Wednesday 29th September 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – Wednesday 29th September 2010

Race No. 1Eden’s Bistro Open Tonight Stk07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUTLAND BERT11321P J Maytom (Dungog)
2BRITNEY DANCER26421W G Davies (Brombin)
3PERITAS31871N J Docherty (Swan Bay)
4LEANNE ROBBO15133E J Robertson (Williamtown)
5DEVINE STATE66114R K Barnden (Killarney Vale)
6MAGIC ANDREW41262B P Mackie (Mt Vincent)
7GONE SURFIN’55231B Tooth (Clarence Town)
8LUCY ROBBO11348E J Robertson (Williamtown)
9HEADLINE 24438S Lanesbury (Curlewis)
10EXTREME IMPACT38137N J Broadbent (Cessnock)
Race No. 2Forsythes Stake07:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRESTLES71864P Vas (Valentine)
2TOMMY TOKAAM31452T F Pullman ()
3RED BLONDE64856B P Mackie (Mt Vincent)
4MR. SNAKE EYES76623M C Moncrieff (Kahibah)
5JACKY MISTER2531D Flanagan (Heddon Greta)
6GARY’S CHOICE37125G G Brodie (Wandandian)
7STATE OF BEAUTY65624W Kearns (Lochinvar)
8HUSTLER’S DREAM37528B K (Booragul)
9TRUE TO WAR68361D K Pettit (Aberdare)
10WINDSOR LILIBET47756C Garrard (Maryland)
Race No. 3Devines Kennels Stake07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHEZA SURFY54524D Flanagan (Heddon Greta)
2SPITFIRE MULDOON34446J G Edwards (Paxton)
3ZIPPY ZIN13157J F Callaughan (Luddenham)
4SUNNY BOB25746B Mackie (Mt Vincent)
5COLONEL ZEB23213B C Peck (Gunning)
6BROOK MAGIC23213D Roach (Lochinvar)
7LO FLYER42727B Mackie (Mt Vincent)
8MIDNIGHT NICK46156B P Mackie (Mt Vincent)
9PURE RAGE78278R K Barnden (Killarney Vale)
10PINJARRA MISSF8188K P Sills (Curlewis)
Race No. 4 Maiden Stake08:06PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHAMPAGNE VENUS23464G F Brown (Karuah)
2GOLDEN ALE714J I Harper (Wyee)
3GEORGIO24245R R Bell (Blacksmiths)
4THREE PACK RACK8J R Skelton (Swansea)
5TERROR EYES2S Vas (Valentine)
6DELEZAH42I B Rose (Old Bar)
7OCTANE ETHAN43R J Lambert (Kearsley)
8GOOFY FOOT23242G F Brown (Karuah)
9PRINCESS MULDOON34645J A Laurantus (Gloucester)
10LOOK OUT BOND3886P J Abdallah (Llandilo)
Race No. 5Multicam Systems Stake08:26PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOMMY POWER32244M M Moran (Merewether)
277561T Richards (Wyongah)
3KEEP MY COOL46553S N Kelly (Mayfield)
4DUNNO72135J A Mackay ( Vale)
5LASANCE15543I B Rose (Old Bar)
6CLASS TO EXCEL41117J K Bush (Gunnedah)
7ELL FOR LUCY17356M A Skinner (Abermain)
8CHARLIE ROSE61227M A Davidson (Fletcher)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Jeffkins Novice Series Final08:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MR. MASSEY76232M D Shambler (Elrington)
2SMOKE DA TUBBY82322J F Callaughan (Luddenham)
3KING BRAD11221B Peck (Gunning)
4ELECTRIFYING FIX76431C Wilson (Elermore Vale)
5GUNNADOO SPIRIT32142G A Grimwood (Martins Creek)
6GLEN ABBEY MAN1311J A Mackay (Richmond Vale)
7KINGA CAM1122J A Mackay (Richmond Vale)
8VALENTINE OSTI23241M D Shambler (Elrington)
9SERIAL SPOK14413J F Callaughan (Luddenham)
10ADMIRAL GEE25413R Groizard (Kearsley)
Race No. 7Carnival Trophy Series Final09:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,380 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLOND MAGIC46255B P Mackie (Mt Vincent)
2RABITO RUBY32343L C Akers (West Gosford)
3GRACE LIGHTNING82314M J Eberand (Oakville)
4BIG MOMMAS JOKEN25515T Halligan (Wallsend)
5DEVINE NATION32331P J Parrelli (North Rothbury)
6EYE THIRTY82712T J Murray (Neath)
7WINFREY23F85N E Watson (North Rothbury)
8THEN QUOTED32127I Morgan (Telopea)
9SO PETITE45754N J Docherty (Swan Bay)
10CHAMPAGNE LAYNE58367G F Brown (Karuah)
Race No. 8Schweppes Stake09:26PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ISAAC MULDOON56637J G Edwards (Paxton)
2DARK PILGRIM62178W G Davies (Brombin)
3VELOCITY WIND71111T W Brett (Grandchester)
4MAGIC COPPER31755S M Richardson (Waratah)
5NO SHOW RAY63614G Robinson (Greta)
6SERIAL SPOK14413J F Callaughan (Luddenham)
7HUEY MULDOON34212J G Edwards (Paxton)
8GREENDALE48112N J Docherty (Swan Bay)
9ALL THE MAGIC54546R W Green (Warners Bay)
10JUST LIKA WOMAN64767S Smith (Branxton)
Race No. 9The Maiden09:46PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA RICEP J Lenehan (Rosebrook)
2TITANIC MISSW Slade (Beresfield)
3LIAR LIAR RUSSAN35682R W King (Branxton)
4SILLY SANDY25374M C Moncrieff (Kahibah)
5BRANDY CHIEFF3A W Sessions (Beresfield)
6BELLE’S MELODYN K Algie (Clarence Town)
7LORIAN ANGEL2G Bush (Gunnedah)
8VEE’S GIFTR W King (Branxton)
9COLLISION SIGND Flanagan (Heddon Greta)
10TOBREN SPEEDN A Falls (Backmede)
Race No. 10Bacardi Stake10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRIAGE21888R R Bell (Blacksmiths)
2SILVER JUBILEE22125J G Edwards (Paxton)
3BIT ISOLATED1F1T A Wilson (Fassifern)
4MADE A MISTAKE811M C Moncrieff (Kahibah)
5LITTLE MISS DIVA51245G Robinson (Greta)
6TWO FOR YOU36525R C Camilleri (Gunning)
7ALL ABOUT AMELIA1R W King (Branxton)
8BEAT’EM51231K P Sills (Curlewis)
9FESTIVITY21636M A Skinner (Abermain)
10COUNTRY LEGEND44131G Bush (Gunnedah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments