Sunday 12th October 2008


Race 1 320m M 13.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 INCIDENTAL M RODNEY OAKMAN
2 MR. OPTIMUS M NIGEL SMITH
3 TRACEY LEE M LINDA HILLSLEY
4 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
5 FOXY RAVEN M TONY SEYMOUR
6 TIGER BARN M DAVID GRINDLEY
7 GARY’S ANGEL M HELEN PERCIVAL
8 BARRY DAWSON M TREVOR COOK
9 JERRAWA’S GIFT M RODNEY OAKMAN

Race 2 400m 5 13.55
B & L CATERING 5TH GRADE HEAT 1
1 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
2 MIDNIGHT SNIP 5 BRIAN HONEY
3 DARK ENDEAVOUR 5 DAVID GRINDLEY
4 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
5 Vacant
6 STAR ROSE 5 MASON HARRIS
7 PRECISION CITY 5 MATTHEW MILLER
8 HARRY GRONDO 5 BRIAN LORD

Race 3 400m M 14.11
OILS PLUS WAGGA
1 GUNNA GRONDO M BRIAN LORD
2 ALWAYS BUSY M KEVIN OAKMAN
3 BONNIE CORONA M ALLISON GREEN
4 ALIBOND M GRAEME MELBOURNE
5 GARY’S JET M HELEN PERCIVAL
6 CREATIVE DREAM M KEVIN PODMORE
7 GRACIE JO M RAYMOND SIMS
8 ST. CLARENCE M DAVID COX
9 WHERE’S FLYNN M DAVID GRINDLEY

Race 4 400m 5 14.27
B & L CATERING 5TH GRADE HEAT 2
1 SHOO FLY SHOO 5 UNAVAILABLE
2 MR. TUNNEY 5 GARRY ANESBURY
3 CHEL’S CHOICE 5 KEVIN OAKMAN
4 MINK ADAMS 5 TREVOR COOK
5 TIGGERLONG NESS 5 MICHAEL FINN
6 IRON OUTLAW 5 GARY MITCHELL
7 HALE HAVEN 5 BRIAN LORD
8 OFF THE RICHTER 5 DAVID LONGMORE

Race 5 516m MX 14.43
CALTEX FERNLIEGH ROAD
1 BLIND SPOT M PETER SCOTT
2 PARRYDISE PALM 5 SCOTT PARRY
3 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
4 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
5 Vacant
6 MISS ENFORCER 5 ALLISON GREEN
7 PARRYDISE HILL M GARRY ANESBURY
8 VINNIE CHASE M TIA HILLSLEY

Race 6 400m 5 14.59
B & L CATERING 5TH GRADE HEAT 3
1 SUNLIT JULES 5 JULIE FRENCH
2 TYPICAL RAVEN 5 MASON HARRIS
3 CONNI’S PRIZE 5 UNAVAILABLE
4 OSTI LEE DREAM 5 CHERRYL BRADLEY
5 Vacant
6 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
7 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
8 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK

Race 7 320m NG 15.15
SOUTHWEST STOCKFEEDS
1 MISS TWO BELLE 1 GEOFFREY COLLINS
2 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
3 ROYAL ADO 4 TREVOR COOK
4 PRINCESS JET 4 MATTHEW MILLER
5 Vacant
6 PARRYDISE TONKA 1 SCOTT PARRY
7 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
8 CORONA KELLY 3 BRIAN LORD

Race 8 320m MX 15.31
WAGGA RULES CLUB MIXED FINAL
1 KING OF REDWOOD M GEOFFREY COLLINS
2 ENVY ME 5 GEOFFREY GIBB
3 CAPE 5 TONY SEYMOUR
4 MEDELLIN M TIA HILLSLEY
5 LARRIKIN QUEEN 5 MICHEAL ELLIS
6 KWIK DETENTION M CHERRYL BRADLEY
7 RAVEN KINGY 5 TONY SEYMOUR
8 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE
9 ALWAYS BUSY M KEVIN OAKMAN
10 TEMPEST JUDE 5 ROBERT COOPER

Race 9 516m 3/4 15.47
WINNING EDGE KIBBLE
1 WALLY THUNDER 3 BRIAN HONEY
2 SUNLIT SAM 3 PETER FRENCH
3 RAINBOW CAKE 4 DAVID COX
4 BURMA LAD 4 JULIE FRENCH
5 Vacant
6 GARY’S PROMISE 4 CAROL WILSON
7 SUNLIT BIRD 3 PETER FRENCH
8 TIGGERLONG BRETT 4 UNAVAILABLE

Race 10 320m 5 16.03
DAVID COX PAINTING
1 GRINING ASSASSIN 5 LINDA HILLSLEY
2 ODNOC DOTTY 5 UNAVAILABLE
3 WILD ABOUT SILBY 5 DAVID LONGMORE
4 TYPHOON SHOES 5 KEITH DERRICK
5 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
6 ARIGOLD 5 LINDA HILLSLEY
7 STORM INVASION 5 CHERRYL BRADLEY
8 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
9 WILD DOLLAR 5 KEITH DERRICK

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments