Thursday 15th November 2012

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 15th November 2012

Race No. 1Tab Melbourne Cup Heat 107:08PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1SODA BOY1162629.69P E Giles (Moe)
2RENEGADE CHIEF1121329.32K G Greenough (Pearcedale)
3GARETT BALE3131629.64A L Dailly (Anakie)
4PROVEN MADDY6114629.79W A Vassallo (Devon Meadows)
5GOT A MOMENT2411129.40J Thompson (Pearcedale)
6SAPPORO5123229.48T Womann (Lara)
7ZIPPING CLINT8733229.57P Dapiran (Seymour)
8SPUD REGIS1127329.45A L Dailly (Anakie)
9FLIP BALE3252429.67G J Bate (Lara)
10DIAMONDS AT DUSK6156329.60A Langton (Anakie)
Race No. 2Solo Bold Trease Heat 107:25PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $1,009,500 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000,500.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S PURRING33621NBTE S Henderson (Point Cook)
2STARFIRE MAGIC4361142.57M L Mallia-Magri (Lara)
3DOUBLE JEOPARDY1255441.84J R Britton (Anakie)
4KAT ATTACK45466FSTDB M Rogers (Coleraine)
5LEKTRA JAY3125541.92A L Dailly (Anakie)
6HE KNOWS UNO52613FSTDM W Patterson (Iluka)
7ELLEN BALE75777NBTA L Dailly (Anakie)
8MIMICKING3437242.28R J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Solo Bold Trease Heat 207:43PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $1,009,500 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000,500.

No.NameFormBestTrainer

1MIATA1211141.17P Stuart (Oakford)
2EMPIRE MARIAH6244542.04A L Dailly (Anakie)
3ADELLE BALE7255641.97A L Dailly (Anakie)
4DOUBLE CHAMP4634242.42T Womann (Lara)
5DESTINI BAMBINI3231742.43E N Rinaldi (Lethbridge)
6BIZARRE BARBIE4121141.96A J Jackson (Pearcedale)
7BELL HAVEN5411142.07E A Medhurst (Brighton)
8ZIPPING MAN74113NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Tab Melbourne Cup Heat 208:08PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA GEORDIE8321429.57J R Britton (Anakie)
2ROB PINES42124NBTE A Medhurst (Brighton)
3STETSON DONNA6147429.54P T Dundon (Finley)
4PREMIER BOLONEY3532229.28K M Bravo (Lovely Banks)
5CAROL ALLEN2121229.29G J Bate (Lara)
6HESTON BALE1144429.02A L Dailly (Anakie)
7LINDEN MAGPIE1174129.28J E Norden (Stratford)
8JUST TRIPPING7534229.82D J Fisher (Lara)
9HANNIE BALE3886429.32A L Dailly (Anakie)
10KASUMI ROSE1113429.64R J Britton (Lara)
Race No. 5Tab Melbourne Cup Heat 308:30PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1STAGGER1111629.76G W Selkrig (Devon Meadows)
2CINTIARNA1224129.34S Collins (Hazelwood)
3SPITFIRE STU11153NBTR J Britton (Lara)
4IMA GEISHA GIRL3111129.39J Thompson (Pearcedale)
5MAVERICK TIGER1712129.48K G Greenough (Pearcedale)
6IRMA BALE4112729.44G J Bate (Lara)
7DYNA LOWELL2314329.41A L Dailly (Anakie)
8GLEN GALLON1458129.38T W Brett (Grandchester)
9EXPLOSIVE DROP1534529.57J R Britton (Anakie)
10ZIPPING DAMO2427329.75P Dapiran (Seymour)
Race No. 6Tab Melbourne Cup Heat 408:52PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1PAUA OF DARKNESS1452829.46K G Greenough (Pearcedale)
2TWO TREE HILL71328NBTC H Lamb (Swan Bay)
3CZAR2127429.62R J Britton (Lara)
4PEGGY MAY2267129.42J Thompson (Pearcedale)
5RAZZA BALE4441229.66G J Bate (Lara)
6PROVEN IMPALA3215129.24J Borg (Maryborough)
7LEKTRA OTTENS2453229.50A L Dailly (Anakie)
8GENERAL DESTINI2122529.32E N Rinaldi (Lethbridge)
9IT’S A BLUR2333429.44W A Vassallo (Devon Meadows)
10LEKTRA EXPRESS8333329.60A L Dailly (Anakie)
Race No. 7Tab Melbourne Cup Heat Ht509:11PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1KRISA BALE5582429.64A L Dailly (Anakie)
2KOOMBOOYANA GIRL12822NBTB Stamenkovic (Two Wells)
3GUS BALE2411729.67G J Bate (Lara)
4ODIE FOR NOW1114329.20K G Greenough (Pearcedale)
5DON’T KNOCKA HIM1113229.30J Thompson (Pearcedale)
6MISS MARKWELL1713329.43T Womann (Lara)
7HOOVER BOY17814NBTL P Azzopardi (Londonderry)
8OOMOO2635329.26N King (Pearcedale)
9DYNA DENNY2855329.82A L Dailly (Anakie)
10WATTLE BEE1618529.43A Langton (Anakie)
Race No. 8Tab Melbourne Cup Heat Ht609:35PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1JORDY PORDY2221429.45J R Britton (Anakie)
2EL CABALLO43132NBTD I Drynan (Llandilo)
3MINZA RED ONE13321NBTC Gatt (Catherine Field)
4GORDON BALE3441429.56G J Bate (Lara)
5ROY GALO7661529.29S B Ralph (Tooradin)
6PROVEN NITRO3121129.14J Thompson (Pearcedale)
7FIVE PAWS2643429.54E N Rinaldi (Lethbridge)
8DYNA BERT1644829.21A L Dailly (Anakie)
9RUSSIAN RED1237329.60K G Greenough (Pearcedale)
10STREETBIKE TOMMY2436529.49A L Dailly (Anakie)
Race No. 9Solo Bold Trease Heat 309:55PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $1,009,500 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000,500.

No.NameFormBestTrainer

1KARANJI8832841.95A Langton (Anakie)
2JETHRO43111FSTDK G Greenough (Pearcedale)
3FYNA BALE1551241.88A L Dailly (Anakie)
4EBBY MISS42276NBTM J Eberand (Oakville)
5*** VACANT BOX ***
6MACCABOY5521142.37M Tabb (Lara)
7FLASH FIZZ36222FSTDL Harrowfield (Colac)
8ERICA ALLEN2114342.24A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Tab Melbourne Cup Heat 710:14PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1DESALLE BALE4122829.48G J Bate (Lara)
2FIERY8324529.73C J Bahen (Yuroke)
3ALLEN DION7412429.59A L Dailly (Anakie)
4VAPOURASH8141329.40L R Morshead (Barongarook)
5HUTMAKER3313529.40R J Britton (Lara)
6TERRY TIBBS1415129.65R Tartaglia (Newcomb)
7MEPUNGA MELACHI2624129.61J E Mcdowall (Nullawarre)
8OH SO SMOOTH45112NBTJ Magri (Austral)
9MAXIM REALITY2132529.66J R Britton (Anakie)
10BAGGET BALE44722NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 11Tab Melbourne Cup Heat 810:38PM (VICtime)
Special Event Heat event over 515 Metres at Sandown park Of $1,513,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500,500.

No.NameFormBestTrainer

1GARRICK BALE7312729.48A L Dailly (Anakie)
2IMRY BALE2122429.57G J Bate (Lara)
3DESTINI FIREBALL1662229.39E N Rinaldi (Lethbridge)
4ZIPPING FRED31212NBTP Dapiran (Seymour)
5JOHNNY RINGO1116329.93J S Ennis (Lara)
6RITZA RYDER21415NBTM F Gatt (Thirlmere)
7BILLY THE SID57236NBTS E Swain (Box Hill)
8HURUNUI HITMAN1241129.52S J Mckenna (Napoleons)
9NITRO CEE2162629.62W A Vassallo (Devon Meadows)
10DYNA MORRIS5352629.65A L Dailly (Anakie)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au10:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $726,930 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720,500.

No.NameFormBestTrainer

1JOSHUA4854129.67G J Bate (Lara)
2EASTON BALE21171NBTA L Dailly (Anakie)
3KAYO MARCIARNO1222430.08G P Neocleous (Yinnar South)
4FRANKLIN HERO1218829.42A L Dailly (Anakie)
5RUM RUN61142NBTR J Britton (Lara)
6FULLY ADVANCED6875229.65G J Bate (Lara)
7DYNA DRAGO7335429.73A L Dailly (Anakie)
8ULTIMATUM1711529.64P Presutto (Beaconsfield)
9ST. TRINIANS GAL4134129.68P F Santoro (Melton West)
10HARRY THE GREAT2744129.63M Briganti (Tuerong)