Thursday 29th November 2012

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 29th November 2012

Race No. 1East Maitland Tab Maiden03:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EYE EYE SLOY63NBTV M Cassar (Cundletown)
2ROB ZOMBIE67638FSTDT Callen (Argenton)
3TRUE BLUE AUSSIE6F724NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
4AL PACKER5735FSTDM D Daley (Gateshead)
5NAVIGATOR2642NBTD Anderson (Black Hill)
6DARK GARMENT76274NBTC Kay (Buchanan)
7TALY MICK5733NBTG Beard (Berowra)
8GOING OFF62765NBTG J Agius (Dora Creek)
9KNOCKA BLUE BOY3FSHJ Jaeger (Aberglasslyn)
10EMMA PHASE5FSHB Radnidge (Seaham)
Race No. 2Prd Nationwide Real Estate Mdn04:17PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT ONEK52823FSHR J Tisdell (Cessnock)
2OFF THE COUCH66336NBTC A Martin (Woongarrah)
3SHE’S LOADED54655NBTK Yates (Neath)
4LUCID TRIUMPH44223FSTDS J Brown (Sawyers Gully)
5COSMIC DENALI62367NBTB P Cowling (Bolwarra)
6ELITE VENA72345FSHR G Stephens (Marsden)
7BOLWARRA GOLD35553NBTP Neilson (Maitland)
8COCO BEACH82372NBTK L Sanderson (Kurri Kurri)
9DANDY DESIGN83267FSTDD J Hawes (Lake Munmorah)
10CHIEF MULDOON84355NBTJ Laurantus (Gloucester)
Race No. 3Matt Anderson Plumbing Mdn04:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CELTIC STORM45627NBTT F Callen (Argenton)
2SAUCY SUSIE74615NBTP S Cassar (Harrington)
3TIRI BARRY42473FSHJ L Willis (Taree)
4CHER ARELEM36644NBTT F Pullman (Keinbah)
5SHAMANKA61272FSHB L Smoothy (Killawarra)
6LIKE A BOMB45118NBTV M Cassar (Cundletown)
7TEGU14533NBTM J Beamish (Southern River)
8COLD SHOULDER1487822.76V M Cassar (Cundletown)
9HARRYS PACEMAKER16348NBTS Cartwright (South Kempsey)
10DESTINY UNKNOWN26646FSHT A Ball (Singleton)
Race No. 4Taree Bushland Tavern Final04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,380 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTIC MULDOON16313NBTJ A Laurantus (Gloucester)
2CHARMER MULDOON14453NBTJ Laurantus (Gloucester)
3JIM DADDY46744FSHR F Wright (Cundletown)
4DO US PROUD48123NBTB L Smoothy (Killawarra)
5TOPSHOT ASSASSIN46455FSHD J Seath (Taree)
6JUST JEANS BOY83224FSHB Smoothy (Killawarra)
7FANCY LOVE65474FSHH L Hanson (Nabiac)
8GEE FORCE11715NBTB Harmey (Harrington)
9HAPPY JAN65635NBTH L Hanson (Nabiac)
10TEARAWAY BET41468FSHB Smoothy (Killawarra)
Race No. 5East Maitland Vet Clinic Stakes05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FINNIAN’S FIRE73312NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
2CRUMBS7164525.78L S Montgomery (Umina Beach)
3ADRENALENIUM6117325.57C M Proctor (Londonderry)
4MR. CRIMSON4772125.66L A Atchison (Jilliby)
5MAL’S MAGIC53654NBTB P Mackie (Salt Ash)
6ONE INCH PUNCH41FSTDJ A Mackay (Richmond Vale)
7SLANDERING ROWE16653NBTP E Seaton (Holmesville)
8CLEAR POLISH5227225.71C A Garrard (Maryland)
9NICE GESTURE4737725.42J Crossley (Cessnock)
10WHERE’S DORA416FSHB Wood (Abermain)
Race No. 6Auto Barn Rutherford/warners Ba05:37PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUDDEN SPLASH3151725.18D J Irwin (Maudsland Qld)
2GETCHES GIRL13677FSTDF C Goodall (Cessnock)
3SHIRL’S CRUSHER52216FSTDB L Smoothy (Killawarra)
4MY SIGNATURE1231125.37L M Sweetman (Sweetmans Creek)
5SHAZAAM56511FSTDT F Pullman (Keinbah)
6YARRAMUNDI FLASH28113NBTJ Mackay (Richmond Vale)
7OPAL DREAM64116NBTC A Hudson (Budgewoi)
8JACKSON TYNE26814NBTG J Robertson (Williamtown)
9GALO GALO1774725.43K P Cheetham (Harpers Hill)
10ALABAMA PRESENCE78166NBTT J Murray (Kearsley)
Race No. 7Carpet Court/good Guys Stakes05:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER TOES32154NBTD E Garrett (Somersby)
2WHITE NINJA13542NBTT C Priest (Sawyers Gully)
3NOVELTY4754332.18A Chiarelli (Collaroy)
4RITZY JIGGLES6535332.40A A Foukkare (Wyong)
5*** VACANT BOX ***
6OSCAR PEARL14524NBTR A Lee (Lochinvar)
7BIT SILLY SKILOS35175FSHS P Bell (Woodberry)
8FIRE MULDOON13545FSTDJ G Edwards (Paxton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8East Maitland Bus. Houses Fnl06:15PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $2,275 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE SANNETTE1421222.49K Johnson (Wherrol Flat)
2PLATINUM5784222.75K L Sanderson (Kurri Kurri)
3HOODLUM4267122.56D G Righetti (Kellyville)
4BROJO’S MOJO22412NBTJ T Summers (Tamworth)
5OUTLAW TORN3314122.32J A Mackay (Richmond Vale)
6INSANE BOLT1284122.81D B Anderson (Black Hill)
7SLICK EXIT15282NBTR B Mccolm (Sawyers Gully)
8EL ROY4511122.48N P Mcintosh (Abermain)
9LADY ANABELLA3753323.12E Borg (Windella)
10BIG RAVE35613NBTE Kelly (Jewells)
Race No. 9Tom Myhill Butchery/vetsense06:34PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPLASH ABOUTF341122.52P A Roderick (Weston)
2BIG RAVE35613NBTE Kelly (Jewells)
3CHEEKY AGOGO7468322.72C Garrard (Maryland)
4SAVANT7567522.76K Yates (Neath)
5GOLD STAKES8651623.00D B Anderson (Black Hill)
6GOT INTELL21471FSHR J Zahra (Castlereagh)
7JONS’S MAGIC2254422.69B P Mackie (Salt Ash)
8SANDS A FLYIN’74131NBTS J Brown (Sawyers Gully)
9LIBBY TOKAAM8718822.76T F Pullman (Keinbah)
10KADOTTIE DANCER65364FSHG J Case (Rankin Park)
Race No. 10Rams Home Loans/betezy Stakes06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. AVIATOR25362NBTC A Garrard (Maryland)
2TRADEMARK24786NBTG A Grimwood (Martins Creek)
3LITTLE QUE TEE77575NBTD R Leard (Gateshead)
4BARB’S KIWI2182423.20W J Kelly (Salt Ash)
5MIRROR REFLECTON3184FSHR Browne (Cessnock)
6MARA’S CHIEF42F16NBTT Ball (Singleton)
7LADY ANABELLA3753323.12E Borg (Windella)
8BEAU DON67138FSHJ G Edwards (Paxton)
9BACK IN BUSINESS67637FSHA A Foukkare (Wyong)
10TEDDY BOLT71782NBTA Janissen (Woodberry)