Thursday 26th January 2012

Greyhound Box Draw For Grafton – Thursday 26th January 2012

Race No. 1Kleenheat Stakes02:46PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ALOTA TIME41116FSHJ R Bloomfield (Greenbank)
2REFLUX CLOUD37343NBTM A Johnson (Bentley)
3SKID MACHINE24818FSTDR C Cooke (Woodview)
4PRISTINE JOURNEY37387NBTA L Bradley (Casino)
5CLASSIC MONARO17154NBTJ T Pay (Park Ridge)
6CHASING SLATER1623117.70D J Irwin (Maudsland Qld)
7CLAPPIN’ BEAR8115417.63S G Staples (Ellangowan)
8ONE RED THONG18427NBTG E Geary (Kyarran)
9REALON REDMAN13451FSHN Bradford (Qld)
10SPIRIT OF TANGO52344NBTK M Bates (Eungai Creek)
Race No. 2Grafton Truck & Trailer Repairs03:09PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GRACE ELLAFSHA Monaghan (Dyraaba)
2RETRO NIGHT72466NBTG E Geary (Kyarran)
3DINJERRA FIRE356NBTR K Sheather (Glenugie)
4CHUBBY CHAPPY28NBTR Gardoll (Pillar Valley)
5KNOCKA STRIKE27767NBTA J Robertson (Junction Hill)
6CRIMINAL WARRIORFSHA Provest (Ulladulla)
7VIPER ROOMFSHK Jordan (Shannon Brook)
8STAR MIRANDAFSHS G Staples (Ellangowan)
9CAESAR OF LISBONFSHW Alley (Shannon Brook)
10PEDRO’S QUE TEE67465FSHB J Caden (Casino)
Race No. 3Iluka Bowls Club Stakes03:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RICH DEBATE43435NBTR C Godwin (Coutts Crossing)
2ELLY MAE TRICK1246327.93D C Schafer (Ettrick)
3BRAHMINY KITE35278NBTM R Ross (Bracken Ridge)
4FIVE GOLD RINGS56387NBTR D Herr (Jimboomba Qld)
5SUKHERO57552FSHM F Swift (Dyraaba)
6FREAKY FORCE85256FSHR D Herr (Jimboomba Qld)
7DYNA AXEL34685FSTDK M Bates (Eungai Creek)
8OUR RUBY MAY82322FSHJ M Mcfadyen (Tamworth)
9REGENT ROSE67877NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
10RUSTIC SURPRISE77676FSTDW H Gilbert (Yorklea)
Race No. 4Clarence Valley Sheds Maiden03:48PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BOB’S FIESTA38524NBTM Gleeson (Grafton)
2LADY RIDER3734FFSTDS G Keep (Casino)
3FIRST CHOICE433NBTG S Smith (Park Ridge)
4TRANQUIL ZAC2325NBTG C Robertson (Junction Hill)
5MISS MINDY TRICK223NBTM R Ross (Fairy Hill)
6BAGS OF GOLD23348FSHM J Donohue (Medowie)
7PRIMITIVE LOTS87456FSTDT G Zammit (Willowvale)
8DINJERRA CASH72NBTR K Sheather (Glenugie)
9ECHO A GOGO86668FSHR L Handley (Casino)
10FREE MONEY85FSTDS G Kempshall (Sandy Crossing)
Race No. 5Pfd Foodservices Stakes04:12PM (NSWtime)
Free For All event over 407 Metres at Grafton Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1STARBURST DELL87477FSHV W Sorrenson (Casino)
2RED JOHN23332NBTG S Smith (Park Ridge)
3JUST THE PHANTOM5361723.11J W Free (Fairy Hill)
4STERLING ARROW1116723.13J A King (Spring Creek Qld)
5CHICKEN SPECIAL76375FSHR D Herr (Jimboomba Qld)
6CHOOSE ME3756123.08A W Provest (Ulladulla)
7BRALYN MIDGE3325122.88B J Northfield (North Casino)
8HANIFY’S LEGEND1138123.23C W Graham (Wiangaree)
9BOGANGLES BILLIE86886FSHR D Herr (Jimboomba Qld)
Race No. 6Armidale To Grafton Final04:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1COOL HAND COOTE22121FSHM M West (Beechwood)
2EXQUISITOR77581NBTD A Turley (Leeville)
3SAVAGE CROSSING43323FSTDB J Caden (Casino)
4EBONY JONES62726NBTR P Jones (Telegraph Point)
5CABBAROO14521FSHD Nixon (Armidale)
6BUDDY RIPPER63333FSHM M West (Beechwood)
7SURFIN’ TEARS75743FSHD J O’Connor (Armidale)
8BALZAC36761FSHB Behsman (Muswellbrook)
9BRAIN’S BREAKER15636NBTR J Huntington (Copmanhurst)
10MICODY JACKSON11845NBTB J Caden (Casino)
Race No. 7Sedgers Reef Hotel Stakes04:46PM (NSWtime)
Mixed event over 407 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1QUIZTREE SURFIE1318823.27M A Johnson (Bentley)
2DIAMINTINA1711223.26G V Bowles (Wooli)
3RICH CHARACTER4434523.06R C Godwin (Coutts Crossing)
4CALL OF SILENCEF771122.89A D Monaghan (Dyraaba)
5YORKLEA SUNRISE43274NBTJ Hewett (Dyraaba)
6BASALT JAB64653NBTS Lippel (Murwillumbah)
7SCISSOR QUEEN1471123.08D J Irwin (Maudsland Qld)
8BLACK GEORGIA2534523.31J E Gallaway (Spring Creek Qld)
9MJALA FOURCHE3527623.15J A King (Spring Creek Qld)
10MAVERICK67526NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 8Carters Canine Capers Final05:03PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1NASTY KANTASTA54472NBTS G Kempshall (Sandy Crossing)
2CAPTIVE7123127.39A D Monaghan (Dyraaba)
3TAX MAN3622127.59R J Huntington (Copmanhurst)
4NANCY TRICK3115227.51D C Schafer (Ettrick)
5EVERLONG83583NBTM A Johnson (Bentley)
6PREMIER DEMAND1161227.38J W Free (Fairy Hill)
7LOUD PROUD CLOUD4514127.51G W Lowe (Ellangowan)
8STAFFORD SWAGMAN45683NBTD J Titmarsh (Bracken Ridge)
9ELLY MAE TRICK1246327.93D C Schafer (Ettrick)
10VIBRANT CLOUD21464NBTG W Lowe (Ellangowan)
Race No. 9Bailey & Gough Real Estate Mdn05:26PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE THING64548FSHJ Hewett (Dyraaba)
2DETERENT4FSTDK Jordan (Shannon Brook)
3DISTANT MONARCH7754FSTDS G Kempshall (Sandy Crossing)
4AYARFSHA W Provest (Ulladulla)
5WAKE UP DAVEF3864FSTDD A Clingan (Ellangowan)
6WARNING ROSE685FSHT R Salmoni (Doubtful Creek)
7TRANQUIL GO TO735NBTG C Robertson (Junction Hill)
8MR. INQUISITIVE6FSTDD Irwin (Qld)
9SILVER PHANTOM6F857NBTG E Geary (Kyarran)
10GYPSY DIVA88848NBTC P Gill (Leeville)
Race No. 10Al’s Mechanical Stakes05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DO YA BLOCK14388NBTJ T Pay (Park Ridge)
2ECHO LAD1227523.52G V Bowles (Wooli)
3SURE DESTINY22711NBTS Lippel (Clontarf)
4PIPPY LYNDAN51142NBTT J Jordan (Ettrick)
5CURLY TRICK1223.02D C Schafer (Ettrick)
6KRYSTAL KING2624723.11J E Gallaway (Spring Creek Qld)
7JAMIE LEE TRICK12162NBTD C Schafer (Ettrick)
8GOGO BLASTER7136123.25S Kempshall (Sandy Crossing)
9BANJO VALLEY1634423.48D J Winters (South Grafton)
10WHO’S ASNER63484NBTD Scells (Glenugie)
Race No. 11Greyhoundproductsdirect.com06:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GITCHA MO15486NBTG W Dunn (Ellangowan)
2EDWINA31135FSHM F Swift (Dyraaba)
3DINJERRA STYLE2415728.07R K Sheather (Glenugie)
4FIVE BY7416FSTDR L Handley (Casino)
5LANCHOO24214FSHM F Swift (Dyraaba)
6PAPA’S EYE64858FSTDJ Chapman (Alumy Creek)
7INDEPENDENCE64274NBTM A Johnson (Bentley)
8CHATOIC MISS68348NBTC Carter-King (North Casino)
9RUSTIC SURPRISE77676FSTDW H Gilbert (Yorklea)
10REGENT ROSE67877NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 12Caldwell Electrical Stakes06:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLISS BLASTER7176NBTS Kempshall (Sandy Crossing)
2DIDN’T MEAN IT6456FNBTJ M Humphrey (Woodview)
3MERLIN’S WEB85177NBTC P Gill (Leeville)
4MIDNIGHT DRINKS4F643NBTJ V Corrigan (Grafton)
5BIRTHDAY JOY12766NBTG S Smith (Park Ridge)
6MOE TRICK1323.27D C Schafer (Ettrick)
7BUSHMAN VALLEY8336423.38D J Winters (South Grafton)
8AUSSIE WE KNOW81877NBTM S Ensby (Casino)
9DARK WATERLOO15FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
10DIAMOND DAUGHTER77827NBTG W Holborn (Deception Bay)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments