Friday, 29 January 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 29 January 2016

Race No. 1Outline Print Design7:07 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KIRK BALE (NSW)[M]325FSHB Shillington (Lara)
2BEKELE (NSW)[M]722FSHS Mcdonnell (Brookfield)
3LALA SHIM [M]537FSHA Dailly (Anakie)
4OK JAKE [M]3NBTB Shillington (Lara)
5DYNAMITE ZARA [M]57266NBTJ Worsfold (Girgarre)
6LIMBURG JACK [M]8FSHC Reivers (Lara)
7STEVRON AUTOS [M]4FSHJ Olsen (Reservoir)
8WHAT’S TO LIKE [M]FSHL Delbridge (Balliang)
9UNO PERRY [M]Res.86565NBTA Dailly (Anakie)
10KRAZY ROCK (NSW)[M]Res.886NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2P & R Food Services7:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWILIGHT CALLUM [7]2313FSTDS Van taarling (Tallygaroopna)
2FIERY CHIEFTAIN [7]1822.71(8)S Humphries (Locksley)
3GALLO ALLEN (NSW)[7]73644NBTT Womann (Lara)
4BODACIOUS [7]1FSHJ Sharp (Lara)
5LIDO’S BOY [7]21335FSHJ Uglietta (Yan Yean)
6HOP ON BLACK [7]1343FSHI Hopper (Hoppers Crossing)
7HO CHOI (QLD)[7]3243123.11(5)T Womann (Lara)
8DYNA HOGAN (NSW)[7]5515323.19(1)H Collins (Lara)
9SORCERESS BALE (NSW)[7]Res.4184NBTH Collins (Lara)
Race No. 3Krock7:48 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MUGS AWAY (NSW)[7]14345FSHJ Sharp (Lara)
2ELITE SWIFT (NSW)[7]12357NBTK Buckingham (Mooroopna)
3SHE’S NO MANIC [7]2251726.17(6)S Humphries (Locksley)
4HATCHET BALE (NSW)[6]33213NBTT Womann (Lara)
5GIROUD [6]34184NBTK Pitt (Devon Meadows)
6NIRRANDA RIPPER [7]65133NBTJ Sharp (Lara)
7TRONNIE OLDFIELD (NSW)[6]53423NBTA Dailly (Anakie)
8HARRY STEIGER [7]23528NBTD Geall (Lara)
9DYNA IRMINUS (NSW)[7]Res.54124NBTA Dailly (Anakie)
10TREWMANN (QLD)[7]Res.54285NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Nardi Produce (1-4 Wins) Ht18:08 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY DOLLY [5]71582FSHW Connell (Harston)
2DRAGON GLASS (NSW)[6]1581FSHC Mercieca (St Albans)
3KICK LIKE MICK [5]6571526.13(4)J Collins (Lara)
4HEAPS OF BOLONEY [5]3681526.15(2)A Courts (Corio)
5WINCE ALLEN (NSW)[5]4876TNBTC Grenfell (Avalon)
6WEST ON XANDI (NSW)[5]43635NBTK Collyer (Coburg North)
7MARODO [6]25413FSTDB Ryan (North Werribee)
8QUAINT BALE (NSW)[5]5321325.83(2)S Collins (Lara)
9ROAD TO VEGAS [6]Res.53648NBTT Womann (Lara)
10GOLDEN SWAN [5]Res.6617826.39(6)B Shillington (Lara)
Race No. 5Michael Plunkett Classic8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN WHIRLY (NSW)[5]42128FSTDM Delbridge (Balliang)
2SCENIC SHOT (NSW)[5]43867FSHM Mallia-magri (Avalon)
3SHOWTIME MYSTERY (NSW)[5]57166FSHK Collyer (Coburg North)
4DIG DEEP BERT (SA)[5]14154FSTDR Gatt (Altona Meadows)
5HANGING IN THERE [5]15561FSTDR Camilleri (Lara)
6SPEED CHILL [5]56685NBTA King (Sulky)
7VALOSHORE [5]46567NBTB Shillington (Lara)
8BOUNTY (QLD)[5]65465NBTT Womann (Lara)
9FIERY FOX [5]Res.64654NBTA King (Sulky)
Race No. 6Tts Electrics Gdr8:48 PM (VIC time)
Special Event event over 680 metres at Geelong Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1CHRICHTON BALE (NSW)[4]14624FSTDM Delbridge (Balliang)
2BELLS ARE RINGIN [5]32451NBTG O’keefe (Neerim Junction)
3BOURBSKI FEVER (NSW)[3]5266FFSHA Dailly (Anakie)
4LADY TOY [4]26525FSHB Ennis (Lara)
5ZIPPING GEOFF (NSW)[5]13555NBTM Delbridge (Balliang)
6ALOUETTE MAGIC [5]56618NBTJ Worsfold (Girgarre)
7EIGHTEEN TWO (NSW)[7]52164FSHM Bird (Colac)
8SWEET INTENTION [5]11221FSHT O’neill (Pearcedale)
Race No. 7Lynette’s Florist (1-4 Wins) Ht29:08 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STRIKER KLINSMAN [6]42423NBTD Geall (Lara)
2ALLEN PINCER (NSW)[5]8113525.91(2)C Grenfell (Avalon)
3GOLD MAGIC [6]21537NBTT Mitchell (Lara)
4CRACKERJACK PEST [5]12373NBTA Courts (Corio)
5ASTON SHIRAZ [5]52456NBTW Vassallo (Devon Meadows)
6GINGER SPEED [6]6421625.92(3)J Collins (Lara)
7ABSOLUTE ROARER [7]4612NBTJ Collins (Lara)
8NESSIE ALLEN (NSW)[6]3143126.05(7)S Collins (Lara)
9ROAD TO VEGAS [6]Res.53648NBTT Womann (Lara)
10BABS BALE (NSW)[5]Res.7851626.15(1)T Womann (Lara)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WISE HARVEY (WA)[5]41284NBTJ Britton (Anakie)
2MISS MAYFLOWER [4]52F3625.72(4)T Womann (Lara)
3CLASSY SPARKS [5]62287NBTN Mcrae (Clyde)
4SILVERTOP (NSW)[5]82336NBTJ Magri (Avalon)
5DYNA KRYPTO (NSW)[5]15316NBTA Dailly (Anakie)
6TRON BRADMAN (NSW)[5]65276NBTA Dailly (Anakie)
7WHAT’S UP HERBIE [5]25317NBTK Pitt (Devon Meadows)
8BUSH REBEL [4]2337425.70(5)D Fleming (Alvie)
9FATBOY NORM [5]Res.2772625.93(1)B Shillington (Lara)
10CETTE AWAY [5]Res.F7585NBTB Shillington (Lara)
Race No. 9Merv Jennings Signs (1-4 Wins) Ht39:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIR TEX [5]2422625.90(1)W Vassallo (Devon Meadows)
2WAPI SAKIMA (NSW)[5]18533NBTL Delbridge (Balliang)
3TRIXIE DIAMOND [6]1175NBTJ Collins (Lara)
4MAXIMUM MELVA [5]41313NBTC Grenfell (Avalon)
5ALLEN DYNAMO (NSW)[6]3225225.93(3)T Womann (Lara)
6IMA LONELY GIRL [5]41257NBTS Ferguson (Avalon)
7MR. COOPS [5]33881NBTJ Mccallum (Craigieburn)
8DYNA YAVIN (NSW)[5]721F4NBTS Collins (Lara)
9GOLDEN SWAN [5]Res.6617826.39(6)B Shillington (Lara)
10BABS BALE (NSW)[5]Res.7851626.15(1)T Womann (Lara)
Race No. 10Premier Boloney @ Stud10:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ARTIFICIAL [6]7666322.83(5)M Delbridge (Balliang)
2LET’S GO BLACKY [6]411823.07(4)J Hopper (Hoppers Crossing)
3CLOVALLEY MAURI [6]65611FSHW Connell (Harston)
4ALLEN EARNER (NSW)[6]82233NBTT Womann (Lara)
5ASTROLOGY (NSW)[6]6113622.88(2)M Delbridge (Balliang)
6CLOVALLEY DAVE [6]13152FSHW Connell (Harston)
7PROMISE LAND [6]7277722.82(7)P Desmond (Waubra)
8NEEDS WINGS [6]86441NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 11Millers Muzzles10:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ONE STEP BEYOND [4]1688222.36(7)D Geall (Lara)
2ARGENTA [4]2584822.64(7)M Delbridge (Balliang)
3KOSMIK KING [5]5622822.77(8)L Bridges (Brown Hill)
4SLOAN RANGER [4]6566522.73(8)S Colpoys (Warneet)
5HETALIA BALE (NSW)[5]4844422.63(1)T Womann (Lara)
6DOZER TRON [4]5151422.43(7)W Backhoy (Skye)
7WEZ GORDY [5]1127222.68(6)L Delbridge (Balliang)
8CUDGEE DESTROYER [5]1645222.41(6)G Hunt (Cudgee)
9AGILITY [5]Res.75625NBTA Courts (Corio)
10DRAPER BALE (NSW)[5]Res.4365522.66(8)T Mitchell (Lara)
Race No. 12Xtreme Technology10:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNO SPARTI [5]6452422.87(2)J Collins (Lara)
2ALLEN IMPOSE (NSW)[5]5148123.11(8)T Womann (Lara)
3IONA BLACKFLASH (NSW)[5]6456523.43(5)M Delbridge (Balliang)
4BALI ALLEN (NSW)[5]3524422.69(3)S Ferguson (Avalon)
5CLOVALLY MANSUMI [5]37412FSHG Connell (Harston)
6TOUCH OF FROST [5]6163122.82(7)R Brook (Elliminyt)
7SHIFTY JACK [5]12223NBTA King (Sulky)
8DYNA ZEEK (NSW)[5]1815422.52(8)H Collins (Lara)
9BARONESS MOLLY [5]Res.16715NBTA King (Sulky)
10TWO SNAPS [5]Res.6772522.92(6)B Shillington (Lara)