Saturday 15th October 2011

Greyhound Box Draw For – Saturday 15th October 2011

Race No. 1Aaa Radiator Specialists Stake07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING SA58522NBTL P (Londonderry)
2BLACK STUNNER51443NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
3HOW ABOUT BILLY58243NBTW J Lutiger (Bringelly)
4DIRECT PASSAGE13238NBTP Claridge (Shell Cove)
5DYNA INDIGO53118FSHB J Wheeler (The Oaks)
6HOTWIRE14423NBTG W Barnett (Reedy Creek)
7ALLEN PUNTS53125NBTM M Bannerman (Reefton)
8THAI CHAMP21815FSHR W Dean (Riverstone)
9REAL LIES14275NBTM J Eberand (Oakville)
10NATIONAL MOLLY61521FSHO Langley (Berkshire Park)
Race No. 2Hotham Bidy Repairs Stake07:50PM (NSWtime)
Mixed event over 720 Metres at Wentworth park Of $7,445 Prizemoney.
1st: $4,950 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1LIMPOPO25216NBTJ W Aldous (Werrington)
2LAVANA2713542.33T K Auld (Tatura)
3ARICA DORA3655142.63D A Traino (Matraville)
4THRILLING FRANK23651NBTR J Mansley (Blackhill)
5FOLKSINGER61654NBTC M Absalom (Glenwood)
6MISS MONTGOMERY7213342.82J Micallef (Berkeley)
7PACIFIC JEWEL32564NBTJ S Ennis (Lara)
8EBBY MISS11322FSHM J Eberand (Oakville)
Race No. 3 Cup08:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SIENNA’S DELIGHT4347330.08D S Swain (Box Hill)
2PATCH UP JOB3625530.17N P Clifton ()
3SPRING GUN3111429.69C A Oldfield (Appin)
4ALLOWANCE1521630.06F Malone ()
5DYNA HACKETT5381229.82B J Wheeler (The Oaks)
6ART OF DESIRE3262230.53G Summerfield (Worrigee)
7CAWBOURNE HAZE4142729.95R R Bell (Blacksmiths)
8VAGRANT3533630.34M Burton (Kemps Creek)
9NOVEMBER TRIBUTE5526430.10C A Oldfield (Appin)
10TIGER SING MAN5531629.86S A Sing (Monterey)
Race No. 4Vote For Pedro Stake08:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1COOL IZMIR51134NBTK J Staines (Jerrawa)
2RUSTIC SHIRAZ33411NBTW A Mcdonald (Springside)
3EL CABALLO2345130.53D I Drynan (Llandilo)
4MIKADO FLEX21744NBTM M Bannerman (Reefton)
5FANCY KAYLA7221730.01W J Lutiger (Bringelly)
6COOL RUSH11432NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
7FLYNN’S RYDER46132NBTM J Swift (Lithgow)
8TOTAL CALM24375NBTD I Drynan (Llandilo)
9NATIONAL MOLLY61521FSHO Langley (Berkshire Park)
10VEE BEE BAY21783NBTA M Bayliss (Bargo)
Race No. 5Centrebet Final08:52PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1OH EM GEE4476230.07C M Proctor (Londonderry)
2I’M MIGHTY MAGIC5524330.18N J Becroft (Kurrajong)
3HOT BUZZARD2611130.13R R Bell (Blacksmiths)
4EVIE VELLA7231430.25W Marmara (Merrylands)
5MAGIC DUST1672430.14J S Crawford (Llandilo)
6SHADY’S LESSON1426229.91O M Langley (Berkshire Park)
7CRYSTIN BALE1284330.12B J Wheeler (The Oaks)
8IBROX LAURA6232130.20W M Dance (Somersby)
9RED HALO1644530.15A Messina (Llandilo)
10YOUTAR ELGWARNO6132530.50G Curtale (Cowra)
Race No. 6Globe Memorial Stake09:08PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Wentworth park Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,300 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY CHIC4521129.85E J Castle (Sawyers Gully)
2MR. DAWSON3133530.07A J Lord (Cawdor)
3DEVILLE1146429.96N Wheeler (The Oaks)
4CHENZHOU BOY2166330.08L Azzopardi (Londonderry)
5ROMBA3751429.95K Mcdonald (Springside)
6FANCY DEAN1117229.68W J Lutiger (Bringelly)
7COOL SLATTS3445330.17R Birrell (Appin)
8BUSTLING SHIRAZ2441230.17R Birrell (Appin)
Race No. 7Betfair Stake09:27PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,800 Prizemoney.
1st: $4,500 2nd: $1,300 3rd: $650 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S INVINCIBLE2883330.14G E Williams (Binda)
2BARGO SCENE8321230.32A M Bayliss (Bargo)
3GOLD NEBO2732330.23M Burton (Kemps Creek)
4REGAL GATE3411230.74E P Borg (Oakville)
5AWESOME ODY6633429.97O M Vassilakis (Matraville)
6SUCKER PUNCH8117129.92D Sultana (Londonderry)
7JARUBA5277130.01A Lord (Cawdor)
8BERELLA SHILO5564330.22L E Renner ()
9TIGER SING MAN5531629.86S A Sing (Monterey)
10JUST MICK7787830.30W J Lutiger (Bringelly)
Race No. 8Pages Event Equipment Sydney Cu09:50PM (NSWtime)
Special Event event over 720 Metres at Wentworth park Of $32,775 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $3,250 3rd: $3,125 Unplaced: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM PLAYBOY3545342.65B Attard (Guildford)
2ZIPPING LAD3112142.25J A Mackay ( Vale)
3YELLA MUSTARD3213442.31J A Mackay (Richmond Vale)
4MR. MEANA5224442.51M J Auld (Tatura)
5KEY TO EDEN1111342.40E J Castle (Sawyers Gully)
6ZIPPING JEWEL4111242.11J A Mackay (Richmond Vale)
7SLICK LEE3334242.43K T Pedrana (Cranebrook)
8BILLY BOBAGGINGS6567142.63M S Blissett (Riverstone)
9LAVANA2713542.33T K Auld (Tatura)
10ECHELON2271541.94C A Treherne (Seabrook)
Race No. 9Multiquip Stake10:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S PURRING4112629.96A S Jones (Orange)
2HE’S SO SHY1681430.33J Micallef (Berkeley)
3CIRCUIT BREAKER5122230.26R F Holt (Penshurst)
4PAUA OF DARKNESS1631529.80S B White (Nowra Hill)
5AWESOME KEITH5541530.16K T Pedrana (Cranebrook)
6MIRANDA MOLLY4225830.39L Bozovitch (Miranda)
7ARENA FLYER1214230.43J A Chapman (Lidsdale)
8EM’S LAD3666630.67C E Williams (Nowra Hill)
9SAPPHIRE BETTY5871430.55A Lord (Cawdor)
10MAGICAL FLEX23344FSHM M Bannerman (Reefton)
Race No. 10Macro Meats Stake10:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Wentworth park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1DELIRIUM6537230.11J J Magnisalis (Charlestown)
2SPECIAL RICKEY1133330.27W J Harper (Wyee)
3SPRING EXTREME3322230.16G J Board (Orange)
4SURE AS1765130.30S E Swain (Box Hill)
5OZ JOURNEY2425430.27J R Laurence (Castlereagh)
6PROVEN PONTIAC23217NBTS Gafa (St Clair)
7LET’S ROCK3112130.06A J Bryant (Nowra Hill)
8AQUASTATE8674530.35A J Croker (Unanderra)
9VEE BEE BAY21783NBTA M Bayliss (Bargo)
10KNOCKA BACK41525NBTP Cini (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments