Llandilo)
9SNOWY RIVER MAN43585G A Targett (Wyee)
10ROCKY RUSH77425F Cini (Mannering Park)
Race No. 2Aaa Radiator Specialists05:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TESSA ADVENT72711T F Callen (Argenton)
2DEADLY DEBSTER71216N C Mccaskie (Gorokan)
3ANGELIC OSTI52121D Sultana (Londonderry)
4CARBON REPRINT77242B J Greenwood (Catherine Field)
5HEAVENLY DOLL32617G L Borrow (Argenton)
6ALBATROSS23123N Atchison (Jilliby)
7LATE NIGHT75237P Lagogiane (Llandilo)
8CRUSADER LOVE38148J L Harris (Doyalson)
9TAILGATER41275D A Parkinson (Portland)
10REGAL SUN21384W F Jarvis (Turill)
Race No. 3The Entrance Leagues Club05:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PETITE CONQUEST1N Becroft (Kurrajong)
2LORRY CRASH36634P Lagogiane (Greystanes)
3BLUE WHIP83331S R Bennison (Keinbah)
4BRIDE OF VAMPIRO63584L P Polidano (Berkshire Park)
5DOLLARS MORE24425M D Shambler (Elrington)
6HARD CANDY62852T L Bruce (Branxton)
7NOISY TIGER35313J S Miles (Killcare)
8YEAR IN ADVANCE22521L P Polidano (Berkshire Park)
9GOODWIN ROBYN65116B R Young (Kearsley)
10GORDO’S FATBOY25753A Hansen (Werrington)
Race No. 4Woy Woy Poultry Supplies05:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ATLANTIC CURRENT32751R A Matterson (Umina)
2APACHE RAIDER84373E A Bont (Oakville)
3FEAR THIS FELLA54F23R J Lacava (Windermere Park)
4GONE SURFIN’24716B Tooth (Clarence Town)
5BLACK TIGER84232W M Dance (Somersby)
6FIVE TO MIDNIGHT13538J G Edwards (Paxton)
7POLISH ASSASSIN34622P R Midson (Budgewoi)
8THEODORE NED13222R E Strang (Hornsby Heights)
9SMART SET73123R H T Snr (Quakers Hill)
10SEE MORE LEE53511L P Polidano (Berkshire Park)
Race No. 5Swaggerbout Pet Products Stake05:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LITTLE EGYPTIAN55415D E Garrett (Port Macquarie)
2RED PERFECTA22333C Young (Beresfield)
3RABITO RUBY22623L C Akers (West Gosford)
4STYLIN’ BLONDE43334R Moncrieff (Sawyers Gully)
5OCTANE ROSE52566S Nikolakopoulos (Parramatta)
6ARTHUR RITIS51316D Sultana (Londonderry)
7COOL KAITLYN73443M D Daley (Gateshead West)
8VELOCITY CLOUD85151J A Mackay ( Vale)
9POPPY’S SECRET55584F F Jamieson (Wadalba)
10BIANCO35766J Harris (Doyalson)
Race No. 6Funnell’s Smash Repairs Stake06:12PM (NSWtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHEVY ASSASSIN11513J L Manuel (North Rothbury)
2EMO APPEAL17472J L Harris (Doyalson)
3FASCINATE MARINA57573N E (Hamlyn Terrace)
4CITY GLAMOUR446F4S R Bennison (Keinbah)
5KELLY’S HERO44282L Watts (Paxton)
6PERFECT CONQUEST87448N Becroft (Kurrajong)
7RADATAIN16746T A Wilson (Fassifern)
8LORD HOWE57458D P Tuillier (Summerland Point)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Steve Blyth Electrical Stake06:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1THOMAS VON53251L P Polidano (Berkshire Park)
2AL’S ZANE62322A T Duggan (Wyee)
3HEZA LARRAKIN62272W F Jarvis (Turill)
4GUS DO IT22214W J O’Malveney (Doyalson)
5FAST BUDDY23133W F Jarvis (Turill)
6GUNNADOO SPIRIT24712G A Grimwood (Martins Creek)
7THUNDERLY73253T L Bruce (Branxton)
8KISSIN’ CHLOE35125R Hoogenboom (Werombi)
9JOEYS GIFT32261L P Polidano (Berkshire Park)
10MORALITY4133P R Midson (Budgewoi)
Race No. 8Gtl Management Services06:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FRANK SANNETTE32178J L Harris (Doyalson)
2COCO APPEAL12512J Harris (Doyalson)
3IZZY QUICK11167J J Ashe (Wentworthville)
4PARTY HAZE12214C Young (Beresfield)
5BLACK TEDDY36684B Tuillier (Summerland Point)
6VANE IMAGE67813L Watts (Paxton)
7HERE’S DOLLY77325G G Wilson (Medowie)
8PIGEON FLYER43724P Lagogiane (Greystanes)
9HARRY HAULAGE7414FR W Smith (Shanes Park)
10BREAD AND BUTTER55384E Harris (Wyong)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments