Sunday, 22 May 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 22 May 2016

Race No. 1Leemon’s Meats4:39 PM (VIC time)
Maiden event over 650 metres at Sale Of $1,630 Prizemoney.
1st: $1,140 2nd: $330 3rd: $160.

No.NameFormBestTrainer

1BARROOM SHIRAZ [M]28285NBTG Burke (Hazelwood North)
2GALLOPING EMMA [M]65556NBTN Perkins (Romsey)
3ZIPPING STU (NSW)[M]3322FNBTG Mcmillan (Nambrok)
4NO QUARTER GIVEN (QLD)[M]4FSHL Hughes (Longford)
6MIGNON [M]57353FSTDS Nagy (Traralgon)
7IT’S A FLING [M]622FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8SALSHORA [M]54445FSHP Laidlay (Devon Meadows)
Race No. 2Morelli Furniture & Bedtime4:57 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DASHING DES [M]55546NBTP Mckenzie (Denison)
2ASTON QUICH [M]8NBTE Lieshout (Drouin West)
3TARREE’S RUSLIE [M]2FSHD Curtain (Longwarry)
4SIMBAREA (QLD)[M]4343NBTG Mcmillan (Nambrok)
5TAABINGA LADY [M]6NBTJ Connor (Rosedale)
6RIVERSIDE DOT [M]66NBTS Trotman (Fulham)
7TAABINGA SWIFT [M]3863NBTJ Connor (Rosedale)
8RIVERSIDE MONS [M]43NBTS Trotman (Fulham)
9TILLY COURT [M]Res.FSHB Harper (Seaspray)
10ROMAN LAD [M]Res.FSHR Wynd (Sale)
Race No. 3Ian Carter Builders5:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. LUVDISC [7]53453FSHR Winter (Denison)
2ASTON TARA [7]125.20(4)E Lieshout (Drouin West)
3KILMANY FLYER (NSW)[7]2125.53(8)S Spoljaric (Kilmany)
4BALLYMAC EIRE [7]5812725.23(4)D Mcphie (Kilmany)
5HAPPY DEEJAY [7]35863NBTJ Lindrea (Stratford)
6AEROPLANE JET [7]52564FSHW Bickerton (Tooradin)
7USAIN GILBERT [7]23636NBTF Andrighetto (Lance Creek)
8INTRO [7]25143FSHW Bickerton (Tooradin)
9DAINTREE RHUMBA [7]Res.3234625.49(5)C Leviston (Callignee)
10ALMANI FURY [7]Res.24677NBTM Cartechini (Hallam)
Race No. 4Rotti Security5:35 PM (VIC time)
Grade 6 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICANE AUSSIE [6]23112FSHP Romagnino (Moe)
2CARELESS COOKIE [6]16826NBTM Cartechini (Hallam)
3DIVISION FOUR [6]5132T25.41(2)C Johannsen (Devon Meadows)
4SAM WHELAN [6]7277325.17(6)M Whelan (Metung)
5GENERAL SORENESS [6]211FSHL Jennings (Maffra)
6MAROON BLITZ (QLD)[6]6176425.19(2)J Lindrea (Stratford)
7TAABINGA FLASH [6]45621NBTJ Connor (Rosedale)
8OUR FIRST LADY [6]21332NBTF Andrighetto (Lance Creek)
9YORGI ROAD [6]Res.1671725.63(8)J Musselwhite (Lindenow)
10FIESTY IVY [6]Res.31663NBTG Graham (Woodleigh)
Race No. 5G&t Sharp Plastering5:57 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LAKEVIEW HARLEY [1]T555624.84(6)M Whelan (Metung)
2SONNY’S SALUTE [1]7642724.83(1)L Davis (Yarram)
3RICHO BRAE [4]1361625.45(3)E Lieshout (Drouin West)
4MEMPHIS DREAM [4]4586724.92(2)E Lieshout (Drouin West)
6MAVERICK DUSTY [4]6177524.99(4)M Bourke (Cranbourne West)
7BOSS SENOR [4]3717424.64(7)R Wynd (Sale)
8TUMBLE AND DRY (NSW)[2]5342224.93(3)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 6Bsg Bingo & Fundraising6:14 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Sale Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1KOKODA MOON [5]6214738.17(4)C Johannsen (Devon Meadows)
2CANINO [4]5627437.76(5)C Johannsen (Devon Meadows)
3PANDA BALE (NSW)[5]46643NBTD Coleman (Lara)
4HALF WAY THERE (QLD)[4]1256437.41(6)K Height (Toora)
5UNCLE ANT [5]27873NBTG Kearns (Churchill)
6DIG DEEP BERT (SA)[5]65344NBTR Gatt (Altona Meadows)
7PAUA INVADER (NSW)[5]78713FSTDT Chatwin (Johnsonville)
8QUAKER BALE (NSW)[4]4668337.38(3)D Coleman (Lara)
9RINASH [5]Res.41546FSHG Laidlay (Devon Meadows)
10EL CHANA [5]Res.76765NBTM Clark (Mt Eliza)
Race No. 7Grv Vic Bred Maiden Series Final6:39 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $10,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070.

No.NameFormBestTrainer

1DUNDEE FURY [7]1424.68(6)G Scott-smith (Pakenham South)
2MAJOR NIPPA [M]66642NBTG Graham (Woodleigh)
3SLOG SWEEP [M]524NBTJ Baldwin (Kilmany)
4ALMANI ELITE [7]3124.94(3)N Kosky (Cranbourne West)
5REALITY THUNDER [M]23NBTN Parsons (Carrum Downs)
6CLASSY DIAMOND [7]1325.42(3)J Thompson (Pearcedale)
7CRASH REALITY [7]2125.22(1)N Parsons (Carrum Downs)
8WEEKEND IN PARIS [M]732NBTS Clarke (Tooradin)
9ANGRY ALLEY [7]Res.21525.46(1)A Mammone (Cranbourne West)
10LOADER [7]Res.1525.30(4)A Mammone (Cranbourne West)
Race No. 8Gold 1242 Damsels Dash6:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA PERMIT [4]1311625.24(5)C Johannsen (Devon Meadows)
2BALLYMAC FINOLA [4]2323524.72(8)D Mcphie (Kilmany)
3PEGGY DOOLEY [4]2445125.25(1)C Johannsen (Devon Meadows)
4MISS MYRA (NSW)[5]33622NBTR Camilleri (Lara)
5FAIRY PRETTY [4]1244525.07(4)B Proctor (Alberton West)
6COWRIE (SA)[5]6875825.05(2)T Chatwin (Johnsonville)
7COOKIE ROSE [4]2156825.01(5)J Chignell (Rosedale)
8SHARNICA [4]2364425.04(7)B Sonneman (Warragul)
9MILLA ROSE [5]Res.8133525.11(7)J Chignell (Rosedale)
10WILLOWVALE PEARL (NSW)[5]Res.7683FNBTD Curtain (Longwarry)
Race No. 9Elite Plumbing And Tiling7:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NEXT TO GO (NSW)[5]41417FSTDD Coleman (Lara)
2AMERICAN WARRIOR [5]12225FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3PURE GASSED [5]6561829.82(8)J Nolan (Devon Meadows)
4HELLO AY JAY [5]45734NBTM Clohesy (Stratford)
5MAVERICK THUNDER [5]75523FSTDN Kosky (Cranbourne West)
6CRACKERJACK MAX [4]42536FSHJ Nolan (Devon Meadows)
7LAKEVIEW MISS [4]4743130.05(6)M Whelan (Metung)
8FLIP [5]4868830.05(5)P Mckenzie (Denison)
9MAGIC RAMA (NSW)[5]Res.34357FSTDK Morrison (Kilmany)
10HE THROWS BOMBS (NSW)[5]Res.87576NBTS Ugursay (Pakenham)
Race No. 10Trfm7:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S UP HERBIE [5]64217FSHK Pitt (Devon Meadows)
2MAP IT OUT [5]74215NBTM Brown (Loch)
3FANTASTIC MICK (NSW)[5]62464NBTD Douch (Maffra)
4VIC FOR SHORT [5]36536FSHC Johannsen (Devon Meadows)
5OAKMONT OCTUM [5]5136525.46(5)D Mcphie (Kilmany)
6KYL’S ME MATE (NSW)[5]36576NBTS Melville (Beveridge)
7ZENERGY [5]3665225.02(7)E Lieshout (Drouin West)
8MAVERICK FLASH [5]54246NBTN Kosky (Cranbourne West)
9FAMILY RULES (NSW)[5]Res.3258725.24(7)T Chatwin (Johnsonville)
10CATALAN FLYER [5]Res.5364625.35(5)S Spoljaric (Kilmany)
Race No. 11Balec Electrical Contractors8:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHUCK’S ME BOY (NSW)[5]7754130.11(1)C Johannsen (Devon Meadows)
2RIVERSIDE DEB [5]6764229.66(5)S Trotman (Fulham)
3ZIPPING ZALI (NSW)[5]23126NBTG Mcmillan (Nambrok)
4DASH OF SCOTCH [5]11843NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5CUSTOMIZED (NSW)[5]22123FSTDB Alford (Yarram)
6ROLL ‘EM MISSY [5]72225FSHR Cameron (Cranbourne)
7OFF THE HIP [5]3585530.14(1)L Russell (Sale)
8DUNDEE COBRA [5]46186FSHG Scott-smith (Pakenham South)
9MAGIC RAMA (NSW)[5]Res.34357FSTDK Morrison (Kilmany)
10HARVEY LEIGH [5]Res.46575NBTW Majoor (Moe)
Race No. 12Sale Mazda8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LONESOME KATIE [5]1425124.89(8)K Fogarty (Heyfield)
2LLOYD STREET [5]62224NBTK Russell (Sale)
3WHERE’S RHYS [5]87833NBTW Kenney (Sale)
4LOVE THE GRUB (NSW)[5]12468NBTS Spoljaric (Kilmany)
5SIMPLY MYSTIC [5]2462425.52(1)M Musselwhite (Lindenow)
6ULTIMATE CONOR [5]6511225.37(7)F Andrighetto (Lance Creek)
7STELIO KONTOS (NSW)[5]51113FSHD Coleman (Lara)
8TINDERELLA [5]62744NBTJ Telling (Maffra)
9MAGIC RAMA (NSW)[5]Res.34357NBTK Morrison (Kilmany)
10DREAM OF SUCCESS [5]Res.34655NBTC Johannsen (Devon Meadows)