Saturday, 16 November 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Saturday, 16 November 2013

Race No. 1Follow @grv_news On Twitter Ht16:09 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ASHANTI CROWN [M]14643NBTM Mcguire (Raglan)
2WHITE COAT BOY [M]27764NBTS Dervish (Stanhope)
3GRAND FAITH [M]2NBTP Dapiran (Northwood)
4KUZNETSOV [M]42364NBTB Kinder (Girgarre)
5BING’S BRO [M]122NBTB Lock (Eaglehawk)
6SIMPLY GRAND [M]27FSTDR Martin (Merbein)
7OZ ONYX [M]3NBTR Henness (Heathcote)
8LEEROY’S HOPE [M]2FSTDJ Hooke (Huntly)
9CALL ME HANK [M]Res.4NBTG Hansen (Daisy Hill)
10TANDARRI [M]Res.45NBTA Youla (Junortoun)
Race No. 2Like Grvictoria On Facebook Ht26:29 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCK THE TOP [M]36743FSTDP Mccoll (Kooroocheang)
2SASSY ROAD [M]12FSHT Auld (Tatura)
3PYKE BALE (NSW)[M]2FSHJ Hunt (Avalon)
4PAIR OF DIAMONDS [M]36F76NBTG Connell (Harston)
5APACHE FANTASY [M]54386NBTD Hills (Taradale)
6CAPTAIN BLING [M]22225FSHC Westerlo (Clyde)
7MO CHARA [M]328FSHL Austin (Eaglehawk)
8STREET GYPSY [M]382FSTDR Martin (Merbein)
9JOHNNY HERITAGE [M]Res.5FSHM Chilcott (Heathcote)
10MACHINE RULES [M]Res.4FSTDB Hiscock (Long Gully)
Race No. 3Watch Grvextra On Youtube Ht36:47 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HYPOFONIC [M]882FSHL Rowe (Mount Evelyn)
2LIGHT OF FAITH [M]4NBTP Dapiran (Northwood)
3COSE DROM [M]3132NBTG Austin (Eaglehawk)
4ETERNAL MAGIC [M]12FSHM Auld (Tatura)
5MY MATE JOEY [M]42545NBTG Connell (Harston)
6SPOTTED LUCY [M]37327NBTP Bartlett (Bamawm)
7ASCOT DEVIL [M]8NBTP Lambert (Melton)
8SANG SHEN (TAS)[M]4T32NBTA Mcnamara (Mount Wallace)
9WHERE’S CHLOE [M]Res.FFSHS Dervish (Stanhope)
10SOUTHWOOD DENIS [M]Res.5NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 4Skill Training Victoria Ht47:09 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE ACCOLADE [M]83352NBTM Fitzpatrick (Craigieburn)
2ELMO VELO [M]23NBTI Hopper (Hoppers Crossing)
3NAVAHO [M]61515FSHC Austin (Eaglehawk)
4WHIRLY DRILL [M]8FSTDP Patterson (Bet Bet)
5LUCKY PEDRO [M]735FSHS Dervish (Stanhope)
6KICKS IRON [M]35482NBTD Hills (Taradale)
7SANSA BALE (NSW)[M]227FSHM Delbridge (Balliang)
8TRIPLE FIGURE [M]24735FSTDP Mccoll (Kooroocheang)
9GALAXY FORCE [M]Res.5NBTL Hall (Yarragon)
10CATASTROPHE [M]Res.6FSTDB Hiscock (Long Gully)
Race No. 5Santons Of Bendigo Ht1 (1-4 Wins)7:24 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEES AND CHARGES (WA)[5]21164NBTP Boots (Merrigum)
2TONK (SA)[4]2223F28.24(4)C Mercieca (St Albans)
3ROBUSTO [5]75554NBTM Chilcott (Heathcote)
4WINNER’S CIRCLE [5]52154FSTDL Delbridge (Balliang)
5FEARLESS BERT [5]25333NBTA Chisholm (Melton)
6HE’S CHEAP [5]34232NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
7DIMANDU [5]63685FSHP Scott-smith (Warragul)
8LIPSTICK STAIN (NSW)[5]41F4FSTDA Mcnamara (Mount Wallace)
9MAJOR SMASH [5]Res.67162FSTDB Hodgson (Smythesdale)
10SOUTHWOOD DUKE [5]Res.87817FSTDC Stanton (Clunes)
Race No. 6Railway Station Hotel Ht2 (1-4 Wins)7:44 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPA CHEANG [5]21725FSHJ Mccoll (Daylesford)
2CRAFTY MAISY [5]3114628.29(5)C Russell (Kyabram)
3GLITZY BLING [5]7141FSHJ Westerlo (Clyde)
4BELLA MIKADO [5]16278NBTM Barber (Hoddles Creek)
5IRON FERRARI [5]8545228.33(4)M Chilcott (Heathcote)
6ZANDER’S EXPRESS [5]44472FSHJ Weir-smith (Dooen)
7FLAMING BOB [5]26273NBTL Delbridge (Balliang)
8ALERT COUNTRY (NSW)[5]11654NBTS Quinlan (Rushworth)
9WAVE OF MAGIC [5]Res.83157NBTA Osborne (Goorambat)
10LUCY COME HOME [5]Res.64638FSTDL Bicchieri (Pascoe Vale)
Race No. 73bo 93.5 Fm Ht3 (1-4 Wins)8:07 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOLAR STORM [5]23454NBTM Delbridge (Balliang)
2DARLEY SUNDAY [5]23345NBTT Monaghan (Blakeville)
3STUNNING VIEW [5]61145FSHP Martinovic (Koo Wee Rup)
4GREYSYND CAILIN [5]27637FSTDP Anderton (Devon Meadows)
5SOVEREIGN STAR [5]226128.60(1)W Lambert (Sunbury)
6JAZOMAX [5]2622828.48(4)G Lemin (Axedale)
7HARE ADDICT [5]15536NBTD Dawson (Crossover)
8SMASHING CENTURY [5]42346FSTDL Fitzgerald (Woodvale)
9SHARK SHADOW [5]Res.18477NBTM Ferguson (Drouin)
10BUSH JUSTICE [5]Res.54858NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 8Follow Thewatchdogtips On Twitter8:23 PM (VIC time)
Free For All event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE HAMMERS [4]1241623.94(4)R Henness (Heathcote)
2SOFA SO GOOD [2]4415323.93(7)B Iredale (Pearcedale)
3TEXAN [4]8142124.12(2)K Leek (Devon Meadows)
4TEAM PLAYER [4]1657524.21(6)P Martinovic (Koo Wee Rup)
5SILVER PORTRAIT [4]2227524.15(5)C Hennessy (Argyle)
6ORTHIA BALE (NSW)[4]63474FSTDJ Hunt (Avalon)
7MY SPIRIT [4]4177624.16(8)W Duve (Denison)
8FLAMING WHITE [4]5461724.17(7)R Henness (Heathcote)
9UNO MORDI [4]Res.3164424.32(2)S Dervish (Stanhope)
10RAZOR HAWK [4]Res.8777424.69(4)N Gates (St Albans)
Race No. 9Dee Winter @ Stud Ht4 (1-4 Wins)8:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IDLE WAYS [4]7118728.15(2)H Clarke (Buln Buln)
2ORIENTAL THUNDER [5]14335NBTR Clark (Toolleen)
3MAGNETISM [5]6242428.46(8)G Flynn (Ballarat)
4SEA ROOSTER [5]33475NBTS Gibson (Harcourt)
5PRINCE AKEEM [5]21716FSTDR Gilliland (Darraweit Guim)
6MISS RONNY [5]63774NBTP Patterson (Bet Bet)
7BUGSY TAYLOR [5]41145FSHB Iredale (Pearcedale)
8WALLY PORTELLI [5]64247NBTW Portelli (Rockbank)
9BIONDA DREAM [5]Res.84546NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10BLACK PROMISE [5]Res.73648FSTDJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 10Chasers Function Centre Ht5 (1-4 Wins)9:07 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY SAM [5]1623FSHL Delbridge (Balliang)
2WAR TALK [5]5124628.87(5)D Jarvis (West Meadows)
3SLEEVE’S REVENGE [5]11468NBTV Giles (Bamawm)
4WONDER WHIZ [5]15563NBTG Shingles (Eden Park)
5FEARLESS KOOPER [5]83413NBTD Boots (Merrigum)
6BODYLINE [5]22313NBTA Chisholm (Melton)
7SANDY POINT [5]31354NBTR Smith (Loch)
8KANSAS MOONLIGHT (NSW)[5]63835NBTT Whitford (Sale)
9WHITE GOLD [5]Res.4326728.80(6)G White (Delacombe)
10JAY JAY MIKADO [5]Res.T7537FSHP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 11Mcivor Road Vet Clinic Ht6 (1-4 Wins)9:26 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SENOR NEO [5]46251FSTDR Neocleous (Hazelwood North)
2ULTIMATE REFUND [5]782F7NBTC Medcraft (Costerfield)
3MRS. DIRTS [5]41552FSHM Barber (Hoddles Creek)
4BITTA BLING [5]51754FSTDC Westerlo (Clyde)
5MR. JACHARY [5]55341FSHP Thomson (Ocean Grove)
6SPA LISION [5]28287NBTJ Mccoll (Daylesford)
7LENA ALLEN (NSW)[4]4134128.38(2)M Delbridge (Balliang)
8MIND BENDER [5]44112FSTDM Pirani (Boronia)
9BOMBER JACK (NSW)[5]Res.5554FNBTG Green (Lethbridge)
10IMPRESSIVE LILY [5]Res.5632628.82(3)J Doherty (Lake Goldsmith)