Saturday 11th October 2008


Race 1 506m M 13.00
MAVIS DEIGNAN STAKES
1 FARMER DEAN M LEANNE BARNES
2 COUNTRY GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
3 DISAPPOINTED M NOEL SONTER
4 EVEN FLOW M MARK ARNCLIFFE
5 NATALIE MAREE M RONALD BARLOW
6 MAGIC REBEL M RALPH SMITH
7 MR. LUVA LUVA M MARK ARNCLIFFE
8 SONNY’S BOY M NICHOLAS TREMAIN

Race 2 287m 5 13.14
HENRY’S PLANT HIRE STAKES
1 LAST LOOK 5 SHIRLEY DAVIDSON
2 MOONCOIN ROSE 5 JOHN ASHE
3 MRS. TOKEN 5 DAVID MASON
4 SAM’S FIRST 5 GRANT CULLEN
5 LOST MY WAY 5 JOHN HORSEMAN
6 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
7 ZEYRA’S BEST 5 ANTHONY MEDINA
8 STARBURST SUMMER 5 ANN-MARIE TINDALL

Race 3 414m M 13.28
LITHGOW HOTEL STAKES
1 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH
2 DADDY DALEY M BRADLEY BARNES
3 DIXIE ROYALE M RALPH SMITH
4 WATTA WORRY M MARGARET GREER
5 Vacant
6 KRIPSTA M ANTHONY SPENCE
7 CORONATION QUEEN M DIANE WELLS
8 BEFORE THE BELL M ANTHONY HARRIS

Race 4 414m 5 13.42
QUICK STITCH CUP HEAT 1
1 SHE’S DEVIOUS 5 BRETT BOWERMAN
2 KARLOO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
3 PENZY FRENZY 5 ANTHONY MESSINA
4 POST OFFICE BOX 5 ROBERT SHEPHERD
5 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
6 AWESOME CROWN 5 JEREMY MCGRATH
7 WIZARD KEEPING 5 PAUL BOYD
8 SUNDANCE KID 5 RAYMOND THOMAS
9 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE
10 SMILING JET 5 ROBERT SHEPHERD

Race 5 414m M 13.56
DIANA & TERRY BANKS STAKES
1 STORM SYSTEM M SUBAWA NGURAH
2 PRINCE SCOTTY M GRANT CULLEN
3 MOLLY ROC M SHIRLEY DAVIDSON
4 SWANKY DENNER M PENNY WILLIAMS
5 Vacant
6 WALKABOUT AL M DAVID MCGRATH
7 MIDNIGHT BUST M JULIE FRENCH
8 DIRECT QUEEN M DIANE WELLS

Race 6 414m 5 14.10
QUICK STITCH CUP HEAT 2
1 BLAZING BENNY 5 DIANE WELLS
2 BOND KRUISER 5 BRADLEY BARNES
3 GAMBARRA GOLD 5 JASON LAURENCE
4 NIFTY NIKKI 5 JAMES WHITICKER
5 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE
6 MAGIC MIRAGE 5 PETER FORD
7 SMOOTH VESCIO 5 DAVID MCGRATH
8 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER
9 SMILING JET 5 ROBERT SHEPHERD
10 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE

Race 7 287m M 14.24
COURT HOUSE HOTEL STAKES
1 MYTHICAL MISS M ANTHONY HARRIS
2 IT’S ME M DAVID MASON
3 MICKEY’S HAVOC M RONALD BARLOW
4 GEORGIAN ROSE M JOHN ASHE
5 Vacant
6 CHANEL’S ALOHA M JOHN HORSEMAN
7 LIDSDALE TRUDY M ANTHONY FRAZER
8 INEBRIATED M ROBERT SHEPHERD

Race 8 414m 5 14.38
QUICK STITCH CUP HEAT 3
1 SEAN’S CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
2 REMEMBER RUSTY 5 BRETT BOWERMAN
3 BE SUCCESSFUL 5 DENNIS FORD
4 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
5 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS
6 DRIFT RUNNER 5 JEREMY MCGRATH
7 KING GRIFFO 5 RICHARD GRIFFITHS
8 TIGER BOND 5 ANTHONY MESSINA
9 SMILING JET 5 ROBERT SHEPHERD
10 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE

Race 9 414m 5 14.52
QUICK STITCH CUP HEAT 4
1 GOOLIE PRINCE 5 ROBERT NELSON
2 SERCULON 5 ANTHONY HARRIS
3 CHICA SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
4 DOWNUNDER OCTANE 5 DAVID MCGRATH
5 LOU LOU SNAPPY 5 JOHN INTVEEN
6 RED SCOOTER 5 JOHN BRAIN
7 MAT OPAL 5 GEOFFREY WILLIAMS
8 COUNTY CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
9 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE
10 SMILING JET 5 ROBERT SHEPHERD

Race 10 506m 5 15.06
WANG ROYAL HOTEL STAKES
1 HARRY HAULAGE 5 RALPH SMITH
2 ACTIVE SUNSET 5 JOHN MATHIAS
3 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN
4 HIGH SPEED WRECK 5 MARK ARNCLIFFE
5 SOBER ASSASSIN 5 JAMES WHITICKER
6 FIRST TIME 5 ROSS MCDOUGAL
7 BUBBA LOUIE 5 MARK ARNCLIFFE
8 ASSIGNMENT 5 PAUL BOYD
9 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE

Race 11 414m NG 15.20
WESTFUND HEALTH CARE STAKES
1 SHACOBY LEE 4 TERRENCE NORTHEY
2 MOVEALONG VULCAN 4 STEPHEN GARDINER
3 HER TEMPA 3 JAMES WHITICKER
4 POWER FORCE 4 KEITH STANLEY
5 CHAOS 3 ANDREW MATHIAS
6 DULCIE LIMES 3 PAUL ROACH
7 SHANE’S CONQUEST 3 ROBERT SHEPHERD
8 VAL OPAL 4 GEOFFREY WILLIAMS
9 SKY TWINKLE 3 JOHN CHAPMAN
10 SHACOBY ANN 4 TERRENCE NORTHEY

Race 12 506m NG 15.34
LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES
1 EURO BOY 2 ANTHONY MESSINA
2 ROYAL ARCHER 3 EDWARD SANCHEZ
3 RAIN KING 2 ANDREW MATHIAS
4 SMILES OF DESIRE 4 JOHN BRAIN
5 RAPID PHOENIX 4 GEOFFREY TOWNSEND
6 GO HALVES 3 MARGARET GREER
7 ROWDY CONQUEST 4 ROBERT SHEPHERD
8 DIVIDED BROTHERS 1 NICHOLAS TREMAIN
9 WATTA DOUBLE 3 MARGARET GREER

Race 13 287m M 15.48
LANSDOWNE HOTEL STAKES
1 BOND ASSASSIN M PETER KENNEDY
2 OLLY OLSEN M ANTHONY HARRIS
3 MALACHI CRUNCH M DAVID MASON
4 DARK GRAVY M GEOFFERY QUIRK
5 COUNTRY BLOSSOM M RONALD BARLOW
6 CLASSY PETERSON M LEO VANDERBURG
7 MIDNIGHT TWO M JULIE FRENCH
8 SAPPHIRE SWORD M GEOFFREY WILLIAMS

Race 14 506m 5 16.02
WANG VILLAGE MEATS STAKES
1 WAVE TO AULANI 5 ANTHONY FRAZER
2 ACTIVE ASSASSIN 5 JOHN MATHIAS
3 RIPCURL FLYER 5 GEORGE POULTON
4 LU LU PIXIE 5 RALPH SMITH
5 POWER PUNCHER 5 JOHN ASHE
6 FOREVER SUE 5 WAYNE O’BRIEN
7 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
8 SALLY SHIRAZ 5 MARK ARNCLIFFE
9 SHY BOND 5 MARK ARNCLIFFE

Race 15 287m 5 16.16
REGENCY JEWELLERS STAKES
1 WHERE’S ME DADDY 5 JILL HARTLEY
2 GONZO CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
3 CRITERION FLYER 5 GRANT CULLEN
4 TRUE FORCE 5 JOHN HORSEMAN
5 JOE’S A DOLPHIN 5 STEVE BONELLO
6 RED ANVIL 5 SHANE HANNAH
7 ANXIOUS JUNIOR 5 JOHN HORSEMAN
8 DYNAMITE BILLY 5 DIANE WELLS

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments