Wednesday, 7 December 2016

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 7 December 2016

Race No. 1Gem Bendigo2:24 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MEG’S CHOICE [M]7FSHK Mitchell (Lara)
2CARLANNA CASEY [M]4FSHP Bull (Maryborough)
3ICENI CRUSADER (NSW)[M]FSHT Gray (Broken Hill)
4GEORGA GIRL (NSW)[M]88878NBTD Shovan (Inglewood)
5HEROIC OUTLAW [M]FSHJ Curley (Toolleen)
6KYNAN’S RETURN [M]FSHJ Thomson (Boolite)
7SCINTILLATIN SAL [M]FSHC Colaiacovo (Toolleen)
8LORELLA (NSW)[M]686NBTC Newman (Chiltern)
9GOBBLEDEGOOK [M]Res.T7283NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
10ALL INN HOUSTON [M]Res.477NBTT Duncan (Harston)
Race No. 2Railway Station Hotel2:44 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WINLOCK MACY (NSW)[M]FSHS Stefanos (Longwood)
2DAINTREE DYNAMO [M]62526NBTR Matthews (Arcadia South)
3ONE MOORE PAGE [M]46365FSHP Smoor (Durham Ox)
4HARRY’S HUNNI [M]47FSHW Donlon (Burnbank)
5ICENI SKYE (NSW)[M]FSHT Gray (Broken Hill)
6TRIBE [M]83556NBTW Elson (Seymour)
7EAGLE PRINCESS [M]FSHM Nash (Little River)
8WAS A BANKER [M]FSHC Van lieshout (Mickleham)
9KENTUCKY SUN (SA)[M]Res.16FSHM Bowerman (Raglan)
10FLASHING LIGHTS [M]Res.25NBTK Bentley (Violet Town)
Race No. 3Www.k9racers.com.au3:09 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLOTTE STREET [M]737NBTJ Thomson (Boolite)
2SCARECROW TIGER [M]FSHR Douglas (Heathcote)
3JIMMY GOT STYLE (NSW)[M]FSHP Frost (Heathcote)
4ANDY’S GEM [M]FSHL Mitchell (Lara)
5NITRO FANTASY (NSW)[M]FSHS Stefanos (Longwood)
6PARVATI GRANGE [M]67734NBTP Boots (Merrigum)
7ALCYONE [M]FSHB Pell (Toolleen)
8SHE’S A REBEL [M]7FSHR Greig (Nathalia)
9STARLIGHT JILL [M]Res.43FSHB Seymour (Woodvale)
10MAY TELL [M]Res.232FSHM Nash (Little River)
Race No. 4Southern Cross Austereo3:24 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIGHT NOW [M]FSHR Douglas (Heathcote)
2MONICA STAR [M]74425NBTC Stanton (Clunes)
3DAINTREE BRAVE [M]FSHR Matthews (Arcadia South)
4CATWEASEL [M]45824NBTS Wetzels (Seymour)
5WESTMEAD MAGGIE [M]37777NBTA Hanson (Marong)
6WINDSOR STORM [M]32FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
7OWNED AND PROUD [M]FSHG Radford (Pyramid Hill)
8MISTER LIMBO [M]66546NBTL Desmond (Waubra)
9TAYLA’S BANJO [M]Res.7FSHK Lingard (Kilmore)
10TEGZ A RIDDLER (NSW)[M]Res.5FSHS Gray (Broken Hill)
Race No. 53bo 93.5 Fm3:44 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ZEPHA [M]FSHW Elson (Seymour)
2YEAH NAH BRO [M]FSHK Repia (Long Gully)
3CONCRETE LEVEL [M]55768NBTA Marum (Corop)
4SWIFT SPUR [M]4FSHE Fothergill (Numurkah)
5BARRY BOMBER [M]FSHC Stanton (Clunes)
6MILLY’S CHOICE [M]455FSHJ Weir-smith (Dooen)
7JESSIE OH [M]FSHC Van lieshout (Mickleham)
8WHO’S IROD [M]45253NBTG Johnston (Bet Bet)
9WINLOCK WRIGHTY (NSW)[M]Res.7545FSHS Stefanos (Longwood)
10SAMMI JAY [M]Res.778NBTG Radford (Pyramid Hill)
Race No. 6Tab – We Love A Bet4:04 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALVARSSON [M]87888NBTJ Worsfold (Girgarre)
2MAXIMUM MOO [M]87557FSHJ Cooper (Lethbridge)
3VANITY AFFAIR [M]86555NBTP Frost (Heathcote)
4BLUE MILLER GIRL [M]7336FSHG Radford (Pyramid Hill)
5ULTIMATE RETURN [M]76FSTDC Medcraft (Violet Town)
6TOO FLY MAN [M]33886NBTG Kantzidis (Bundoora)
7DROGMA [M]36345NBTW Alley (Little River)
8ACOLA RIMFIRE (NSW)[M]22725NBTT Noy (New Gisborne)
9KRAKEN LIL [M]Res.5675NBTK Eyles (Murchison)
Race No. 7Spudregis.com.au4:28 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK SHAK [M]4134FSHJ Cooper (Lethbridge)
2JET HAWK [M]54235NBTG Johnston (Bet Bet)
3INKY [M]62245NBTR Hayes (Toolleen)
4ALGABLEW [M]3734FSTDK Jordan (Little River)
5BALI PRINCE [M]78677NBTS Quinlan (Rushworth)
6PURE CASCADE [M]54573NBTB Chapman (St Albans)
7CELSONIC (QLD)[M]45855NBTP Smoor (Durham Ox)
8CHICKALETTA [M]58357NBTS Hooke (Huntly)
9KRAKEN LIL [M]Res.5675NBTK Eyles (Murchison)
Race No. 8Mcivor Rd Veterinary Clinic4:49 PM (VIC time)
All Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LONESOME GEORGE [M]3F455FSTDS Donlon (Burnbank)
2MEPUNGA FOSS [M]64NBTG Webb (White Hills)
3JAMBA LAD [M]22252NBTA Symons (Goornong)
4KRAKEN DYNAMITE [M]45455FSTDK Eyles (Murchison)
5CALL ME LOULOU [M]232F7NBTR Stephens (Maryborough)
6SEEKING STARS [M]42348FSTDW Alley (Little River)
7FABOOM [M]FSHR Henness (Heathcote)
8MAXIMUM GIFT [M]26FSHJ Cooper (Lethbridge)
9KRAKEN LIL [M]Res.5675NBTK Eyles (Murchison)
Race No. 9Goldfields Catering5:17 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GREAT LEO (QLD)[M]FSHG Kantzidis (Bundoora)
2RAPID ROCK [M]27826NBTF Wilkinson (Pyalong)
3MISTY HAWKE [M]FSHP Desmond (Waubra)
4BIG PAPA (NSW)[M]FSHS Stefanos (Longwood)
5SPEED ALERT [M]8FSHR Greig (Nathalia)
6BRACKEN BRIDGE [M]8FSHL Mitchell (Lara)
7CHRISSY PEE [M]83876NBTA Marum (Corop)
8ALL INN JOHNSON [M]FSHT Duncan (Harston)
9FAST FREDDIE [M]Res.23256NBTP Hammerstein (Ararat)
10GOBBLEDEGOOK [M]Res.T7283NBTJ Tolson (Adelaide Lead)
Race No. 10Bendigo Advertiser5:37 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAM’S GENERAL [M]FSHW Hansen (Daisy Hill)
2POP’S A WIZARD [M]38FSHS Donlon (Burnbank)
3BOOF’S BANJO [M]FSHK Lingard (Kilmore)
4MYSTIC BIND [M]55444FSHM Nash (Little River)
5CULLQUIN GHENGIS [M]4FSHS Quinlan (Rushworth)
6HEY HEY FOZZ [M]36274NBTB Fothergill (Numurkah)
7NEFARIOUS [M]87888FSHA Marum (Corop)
8SPEEDCAR SKIP [M]68768NBTD Jarvis (Westmeadows)
9BENNELONG (NSW)[M]Res.45248NBTS Stefanos (Longwood)
10MY NAME’S LENNY [M]Res.727NBTA Ferguson (Girgarre)
Race No. 11Tab.com.au5:55 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LARA’S LAMENT [M]64834FSHA Marum (Corop)
2REDFIN FOZZ [M]27274NBTB Fothergill (Numurkah)
3ALL INN TARA [M]FSHT Duncan (Harston)
4MY NAME’S POLLY [M]84656NBTA Ferguson (Girgarre)
5BELISARIUS [M]5FSHC Pirani (Boronia)
6WINDSOR REIGN [M]334FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
7STEALTHY DREAM [M]77762NBTD Bunn (Tylden)
8FITZ TATE [M]FSHP Boots (Merrigum)
9SENORITA PEPE [M]Res.8243FSHM Nash (Little River)
10TAXI JACK [M]Res.444FSHR Henness (Heathcote)
Race No. 12Chasers Function Centre6:14 PM (VIC time)
All Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI TWEED (NSW)[M]FSHG Hansen (Daisy Hill)
2GUNFIRE DOLL [M]5FSHC Jonasson (Warracknabeal)
3PROUD PHOENIX [M]857NBTG Radford (Pyramid Hill)
4CULLQUIN ABBEY [M]3FSHS Quinlan (Rushworth)
5HENRY DANGER [M]46775NBTH Wetzels (Seymour)
6PODIUM FANTASY [M]476FSHJ Thomson (Boolite)
7CARLANNA KERVON [M]FSHP Bull (Maryborough)
8HARRY’S HAMMER [M]67FSHS Donlon (Burnbank)
9BELLINI MARTINI [M]Res.46835NBTK Brooks (Rupanyup)
10FLYING STEALTH [M]Res.42436FSHD Bunn (Tylden)