Friday 28th August 2009


Race 1 431m 3.49pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 VOODOO KISS M LANCELOT WALDON
2 EYES FOR HIM M RACHEL SCOTT
3 HYPO JO M MARK SAAL
4 DARK DESTINY M RODNEY SLINGSBY
5 MAJENSKY M OWEN EDMONDS
6 DREAM AWAY M COLIN HORRIGAN
7 GREAT TYCOON M JEANETTE CAUCHI
8 FLUTTERING M MARY EDMONDS

Race 2 431m 4.09pm
MAIDEN HIGHLAND SMASH REPAIR F4
1 MOONLITE SHEIK M STEPHEN ARNOLD
2 MISS DESIGN M JILL HAY
3 FULL ON FIASCO M RODNEY SLINGSBY
4 BO DESSERT M GEORGE EVANS
5 I’M A SHIRAZ M COLIN BYERS
6 HOT CONTENDER M DEREK MILHAM
7 COMING HOME M OWEN EDMONDS
8 CHAMPAGNE SHIRL M JOHN PAY

Race 3 431m 4.29pm
3/4 GRADE SURF LORIAN AT STUD F4 1ST LEG EXT DBL
1 DON’T TELL BEC 4 RACHEL SCOTT
2 MONARCH’S MERLOT 3 MAX HAY
3 IMA DESIGN 3 JILL HAY
4 HONEST COIN 4 JEFFREY HENZELL
Box5 VACANT
6 SUNARIAN 4 GRAEME DUNN
7 VINCARO 4 JAMES CARLTON
8 SHEEPWASH 3 ELLEN HUNT

Race 4 520m 4.49pm
2/3 GRADE THE “A” TEAM F4 2ND LEG EXT DBL
1 IMPACT ZONE 3 RAYMOND KNUDSEN
2 WILD SILENCE 3 MALCOLM DAWSON
3 SURFIN’ SILENCE 2 MALCOLM DAWSON
4 MADAM SASH 3 PAUL CAUCHI
Box5 VACANT
6 SURFER JACK 3 RONALD BLACKMORE
7 SUNA SURF 3 MALCOLM DAWSON
8 QUARTER TIME 2 MAX HAY

Race 5 431m 5.09pm
5TH GRADE “GIVE ME FIVE” AT STUD F4 1ST LEG QUAD
1 FINE AN KOOL 5 ALLEN FITZSIMMONS
2 BENNY’S THE MAN 5 COLIN BYERS
3 TIN ROOF RUSTED 5 MARK SAAL
4 DICKY FLYER 5 IAN DIONYSIUS
5 BIG DEAL HAZE 5 RENALD ATTARD
6 OFF THE CHAIN 5 COLIN WALKER
7 DARK VOODOO 5 JEFFREY HENZELL
8 COME TO PASS 5 ALEC STEVENS
9 SEISMIC YELLOW 5 WAYNE WHYATT
10 LEGIN LEGIN 5 ROBERT DEMPSEY

Race 6 431m 5.29pm
NOVICE BLACK TOYOTA F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 ROMAN EXPRESS N COLIN HAMILTON
2 KISSING ASSASSIN N RICHARD NELSON
3 DUTCH GOLD N RODNEY SLINGSBY
4 WOPA N PERCY CAMDEN-BERMINGHAM
5 TITLE CONTENDER N DEREK MILHAM
6 BONDY RUN N JOHN PAY
7 KENIBI FIRST N JEFFREY HENZELL
8 ROSE RAMBLER N CASEY DARGUSCH
9 SEISMIC YELLOW N WAYNE WHYATT
10 LEGIN LEGIN N ROBERT DEMPSEY

Race 7 431m 5.45pm
5TH GRADE SKY RACING F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 DONACHY 5 MARK SAAL
2 POWERMAX 5 COLIN WALKER
3 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
4 FEDRICK TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
5 I’M A SQUEALER 5 COLIN BYERS
6 ROCKET MONSTER 5 COLIN WALKER
7 TEDDY’S DESIGN 5 JILL HAY
8 COOL NANA CEE 5 CHAD CATCHPOLE
9 SEISMIC YELLOW 5 WAYNE WHYATT
10 LEGIN LEGIN 5 ROBERT DEMPSEY

Race 8 431m 6.02pm
MIXED FINAL ANNE WEBBER GROUP F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 DRIPPING WET 4 TOM TZOUVELIS
2 SCHUBERT 5 JOHN PAY
3 TWO FOUR FIVE 5 COLIN BYERS
4 SLICK HANNAH 3 RENALD ATTARD
5 COOL ZINGER 3 COLIN BYERS
6 GHEERULLA GEM 4 NEIL CATCHPOLE
7 FAST MOVER BURNS 5 KEVIN GALLOWAY
8 SPECIAL ETHEL 5 JOHN PAY
9 DAINTY DREAMER 5 ALEC STEVENS
10 BIG DEAL HAZE 5 RENALD ATTARD

Race 9 520m 6.19pm
HT 1 5TH GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4
1 BUTIBAM SUNSET 5 LANCELOT WALDON
2 ALL JAZZY 5 JOHN EDWARDS
3 GOD STAR 5 MARK SAAL
4 PURE MONO 5 ANTHONY HESS
5 PRINCESS PAMELA 5 OWEN EDMONDS
6 HOPE SHE CAN 5 MALCOLM DAWSON
7 PACKER TYCOON 5 JEANETTE CAUCHI
8 EAGLE EEL 5 MICHAEL DUNNER

Race 10 520m 6.39pm
HT 2 5TH GRADE SAPAR LANDSCAPE SUPPLIES F4
1 SPECIAL GLITTER 5 GEORGE CLEGG
2 GERBER’S GIRL 5 OWEN EDMONDS
3 COOL POSS 5 DENIS COMERFORD
4 CHERRY DARLING 5 MARY EDMONDS
5 TOTAL EXCEPTION 5 DESMOND YOUNGBERG
6 PURE SURF 5 PAUL CAUCHI
7 MADDY’S DIAMOND 5 JOHN EDWARDS
8 COSMO’S REWARD 5 ALAN DARGUSCH