Friday, 18 December 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 18 December 2015

Race No. 1Southern Cross Austereo7:21 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GENERAL’S GIRL (NSW)[M]8FSHV Watson (Sunbury)
2CLOVALLEY STEEL [M]7NBTG Connell (Harston)
3IMPOSING FLAME (QLD)[M]36232FSHK Minne (Moe South)
4CHARLIE THREE [M]34NBTP Bartlett (Bamawm)
5RED GOLD (NSW)[M]65FSHD Shovan (Inglewood)
6LANA LASS [M]FSHS Mckenzie (Bendigo)
7RONRAY DEMON (NSW)[M]FSHR Steele (Moama)
8OCARINA (NSW)[M]223FSHD Pell (Toolleen)
9MILITANT CHIEF [M]Res.FSHA Moro (Kangaroo Flat)
10TRICKY TREY (NSW)[M]Res.83366NBTP Essenhigh (Benalla)
Race No. 2Greyhound Lovers On Facebook7:41 PM (VIC time)
Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PARROT IS LOOSE [M]65655FSTDV Watson (Sunbury)
2GREYSYND TURBO [M]33266NBTJ Chilcott (Heathcote)
3ROLL ‘EM HIGH [M]64656FSTDT Noy (New Gisborne)
4MANX KNIGHT [M]FSHG Lemin (Axedale)
5GREYSYND HAWK [M]535FSHM Chilcott (Heathcote)
6MANX CZAR [M]FSHG Lemin (Axedale)
7BUGATTI LARGER (NSW)[M]756NBTB Brown (Axedale)
8JANRAY REVENGE [M]7NBTJ Walker (Arcadia South)
Race No. 3K9 Racers Syndication8:04 PM (VIC time)
Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT BUNNY (NSW)[M]8FSHD O’mara (Rushworth)
2MISS SIM [M]FSHM Chilcott (Heathcote)
3QUICK COLLISION (NSW)[M]FSHC Newman (Chiltern)
4SHADES OF INDIA (NSW)[M]FSHN Tapp (Lake Boga)
5SOUTHWOOD MAX [M]36FSHC Stanton (Clunes)
6JANRAY ANOLAJEAN [M]4FSHJ Walker (Arcadia South)
7FANCY BOUNCE (NSW)[M]7FSHN Burns (Rushworth)
8ALL INN BOSTON [M]53FSHT Duncan (Harston)
9SALUTE THE WOLF (NSW)[M]Res.63368FSHB Pell (Toolleen)
10FOXY FERN [M]Res.787FSHG Carr (Sunbury)
Race No. 4Goldfields Catering8:24 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE BOUCHEAU [6]16734NBTS Gibilisco (Lockwood South)
2CALAHAN ROCKS [6]24413FSTDR Gladman (Scarsdale)
3DARRA BLAZE (NSW)[7]6213628.58(6)J Weber (Darraweit Guim)
4STELLA ETIOLE [7]23585FSTDD Pell (Toolleen)
5NATARI [7]6216428.32(8)K Hunt (Eaglehawk)
6NORTHERN GHOST [6]33425FSTDP Glover (Numurkah)
7JACK’S PICK [7]31366FSTDB Hiscock (Long Gully)
8GLAMOROUS CHEECH [6]53147NBTJ Torr (Myers Flat)
9ROLL ‘EM ZAC [6]Res.65451NBTT Noy (New Gisborne)
10PEARCE [7]Res.57548FSTDT Matthyssen (Talbot)
Race No. 5Spudregis.com.au Damsels Dash8:44 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TRON [4]5418323.95(1)B Shillington (Lara)
2BASTET BALE (NSW)[4]4636123.86(1)T Mitchell (Lara)
3ROSIE ROCKS [4]1128123.99(5)R Gladman (Scarsdale)
4JAZZY LOU (NSW)[5]37522NBTG Jose (Catani)
5UPTOWN FUNK [4]2261123.90(1)D Brennan (Ross Creek)
6EL MARNY [4]1147723.95(2)K Minne (Moe South)
7JACKIE BAXTER (NSW)[4]1414623.90(6)T Womann (Lara)
8CLASSY SPARKS [4]4147324.22(8)N Mcrae (Clyde)
Race No. 6Diamond Vision Photography9:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RICKETY GATE [5]4611128.43(5)L Anstee (Huntly)
2CHARLIE PEARCE [4]1271528.13(4)K Eyles (Murchison)
3ELITE SPRITE (NSW)[5]8316728.30(2)C Newman (Chiltern)
4ALL INN MILES [5]42732NBTT Duncan (Harston)
5RUNAWAY SHAYE (NSW)[5]72536NBTB Kiernan (Fawkner)
6SMART MAXWELL [5]4424428.07(1)H Hartigan (Horsham)
7BROWN BOMBER (NSW)[5]72313NBTM Carter (Kialla)
8APATCHY RACER [5]45326NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
Race No. 73bo 93.5 Fm (vic Bred)9:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RENNICANE [5]1122424.22(3)R Glass (Kyabram)
2SEABROOK SNOW [5]1717123.98(1)C Stanton (Clunes)
3HAWKA TRON [5]1277623.93(3)M Mallia-magri (Avalon)
4GEE BOY [5]11223NBTC Jaensch (Curlwaa)
5LOCKED OUT [5]4234124.20(7)J Formosa (Heathcote)
6STICKA STEP [5]52451NBTS Dervish (Stanhope)
7CHELSEA DROGBA [5]26553NBTJ Formosa (Heathcote)
8CLOVALLEY RANG [5]1472524.38(8)G Connell (Harston)
9LIVING WATERS [5]Res.47772NBTB Shillington (Lara)
Race No. 8Chasers Function Centre9:43 PM (VIC time)
Free For All event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1UCEM [4]T536824.17(5)P Triaca (Whroo)
2BLINGSTEEN [4]3121F23.98(5)F Meyer (Maryborough)
3SMOOTH REBEL (NSW)[4]5438624.03(1)J Formosa (Heathcote)
4ALL INN RUM [4]1418223.95(1)T Duncan (Harston)
5MOHINGA MAX [4]2161724.05(2)W Methven (Wooragee)
6MIDNIGHT FLYNN [2]3181423.77(8)M Carter (Kialla)
7OPAL BALE (NSW)[3]5682623.96(7)T Womann (Lara)
8SPARKEEN [3]6127523.92(1)L Anstee (Huntly)
Race No. 9Southern Cross Ten10:05 PM (VIC time)
Grade 7 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KILBANE (NSW)[7]23531FSHG Jose (Catani)
2POMP FICTION [7]3844424.49(3)J Formosa (Heathcote)
3WHERE’S SAVANNAH [7]521424.52(6)J Capuano (Pyalong)
4KOLORA TESS [7]22146NBTC Stanton (Clunes)
5BLUE BOY [7]35264NBTT Mitchell (Lara)
6ANGEL OF GLORY [7]2178524.70(5)R Fisher (Lara)
7GOLD BRO [7]32215FSHB Shillington (Lara)
8RUN PLEBBIE RUN [7]878T8NBTG Carr (Sunbury)
9MISTEL ALLEN (NSW)[7]Res.68756NBTF Matthyssen (Red Lion)
10EL MANIA [7]Res.65888NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Clinic10:22 PM (VIC time)
Grade 6 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWAZZA’S ROCKET [6]31162FSHM Meyer (Deer Park)
2ALL INN WINGATE [6]3212324.10(2)T Duncan (Harston)
3WICKED WILLOW (NSW)[6]61342FSHM Braithwaite (Moe)
4BISCETTE [6]13217NBTT Womann (Lara)
5DARCY ROSE [6]61717NBTD Brennan (Ross Creek)
6ROLL ‘EM MAGGIE [6]2532524.22(7)T Noy (New Gisborne)
7SHE’S DEE ROCKET [6]7561224.15(3)M Chilcott (Heathcote)
8ALLEN JEER (NSW)[6]1452124.42(6)T Womann (Lara)
9NAUGHTY AND NICE (NSW)[6]Res.81666NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 11Bendigo Advertiser10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REIKO BALE (NSW)[5]7442824.11(2)T Womann (Lara)
2ADVICE APLENTY [5]2477524.12(1)C Stanton (Clunes)
3DIRTY BOOTS (NSW)[5]32167NBTP Smoor (Parmelia)
4BLUE MCCOOL [5]11177NBTD Elliott (Kangaroo Ground)
5IVY LANE [5]2328424.02(4)G Kantzidis (Bundoora)
6TIGGERLONG DOT (NSW)[5]21311FSHJ Cusack (The Rock)
7COOPNARCHA (NSW)[5]2522524.04(3)F Meyer (Maryborough)
8SAME DAY (NSW)[5]3611323.88(1)M Carter (Kialla)
9LIVING WATERS [5]Res.47772NBTB Shillington (Lara)
Race No. 12Railway Station Hotel11:05 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMOOTH SILVER (NSW)[5]4263724.05(1)J Formosa (Heathcote)
2GOING COSMIC (NSW)[5]2323524.23(6)C Stanton (Clunes)
3RED BASTIEN (NSW)[5]35211FSHS Dervish (Stanhope)
4COSMIC LADY (NSW)[5]365F2NBTS Collyer (Mount Camel)
5ASTERIX ROSE (NSW)[5]17886FSTDG Carr (Sunbury)
6COOL SPRINGS (NSW)[5]2341424.24(2)B Brown (Axedale)
7ZELEMAR LEAP [5]2527524.22(7)J Torr (Myers Flat)
8TWO SNAPS [5]26154FSHB Shillington (Lara)
9LIVING WATERS [5]Res.47772NBTB Shillington (Lara)