Friday, 3 June 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 3 June 2016

Race No. 1Pet Panels.com.au7:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING EVIE (NSW)[7]31662NBTR Rutland (West Melton)
2BRANDEEN PLUGGER [7]75125.99(6)A Dailly (Anakie)
3OLD BAILEY (NSW)[7]135FSHA Azzopardi (Myrniong)
4HOGWARTS EXPRESS [7]824F626.02(6)I Cockerell (Buckley)
5BURNSIDE CHARLIE [7]34446NBTW Hansen (Daisy Hill)
6LEKTRA FELLA [7]4664825.91(2)A Dailly (Anakie)
7SHAYLEY’S COMET [7]6535125.92(7)P Fleming (Lara)
8MA MA KEOGH [7]33233NBTE Steel (Nullawarre North)
9THUMB PRINT [7]Res.1574NBTB Ryan (North Werribee)
10MISTER NUDGE [7]Res.1754FSTDJ Quagliaro (Corio)
Race No. 2Premier Boloney @ Stud7:25 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING JANE (NSW)[6]66144FSHI Cockerell (Buckley)
2TRUE VALUE [6]15232NBTR Britton (Lara)
3ZIEVA [6]38461NBTD Geall (Lara)
4NIRRANDA RIPPER [6]52142NBTJ Sharp (Lara)
5ALLEN BOYDY (NSW)[6]1212526.24(7)T Mitchell (Lara)
6ZIPPING RINGO (NSW)[6]37421NBTI Cockerell (Buckley)
7NITRO DECEPTION [6]755F125.92(1)E Vigor (Anakie)
8DELALICIOUS [6]7217426.05(7)J Delaroche (Cranbourne North)
9GENIUS FREE [6]Res.42114FSHM Power (Frankston)
10CONNEMARA XAV [6]Res.41453NBTJ Maye (Drysdale)
Race No. 3Xtreme Technology7:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUNNING HOME [5]1365126.52(8)M Lloyd (Anakie)
2LIL TAY [5]5153426.06(7)M Cauchi (St Leonards)
3ONYA SAMI [5]54164NBTT Collins (Pearcedale)
4ZIPPING SALLY (NSW)[5]81381FSHL Cockerell (Buckley)
5CALL ME SWIFT (NSW)[5]5118325.84(7)W Hansen (Daisy Hill)
6FLYING FOCUS [5]23415FSHR Britton (Lara)
7HOME RUNNER [5]4517225.98(6)E Lloyd (Anakie)
8JADU [5]4312326.14(8)M Cauchi (St Leonards)
9OAKSTAR (QLD)[5]Res.28786NBTE Palma (Lara)
10PROVEN GLADY [5]Res.57777NBTJ Sayle (Herne Hill)
Race No. 4Grv Vic Bred Ht18:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 596 metres at Geelong Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1FATBOY NORM [5]73776FSTDB Shillington (Lara)
2BECOME THE FUSE [5]26515FSHR Clark (Toolleen)
3COSMEA [5]53535FSTDS Daniliuk (Sunbury)
4CRUCIFY [5]51476FSTDT Collins (Pearcedale)
5OUR SHIRAZ [5]57277NBTJ Higgins (Linton)
6SUNDAY SESS [5]56546FSTDD Beasley (Mount Cottrell)
7ZERO KNOCKIN’ [5]31643FSHM Chilcott (Heathcote)
8IMA LONELY GIRL [5]F7644FSTDT Mitchell (Lara)
Race No. 5Rick’s Liquor Pty. Ltd.8:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LAUGH WITH MARY (NSW)[4]84636FSHR Britton (Lara)
2SCENIC SHOT (NSW)[4]4588230.20(2)B Debono (Avalon)
3WARRIOR BALE (NSW)[5]33175FSTDB Shillington (Lara)
4TEAR IT DOWN (NSW)[5]11446FSTDD Pattinson (Pearcedale)
5WALK ON BY [5]28384FSTDS Coulson (Balliang)
6SWEET BARBADOS [5]13774FSTDR Britton (Lara)
7GINGER SPEED [5]8636730.07(3)J Collins (Lara)
8TWIST OF THUNDER (NSW)[4]3134229.77(2)A Langton (Anakie)
Race No. 6Grv Vic Bred Ht28:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 596 metres at Geelong Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1RUN RIGHT BACK [5]78463NBTJ Higgins (Linton)
2LEKTRA KHAN [5]56856FSTDB Klemke (Heathcote)
3STAN’S CHOICE [5]11763FSTDR Britton (Lara)
4HARD MERCHANDISE [5]67487FSTDP Cusack (Mount Cottrell)
5PINK SHOELACES [5]16177FSHA Langton (Anakie)
6TRIXIE DIAMOND [5]74563FSTDJ Collins (Lara)
7ENJOY CRUISING [5]56721FSTDM Cauchi (St Leonards)
8OK JAKE [5]54534FSTDB Shillington (Lara)
Race No. 7Weddemoor Plumbing & Gas9:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JAZAAN’S BOY [5]45532NBTS Shiells (Diamond Creek)
2TALANJEE STIFF [5]24151NBTG Taylor (Allansford)
3DREAM TICKET [5]1571326.26(3)A Langton (Anakie)
4MR. STEALER [5]12351NBTS Drummond (Heathcote)
5MEPUNGA JOFFA [5]66656NBTC Capuano (Anakie)
6RIPPIN ROSE (NSW)[5]44517NBTR Britton (Lara)
7NEVILLE BALE (NSW)[5]6341226.21(1)H Collins (Lara)
8WHO TOLD RED [5]5258726.10(2)R Britton (Lara)
9OAKSTAR (QLD)[5]Res.28786NBTE Palma (Lara)
10ASTON TULLOCH [5]Res.75453NBTD Pattinson (Pearcedale)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]83581NBTT Reid (Yuroke)
2MAFALDA HOPKIRK [4]7447726.04(1)I Cockerell (Buckley)
3HAWKA TRON [5]51513NBTJ Magri (Avalon)
4MARBO’S MAGIC (NSW)[4]11817FSHA Azzopardi (Myrniong)
5EREN BALE (NSW)[5]12332NBTB Shillington (Lara)
6BRILLIANT SHOT (NSW)[5]32615FSHA Azzopardi (Myrniong)
7FEVER PITCH [4]14665NBTR Divirgilio (Devon Meadows)
8COME AT ME [5]34146NBTM Chilcott (Heathcote)
9OAKSTAR (QLD)[5]Res.28786NBTE Palma (Lara)
10ASTON TULLOCH [5]Res.75453NBTD Pattinson (Pearcedale)
Race No. 9Country Link Rural Supplies Lara9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DRAPER BALE (NSW)[5]54856NBTT Mitchell (Lara)
2HARLEM SHAKE [5]3335425.86(7)J Fowler (Curlewis)
3TAZ’S MAN [5]54418FSHG Bumpstead (Wendouree)
4CRUISY’S LUCK [5]3841825.88(1)M Cauchi (St Leonards)
5ZIPPING VITO (NSW)[5]22142NBTL Cockerell (Buckley)
6GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]87235NBTM Lloyd (Anakie)
7CRUISY’S EMPRESS [5]2771125.90(4)M Cauchi (St Leonards)
8CHIEF BRIT [5]6875325.87(1)H Collins (Lara)
9ASTON TULLOCH [5]Res.75453NBTD Pattinson (Pearcedale)
10PROVEN GLADY [5]Res.57777NBTJ Sayle (Herne Hill)
Race No. 10Weddemoor Plumbing & Gas10:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TRON [5]3615522.58(8)B Shillington (Lara)
2FLY AS ONE (SA)[5]14313FSHR Britton (Lara)
3CHARLIE ROCKET [5]323T522.70(8)J Shaw (Yarrawonga)
4AY GOODES (NSW)[5]2166522.56(1)E Lloyd (Anakie)
5NOAKI LYNX [4]4132522.75(1)K Hellmuth (Pearcedale)
6ASA FLYING SPUR (NSW)[4]48714FSTDA Azzopardi (Myrniong)
7EDDIE YAP [5]6341222.68(2)R Henness (Heathcote)
8GLASS ROOF [5]7217822.71(6)C Capuano (Anakie)
9WHO’S THAT CHAP [5]Res.55246FSTDJ Higgins (Linton)
10OAKSTAR (QLD)[5]Res.28786NBTE Palma (Lara)
Race No. 11Nardi Produce10:33 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MOTO WARRIOR [5]53617FSHA Craven (Wangaratta)
2TIME’S UP TOM [5]1264522.69(2)T Mitchell (Lara)
3ROO DEE [5]27586NBTM Lloyd (Anakie)
4HOLLYWOOD JONES [5]1741422.76(5)R Clark (Toolleen)
5BELJAY FANTASY [5]4562622.54(2)B Scott (Pearcedale)
6INSTANT ALLEN (NSW)[5]7783322.77(2)S Collins (Lara)
7COOPNARCHA (NSW)[5]2875822.86(7)F Meyer (Maryborough)
8LATINO ICE [5]18628NBTM Nash (Little River)
9WHO’S THAT CHAP [5]Res.55246FSTDJ Higgins (Linton)
10PEP CEE KOLA [5]Res.65723FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
Race No. 12Merv Jennings Signs10:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ABSOLUTE ROARER [5]7747122.55(5)J Collins (Lara)
2GOOD ODDS JET (NSW)[5]34527FSHR Clark (Toolleen)
3BASHFUL BABE (NSW)[5]46775FSHG Hansen (Daisy Hill)
4NEW CLUB CRAWF [5]25374FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
5GOLD COMPASS [5]11281FSHB Brown (Axedale)
6JODIE MADGIO [5]86118FSHR Britton (Lara)
7DRAGON GLASS (NSW)[5]12616NBTC Mercieca (St Albans)
8WHERE’S SAVANNAH [5]61F6222.42(7)J Capuano (Pyalong)
9NINETYMILE BILL [5]Res.87176NBTS Coulson (Balliang)
10BULLET EXPRESS (NSW)[5]Res.7443822.78(3)M Reid (Kurunjang)