Monday 30th May 2011

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Monday 30th May 2011

Race No. 1Kingston Trophies Ht103:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1ALL’S VISIBLE5NBTB L Selleck (Tooradin)
2GOLDEN RUTHLESS24432NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
3PROUD ZAK55625NBTA Karabitsakos (Keysborough)
4HUNGRY THIRSTYFSHG J Nicoll (Botanic Ridge)
5FEDERATION67545NBTT A Jones (Devon Meadows)
6DAISY IMLACH21528NBTJ Imlach (Pearcedale)
7WHERE’S HE SHALL42NBTD G Crawford (Pearcedale)
8OUT FOR JUSTICE87722NBTA S Sgroi (Hallam)
9KINGSTON FIRE7184731.04QM L Williams (Noble Park)
10BLACK ALARAH7587NBTG J Tatti (Devon Meadows)
Race No. 2Top Cat Video (tier 3)04:22PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 311 Metres at Cranbourne Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1APPROACHABLE23554NBTD J Langley (Cranbourne)
22487718.40D Lyons (Sunshine)
3BRIDIE O’REILLY24216FSHP J Burns (Koo Wee Rup)
4MISS PHOENIX73314FSHE M Sykes (Beaconsfield Upper)
5PIECE OF WORK53787NBTM S Barber (Hoddles Creek)
6WHERE’S KEZ6883618.51QR W Wood ()
7EMPIRE STAR8546718.41V P Gay (Hastings)
8PUMPHOUSE6887818.40QM S Barber (Hoddles Creek)
9CROWN TOWERS4225618.27QG Debono (Lang Lang)
10MISSION CONTROL82362FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
Race No. 3Kingston Trophies Ht204:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1SHERIFF BULLOCK34336NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
2PARAGLIDERFSHD E Selleck (Tooradin)
3TYPHOON TOBY2223330.90QN P Boyd (Pearcedale)
4SECRET RICKY5143631.17QF Karabitsakos (Keysborough)
5WILLODRIE25248NBTI W Dann (Whitelaw)
6TIME SHIFT66355NBTD A Jones (Devon Meadows)
7THORNFSHY R Arnaud (Diamond Creek)
8PEDROMATIC3FSHD I S Ramage (Ringwood)
9AMAZING SAINT26757NBTJ Carr (Devon Meadows)
10KATIE IMLACH77538NBTJ Imlach (Pearcedale)
Race No. 4Solo04:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SEVENTH CADET3635817.74D F Brodtman (Sunshine West)
2BORZOV1768217.76K J H Mccann (Rye)
3LANZAROTE4F47418.07C J Johannsen (Devon Meadows)
4BLONDE POTTER1457518.02T Cortese (Hampton Park)
5RUGGED PATH54442NBTI W Dann (Whitelaw)
6ZOLTINA JAY12284NBTJ Barbara (Pascoe Vale)
7KREUZER MURPHY1347517.97E F Caruana (Tarneit)
8ZEALOUS2445317.96J W Reddoch ()
987328NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10TAMI FLEW77736FSHT J Allen (Darnum)
Race No. 5Karingal Hub Tab05:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1BOSSY BETTY78676NBTM J Cowling (Kew)
2STELLAR WINE54366NBTD J Saunders (Somerville)
3CROWN POKER27776FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
4 DANCE43652NBTB R Tharle (Carrum Downs)
5QUICK RAPIDS17578NBTW B Duniam (Little River)
6LITTLE MR. DEANO84346NBTS L Hastie (Bass)
7NERO’S HERO7136630.99J E Barlow (Hampton Park)
8JAY BROWN16447FSHE M Sykes (Beaconsfield Upper)
9RAPID RIVER54668NBTW B Duniam (Little River)
10GLEN ABBEY FRAN86767NBTR D Conway (Bunyip)
Race No. 6Peninsula Dry Cleaners Final05:33PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1COOLANGATTA GOLD1172130.99J J Geoghegan (Cranbourne)
2KNUT6483330.89P A Craig (Langwarrin)
3PIANO MAN23722NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
4IT’S A 1173NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
5TEXEM2121130.64D W Knocker (Langwarrin)
6UNO DAZZA74434NBTD Mines (Woodside)
7CRUISE AWAY LASS77162NBTG S Campbell (Wantirna)
8PENDLEBURY ROAD57364NBTD J Saunders (Somerville)
9DAWN PRINCESS7273531.14J Carr (Devon Meadows)
10LETHAL ICE55185NBTG S Jennings (Cranbourne)
Race No. 7Robbo’s Pet Barn05:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MY TRUMPET LILY7624431.15J Imlach (Pearcedale)
2LONESTAR VETTA61638FSHG R Jolly (Officer)
3I’M HERE SHIRLY32657NBTD J Langley (Cranbourne)
4NELLIE IMLACH7584331.35J Imlach (Pearcedale)
5TINA FIELDS5487431.33J Imlach (Pearcedale)
6LONGLEY6332131.13J E Barlow (Hampton Park)
7DON’T COMMIT45766NBTG B Wood (Warragul)
8RANDOM ENCOUNTER67632NBTD J Saunders (Somerville)
9GLEN ABBEY FRAN86767NBTR D Conway (Bunyip)
10BLACK RIVER57766NBTW B Duniam (Little River)
Race No. 8Ram Security06:05PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BEN’S COUSIN1651730.89G R Barnsley (Cranbourne )
2SURFIN’ OSCAR1773130.71J Barbara (Pascoe Vale)
3FLIGHT CONTROL2273730.83L J White (Jeetho)
4CARLINFORD STEWY4543630.67R D Conway (Bunyip)
5LITTLE FIRE8866830.94J Carr (Devon Meadows)
6 BODINE7118830.47B Divirgilio (Devon Meadows)
7ALLOWANCE41113FSHG W Selkrig (Devon Meadows)
8RUN RICHIE RUN82566NBTR W Wood (Warragul)
9RAPID RIVER54668NBTW B Duniam (Little River)
Race No. 9Vetsearch / Virbac06:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MINI DOZER5567517.95J Reddoch (Healesville)
2FOUR ACROSS1633118.00C J Johannsen (Devon Meadows)
3SPOT ON TARGET6736817.88P Martinovic (Koo Wee Rup)
4REMA’S ONYX8144218.06K Lloyd (Anakie)
5REGAL BABE5513417.94J Condon (Tooradin)
6JEDMAN4218618.05T J Allen (Darnum)
7GOVERNATOR3737617.71N King (Pearcedale)
8HORNBLOWER63113NBTJ A Selleck (Tooradin)
9OTHER BROTHER6728618.17J Reddoch (Healesville)
10KRUEZER AGOGO8687617.86R F J Colpoys (Bass)
Race No. 10Trios Tabaret06:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1MAXZIVA2261418.03QD G Crawford (Pearcedale)
2RELLIM RILEY13144NBTT J Allen (Darnum)
3SEISMIC DAL34734NBTT Cortese (Hampton Park)
4SUPER WISE25714NBTJ Condon (Tooradin)
5PHILDAVIAN15168NBTG S J Ennis (Sandhurst)
6GUPPA GEE4145517.82T E Burns (Koo Wee Rup)
7JOHN CONNOR7317618.07S W Jack (Dalmore)
8LEKTRA LOU8436717.95M K Lloyd (Anakie)
9MISS JANNIS86736NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10GET THE DETTOL45F64FSHG Debono (Lang Lang)
Race No. 11Winning Post Photos / Supplies07:03PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM DIVA13187FSHG R Jolly (Officer)
2 PATH21233NBTG S Jennings (Cranbourne)
3SCHWARTZ GIRL7116818.02QS W Jack (Dalmore)
4NOSE AROUND3431218.18C J Johannsen (Devon Meadows)
5COUGAR TOWN1436518.13QW A Craig (Koo Wee Rup)
6OH WATTA MOVER1377218.12QB L Selleck (Tooradin)
7SEISMIC TEXAN3135FSHT Cortese (Hampton Park)
8JUDGE ENFORCER35481NBTB Sivcev (Endeavour Hills)
9SULTIC ANGEL3245818.11QD H Dawson (Crossover)
10BRINDLE PINARI8522718.10L J White (Jeetho)
Race No. 12Uncle Alber’s (tier 3)07:22PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 311 Metres at Cranbourne Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SNOWFLAKE’S HOPE4668518.19I W Dann (Whitelaw)
2KINRADE LASS3737TNBTW E ( Dawes (Moe South)
3SPEED PLAY6435817.69L J White (Jeetho)
4DEALER’S CHOICE87445NBTL Forte (Campbellfield)
5HEY SHE’S MINE3882217.96I Sergienko (Clayton South)
6ISLAND TREASURE58857NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
7STRAWBERRY ROSE6147618.08S J Thomas (Junction Village)
8ZINGARELLA5536717.99L Repici (Hampton Park)
9EMSTAR66F5518.13Y Byron (Noble Park)
10BILLIE EAGLE51458NBTC A Lawrence (Morwell)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments