Monday 31st May 2010

Greyhound Box Draw For Bendigo – Monday 31st May 2010

Race No. 111:40AM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1MISS TRANSFORMER6T855L Salievski (Mernda)

2MAGIC SETAG88N J Gates (St Albans)

3TINY JORJA56517R W Marriner (Lalor)

4GO RICHO86766D R Leathan (Maryborough)

5MISS FABULOUS54787D Furey (Lockwood South)

6BURB’S LORIAN56865P R Trim (Devon Meadows)

7MAGICAL OPENINGS J Boag (Delacombe)

8POP’S CALKA8A W Burnett (Junortoun)

9JUMMARRIE46564J Formosa (Heathcote)

10RACY RACHAEL58526N Jarvis (Bendigo)

Race No. 2Hotondo Homes11:58AM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1BAGO ROSE55334N G Burns (Rushworth)

2SPEEDY VIXEN6848E M King (Sulky)

3ANOTHER TOUCH85763G Kantzidis (Bundoora)

4DOZA CONTROL24225D K Sheridan (Talbot)

5OURBOY DARREN48857L C Slattery (Heathcote)

6SHOVAN BEST84865D A Shovan (Adelaide Lead)

7BIG JILL67378J P Tolson (Adelaide Lead)

8LET’S GO AL387C J Capuano (Heathcote)

9WILD PEPPER3S J Boag (Delacombe)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Railway Station Hotel12:15PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1BROCKY DA BRICKY75E J Stanley (Lara)

2PITSTOP DIAMOND5358G R Edwards (Broadford)

3MYSTIC MCBRIDE64375A D Marum (Lara)

4WHERE’S LIMESF Harney (Garvoc)

5LUCKY BAM BAM43543C J Capuano (Heathcote)

6FAWN FALLACY74656S L Thomas (Sandon)

7LOTSA LATTE756G Kantzidis (Bundoora)

8DREAMY JAKE67D Furey (Lockwood South)

9POWER OF WORDS71478D F Gehan (Stawell)

10ROYAL LORRAINE37736D L Jarvis (Westmeadows)

Race No. 4Bendigo Advertiser12:34PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1ULTIMATE CANNON54354C Medcraft (Costerfeild)

2SERINA JAY77548P Sant (Werribee)

3POPULAR JESSIE8F4A R Costa ()

4MR. SOLO DOLO53763J Formosa (Heathcote)

5HENLIN PARK ANGE72466L R Sturgess (Smythesdale)

6TAT OSCAR286D L Warburton (Tatura)

7BAMBOO EXPRESS2652S J Boag (Delacombe)

8ACE PORTRAIT885H L Gates (St Albans)

9DON’T JINX ME65S W Condon (Watsonia)

10PURE ARTEMIS45752W Hooke (Huntly)

Race No. 5Big Dog Racing Supplements12:51PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1SHE’S GOT LEGS45867G R Edwards (Broadford)

2SURF THUNDER77842P R Trim (Devon Meadows)

3HANG FRANKY2453B J Rogan (Strathfieldsaye)

4CRUISING JENNY54774K Tirchett (Pascoe Vale)

5ROZEHILL TAMMY5887D F Gehan (Stawell)

6JACK’S POWER3D J Carswell ()

7MARK RED2F446P Sant (Werribee)

8REGAL ALANT7486B A Jacobs (Maiden Gully)

9JUMMARRIE46564J Formosa (Heathcote)

10ROYAL LORRAINE37736D L Jarvis (Westmeadows)

Race No. 6Rocky Ridge Farm01:10PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1SAN SOUCI GIRL72555J R Higgins (Connewarre)

2SATAN’S SIDEKICK57S L Thomas (Sandon)

3TRACK CONTROL85324D K Sheridan (Talbot)

4MAXIMUM CHILL56L Smith (Maryborough)

5CAPTAIN CUP CAKE46768D R Leathan (Maryborough)

6GABLE FOX54582E M King (Sulky)

7ELATAY GOLD47856E J Sladdin (Sebastopol)

8ULTIMATE RUNNER78288K Bentley (Costerfield)

9WILD PEPPER3S J Boag (Delacombe)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Tony’s On High01:27PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1PRINCESS WENDY64275N J Gates (St Albans)

2TILLY BOOTS83765B Groom ()

3FAME MONSTER4385L E Franklin (Willaura)

4QUEEN EUPHORIA66224S Trim (Devon Meadows)

5 FORCE446D L Jarvis (Westmeadows)

6VINKO464R Bibic (Bendigo Nth)

7LYN’S GEMMA15254A G Inglis (Sailors Gully)

8ZINGARA GIRL37684B Ender (St Albans)

9POWER OF WORDS71478D F Gehan (Stawell)

10ARVO UNDERCOVER47852C J Capuano (Heathcote)

Race No. 8Warehouse Sales01:46PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1LETHAL SURF3B Ender (St Albans)

2NAUGHTY PRINCE53W M Gent (Braybrook)

3SIDDLE43275D L Warburton (Tatura)

4CHEEKY THOUGHTS88465M L Blake (White Hills)

5RED DEANO34757C Medcraft (Costerfeild)

6ANNIE OKEE4F8B D Afflick (Wyndham Vale)

7KARJANO23463R Bibic (Bendigo Nth)

8BOOMA JERRY66237G Couldridge (Newstead.)

9RACY RACHAEL58526N Jarvis (Bendigo)

10PURE ARTEMIS45752W Hooke (Huntly)

Race No. 9Geoff Pettit 02:03PM (VICtime)
Maiden event over 545 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1PAT LIMESF Harney (Garvoc)

2MY LITTLE SAL76827G Rossin (Regent)

3COOL 54J R Higgins (Connewarre)

4BOOMA JOHNNO44657G Couldridge (Newstead.)

5QUEEN TAYLAH885I Henderson (Maiden Gully)

6UNLEADED75476F J Gilligan (Daylesford)

7TRIPLE SMOKED25654R J Tolson (Maryborough)

8SOLID IN DEFENCE65744J Formosa (Heathcote)

9WILD PEPPER3S J Boag (Delacombe)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Merryfields Kennels02:22PM (VICtime)
Maiden event over 430 Metres at Bendigo Of $570 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55.

No.NameFormTrainer

1WHITE HAZE26645B J Duffy (Ballan)

2FOUR WAY FEAR5G Kantzidis (Bundoora)

3CROSS IT JO53336E J Stanley (Lara)

4RANDY WABBIT8C R Cooper (Lockwood South)

5BALLEER SAILOR53444D L Jarvis (Westmeadows)

6BRYAN’S ROCKET86424A D Marum (Lara)

7LUVIA LAD5376G Couldridge (Newstead.)

8SURF TOKEN46422S Trim (Devon Meadows)

9ARVO UNDERCOVER47852C J Capuano (Heathcote)

10DON’T JINX ME65S W Condon (Watsonia)

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments