Friday, 4 April 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 4 April 2014

Race No. 1Geelong Australia7:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SENORITA DAPHNE [5]6573622.92(1)T Womann (Lara)
2BISCA ALLEN (NSW)[5]43171FSTDM Delbridge (Balliang)
3LIGHTNING SAM [5]31355NBTN Gost (Little River)
4RUSTY LEE (NZ)[5]14471NBTT Womann (Lara)
5EL JAY TORANA [5]21685NBTS Kaliszewski (Melton)
6MISS HARMONY [5]42173NBTR Brewer (Camperdown)
7FRANKLIN SENIOR [5]21T15FSHD Ryan (Boronia)
8STRIKE ME LUCKY [5]2452122.63(3)T Reid (Yuroke)
9GARGA MILL [5]Res.3811222.87(6)J Quagliaro (Corio)
10HEY YOU MUG [5]Res.4225323.06(6)N Gost (Little River)
Race No. 2Girls Night Out (1-4 Wins) Ht17:27 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 596 metres at Geelong Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1BORDELLO QUEEN [5]46515FSTDJ Karamatic (Lara)
2GAZZELLIOT [5]87558NBTD Beasley (Footscray West)
3LEEANNDA MATE [5]66524FSTDJ Britton (Anakie)
4ZELEMAR STEEL [5]27617FSTDS Mallia (Lalor)
5MAVERICK BOMBER [5]77417FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
6SOHO SENORITA [5]48156FSTDS O’brien (Gordon)
7OUT OF ORDER [5]23453FSHS Stefanos (Longwood)
8CAMBRIDGE PRINCE [5]15FSHA Langton (Anakie)
9DESIRE SMURFETTE [5]Res.48775FSTDK Karamatic (Lara)
10RIVERSIDE LOUIE (SA)[5]Res.76875FSTDC Grenfell (Lara)
Race No. 3Women’s Cancer Foundation7:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VOIGHT [5]5168325.87(4)G Walker (Clayton)
2LEKTRA HAWK [5]2651FSHI Cockerell (Buckley)
3TWEETMAN [5]23324NBTJ Higgins (Napoleons)
4HE’S BONZA [5]15613FSHJ Hunt (Avalon)
5POBBLEBONK [5]16582NBTL Cockerell (Buckley)
6MIA SURGEON [5]4412226.35(6)M Ryan (Boronia)
7KRISTINGEE [5]24443NBTJ Perkins (Romsey)
8ALEXANDER POP [5]45411FSHJ Kantzidis (Richmond)
9DYNA ARCEUS (NSW)[5]Res.27565NBTS Collins (Lara)
10JET MIKADO [5]Res.261NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 4Ovarian Cancer Institute (1-4 Wins) Ht28:06 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 596 metres at Geelong Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIALISED (NSW)[5]74138FSHM Said (Sunbury)
2REAL BAROQUE (NSW)[5]43153FSHS Stefanos (Longwood)
3SISCO GOOD [5]76374FSTDR Galea (Brookfield)
4SHANLYN LILY [5]72136FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
5GEAR BOX JACK (NSW)[5]11637FSHS Mallia (Lalor)
6GOLDEN HIPPY [5]85615FSTDT Whitford (Sale)
7MORNINGSIDE [5]43266FSHJ Karamatic (Lara)
8MADIBA MAGIC [5]87613FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
9BURNT BRIDGES [5]Res.47768FSTDA Courts (Lara)
10DESIRE SMURFETTE [5]Res.48775FSTDK Karamatic (Lara)
Race No. 5Blood Toyota8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]1124426.09(2)P Cusack (Mount Cottrell)
2LOYAL SON [5]7435126.13(8)W Wilson (Grantville)
3SOFA SO GOOD [5]6237325.92(8)I Vigor (Anakie)
4MILLARD (NSW)[5]6437626.19(2)M Lloyd (Anakie)
5FOURTH CHOICE [5]43126NBTN Wynd (Lismore)
6BLUE LAVROS [5]36866FSHP Akathiotis (Reservoir)
7ROCKIN’ JOSIE [5]34664NBTV Borg (Hoppers Crossing)
8JUNGLE WARFARE [5]42257NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
9COSMIC JIM [5]Res.3675226.08(2)J Psaila (Little River)
10COURTESY [5]Res.71776FSHS Bishop (Woodford)
Race No. 6Welsh Kline Investment8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CZAR (NSW)[4]53666NBTR Britton (Lara)
2BRABHAM [5]45353FSHR Britton (Lara)
3FLOTILLA [5]85137FSHG Walker (Clayton)
4COOL MIKADO [5]23564NBTM Barber (Hoddles Creek)
5SNAPPER’S MATE [5]23336NBTR Fisher (Lara)
6START DEE ACTION [5]15141NBTD Irby (Rosebud)
7FOURIER BALE (NSW)[5]71516FSHJ Hunt (Avalon)
8ZIPPING MAKKA (NSW)[5]2T426NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
9BOSTON SILVER (NSW)[5]Res.21685NBTI Vigor (Anakie)
10SIMPLY ELECTRIC [5]Res.51656NBTV Borg (Hoppers Crossing)
Race No. 7Murrell Limousine (gobis)9:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 680 metres at Geelong Of $3,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1HAILSTORM BILLY (NSW)[4]12112FSTDA Langton (Anakie)
2SISCO RAGE [5]37216FSTDJ Galea (Lara)
3KARISE’S VOICE [5]64184NBTJ Galea (Brookfield)
4HALA BELLE [4]27114FSTDP Akathiotis (Reservoir)
6XYLIA ALLEN (NSW)[4]11511FSTDJ Hunt (Avalon)
7TURKOGLU [5]36567FSTDE Vigor (Anakie)
8BORIS SENT ME [4]1154139.61(7)J Shaw (Anakie)
Race No. 8Girls Night Out @ Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE WALKER [4]2847825.99(5)T Reid (Yuroke)
2GRAINNE O’MALLEY (QLD)[4]77875FSHZ Aleksov (Brookfield)
3WALKAWAY ABLAZE (NSW)[4]5222625.84(5)D Geall (Lara)
4DODGY DEALER [5]4252625.95(7)J Sharp (Lara)
5QUICK SUCCESSION [5]44111NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
6FANCY INVADER (NSW)[4]4151625.86(1)D Mcdonald (Devon Meadows)
7ALLEN HODNEY (NSW)[5]18535NBTJ Hunt (Avalon)
8WENT WOOSHKA (NZ)[4]37777NBTT Womann (Lara)
9JIMI KRAKCORN [5]Res.4617725.72(1)N Gost (Little River)
10ALLEN TEEBONE (NSW)[5]Res.66546NBTJ Hunt (Avalon)
Race No. 9Plan It Roxie9:48 PM (VIC time)
Free For All event over 400 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BENNY BOWEN [4]1445722.81(6)M Barber (Hoddles Creek)
2CALISTA [4]7717322.86(1)J Karamatic (Lara)
3SLAMBAM [4]1377422.63(1)I Cockerell (Buckley)
4NIGHT FIGHTER [4]5874822.46(7)S Kaliszewski (Melton)
5COCO BENZ (QLD)[4]1331122.46(1)D Geall (Lara)
6SANTA’S SERENA (NSW)[4]7334722.66(8)K Lloyd (Anakie)
7DIMPLE WAY (NSW)[2]1214322.41(7)D Fisher (Lara)
8BLASTER [4]24413FSTDG Ennis (Sandhurst)
Race No. 10Domestic Goddesses10:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO SHINGANA [5]24317NBTS O’brien (Gordon)
2HOW MUCH GEORGE [5]51271FSTDA Paraskevas (Cranbourne South)
3DAVIS (NSW)[5]2234326.17(4)J Collins (Lara)
4SWEET SATIN [5]15312NBTK Minne (Moe South)
5MY TAB [5]28414FSTDP Tabone (Nambrok)
6HOW TIME FLY’S [5]1116126.11(7)H Collins (Lara)
7EYEFUL OF BLING [5]11165NBTJ Westerlo (Clyde)
8MR. JACHARY [5]1535826.15(7)P Thomson (Ocean Grove)
9ROCK LEGEND [5]Res.5753126.19(7)J Martinovic (Koo Wee Rup)
10REGAL DIAMONDS [5]Res.51665NBTS Spiteri (St Albans)
Race No. 11Sita Australia10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT WITCH (NSW)[5]81114FSTDL Delbridge (Balliang)
2THUNDER RAIL [5]8388622.65(3)A Rendina (Lara)
3DERBY MAGIC [5]31123NBTP Frost (Heathcote)
4UNBOUND (NSW)[5]23251NBTK Chivell (Sunbury)
5ALLEN BARRY (NSW)[5]3731222.61(3)S Collins (Lara)
6GRANOLA BALE (NSW)[5]74751FSHJ Hunt (Avalon)
7AEROPLANE REX (NSW)[5]6151122.57(1)L Shingles (Eden Park)
8CRUSADE MARJEN [5]11533FSTDD Jensen (Keysborough)
9BLACK ODIN [5]Res.28312NBTM Pirani (Boronia)
10TEQUILA SUN [5]Res.5381223.01(3)J Frewin (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments