Monday, 14 November 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 14 November 2016

Race No. 1Jade Media Photography7:11 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FLICK SOME CASH (NSW)[M]FSHJ Formosa (Heathcote)
2IONA EVEREST (NSW)[M]FSHM Grima (Devon Meadows)
3TEGZ A RIDDLER (NSW)[M]FSHS Gray (Broken Hill)
4MINOR HICCUP [M]76766NBTS Thomas (Sandon)
5BEKIM’S ELITE (NSW)[M]86786FSHR Fisher (Lara)
6PARVATI GRANGE [M]67NBTP Boots (Merrigum)
7HIT ‘N’ SPLIT (NSW)[M]FSHD Knocker (Pearcedale)
8PRINCESS EMGRAND (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
9HIGHFIELD FRED [M]Res.46778NBTN Tait (Wangaratta)
10SKETCHY BECCA (NSW)[M]Res.6FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 2Dpr Insurance Brokers7:27 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JANRAY ANOLAJEAN [M]26554NBTJ Walker (Arcadia South)
2WINLOCK BIRD (NSW)[M]3FSHS Stefanos (Longwood)
3TAT TOBY [M]FSHB Parker (Tatura)
4SPEED ALERT [M]FSHR Greig (Nathalia)
5MIRACLE GEM (WA)[M]73566NBTS Thomas (Sandon)
6BLUE AFRO [M]8FSHJ Sharp (Lara)
7AVATAR LILLY [M]FSHD Mcdonald (Shepparton East)
8IONA REGIS (NSW)[M]FSHM Grima (Devon Meadows)
9HIGHFIELD FRED [M]Res.46778NBTN Tait (Wangaratta)
10SKETCHY BECCA (NSW)[M]Res.6FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 3Finer Fruits7:51 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN BRAVE [M]FSHT Van taarling (Tallygaroopna)
2TAKE THE CAKE (NSW)[M]258FSHP Strutt (Wagga Wagga)
3JANRAY EAGLE EYE [M]T7788NBTR Matthews (Arcadia South)
4MAY TELL [M]FSHM Nash (Little River)
5RUSTY’S MATE (NSW)[M]FSHS Thomas (Sandon)
6STYLISH BREE [M]373F8NBTJ Walker (Arcadia South)
7UNUSABLE [M]54852NBTM Filomeno (Craigieburn)
8ANJAHA QUEEN (WA)[M]FSHI Barbour (Murchison)
9TRADEMARK BLISS (NSW)[M]Res.48772FSHJ Mangion (Numurkah)
10SKETCHY BECCA (NSW)[M]Res.6FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 4Outa Credit @ Stud8:13 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLOTTE STREET [M]7FSHJ Weir-smith (Dooen)
2JANRAY BIG RED [M]FSHR Matthews (Arcadia South)
3HILLBILLY SPUNK [M]25522NBTJ Wilson (Korong Vale)
4TURANZA BONANZA [M]FSHM Nash (Little River)
5KOKODA DREAMIN’ [M]4FSHS Fisher (Lara)
6IONA MICHELLE (NSW)[M]FSHM Grima (Devon Meadows)
7INSANO (NSW)[M]55FSHL Azzopardi (East Longwood)
8WILAMENA (NSW)[M]FSHP Triaca (Whroo)
9BLACK SHEEP [M]Res.84877FSTDS Thomas (Sandon)
10LIL’ TUFF CHAPTA (WA)[M]Res.6FSHS Thomas (Sandon)
Race No. 5Elite Collars & Leads8:31 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY NAME’S LENNY [M]72NBTA Ferguson (Girgarre)
2CULLQUIN ABBEY [M]FSHS Quinlan (Rushworth)
3MAXIMUM DOS [M]185FSHJ Cooper (Lethbridge)
4BEER ON TAP [M]F4356FSHK Stephens (Broadford)
5VANITY AFFAIR [M]77286NBTP Frost (Heathcote)
6JARVIS MAXIMUS [M]48877FSTDJ La rosa (Seymour)
7GUNDY’S GIFT [M]55885NBTA Blake (White Hills)
8SENORITA PEPE [M]FSHM Nash (Little River)
9VIRGIL [M]Res.3674NBTS Gibson (Harcourt)
10CALABASAS [M]Res.33FSHJ Sharp (Lara)
Race No. 6Racers Function Centre8:53 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GONE RUSTY (NSW)[M]328FSHC Rose (Epping)
2MAXIMUM MOO [M]287FSHJ Cooper (Lethbridge)
3MR. LATE [M]76FSHD Basile (Pascoe Vale South)
4GIDGEE’S BOSS (NSW)[M]65NBTS Doust (Euroa)
5HOPE FOR LISSY [M]34636NBTW Methven (Wooragee)
6GARKU BALE (NSW)[M]66255FSHD Fisher (Lara)
7JAYDEE LOMAR (NSW)[M]557NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
8PROVEN TONE [M]63878NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
9AVATAR XENA [M]Res.67NBTJ La rosa (Seymour)
10JAIMANDY MAUREEN [M]Res.F8NBTP Donohue (Upper Lurg)
Race No. 7Manish Gupta Accountants9:16 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKERJACK DAVE [M]4FSHJ Cooper (Lethbridge)
2COSMIC RISE [M]8664NBTJ Sharp (Lara)
3SPEEDY RYDER [M]FSHD Warburton (Tatura)
4CHICKALETTA [M]3358NBTS Hooke (Huntly)
5SHE’S A REBEL [M]FSHR Greig (Nathalia)
6MAGIC STAR DUST [M]873NBTC O’brien (Broadford)
7MYSTIC BIND [M]55FSHM Nash (Little River)
8ROYAL JASPER [M]FSHP Triaca (Whroo)
9BALI PRINCE [M]Res.77867NBTS Quinlan (Rushworth)
10LEON’S WISH [M]Res.8552FSHN Baker (Plenty)
Race No. 8Byers Electrical9:37 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMUM BABE [M]126FSHJ Cooper (Lethbridge)
2HECTOR CABANG (NSW)[M]FSHG Berry (North Lismore)
3GALVANIZE [M]5448NBTV Mileto (Toolamba)
4CAITLIN LOUISE [M]33282NBTD Basile (Pascoe Vale South)
5WINNIE (NSW)[M]7466NBTP Triaca (Whroo)
6WESTMEAD MAGGIE [M]63777NBTA Hanson (Marong)
7JARVIS JET [M]66454NBTJ La rosa (Seymour)
8ALVARSSON [M]T8788NBTJ Worsfold (Girgarre)
9CRACKERJACK SHAK [M]Res.4FSHJ Cooper (Lethbridge)
10CRAINY’S WISH [M]Res.2FSHN Baker (Plenty)
Race No. 9Top Cat Video9:58 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MARKINCH [M]74NBTD Mcdonald (Shepparton East)
2STARBOURNE KAHN (NSW)[M]FSHJ Cottrell (Pearcedale)
3CARLI (NSW)[M]FSHP Triaca (Whroo)
4COSMIC FORTUNE [M]88763FSHJ Sharp (Lara)
5HYDEPARK FLYER [M]75667NBTI Bibby (Warracknabeal)
6BANJO BARBIE [M]FSHJ Formosa (Heathcote)
7MS. CONGENIALITY [M]TFSHW Gray (Wendouree)
8RUMBLIN’ CHAPTA (WA)[M]FSHS Thomas (Sandon)
9TRADEMARK BLISS (NSW)[M]Res.48772FSHJ Mangion (Numurkah)
10HAGRID GRANGE [M]Res.6FSHD Boots (Merrigum)
Race No. 10Brian Beard Plumbing10:16 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT JUSTIN [M]FSHW Gray (Wendouree)
2CRUMPS LIL ANGEL [M]FSHJ Sharp (Lara)
3JANRAY LADY MUCK [M]FSHJ Walker (Arcadia South)
4RAPANA (NSW)[M]FSHJ Formosa (Heathcote)
5ERIC JAY [M]55673NBTS Thomas (Sandon)
6SMOOTH EMGRAND (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
7BOMBER MARLOW (NSW)[M]45FSHS Gray (Broken Hill)
8WINLOCK WRIGHTY (NSW)[M]7FSHS Stefanos (Longwood)
9TRADEMARK BLISS (NSW)[M]Res.48772FSHJ Mangion (Numurkah)
10HAGRID GRANGE [M]Res.6FSHD Boots (Merrigum)
Race No. 11Shepparton News10:35 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MONKEY YEAR [M]52325NBTP Dower (Golden Square)
2CATWEASEL [M]73458NBTS Wetzels (Seymour)
3TAYLA’S BANJO [M]FSHK Lingard (Kilmore)
4HILLBILLY KISSES [M]63534NBTJ Wilson (Korong Vale)
5INTUITIV EMGRAND (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
6TEAM SON (NSW)[M]FSHG Gledhill (Coomboona)
7BIG ROMAN [M]88356NBTJ Mangion (Numurkah)
8BUTKUS [M]6FSHJ Sharp (Lara)
9BLACK SHEEP [M]Res.84877FSTDS Thomas (Sandon)
10HAGRID GRANGE [M]Res.6FSHD Boots (Merrigum)
Race No. 12Ckh Painting10:56 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HENRY DANGER [M]74677FSTDH Wetzels (Seymour)
2KIMMY CABANG (NSW)[M]FSHG Berry (North Lismore)
3STORM OF ALL [M]76647NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4EVIL CURRENCY [M]5684FSHA Graham (Cohuna)
5CULLQUIN GHENGIS [M]FSHS Quinlan (Rushworth)
6JUST ANGEL [M]FSHB Knight (Shepparton)
7FARAH (NSW)[M]FSHP Triaca (Whroo)
8TAXI JACK [M]444NBTR Henness (Heathcote)
9BLACK SHEEP [M]Res.84877FSTDS Thomas (Sandon)
10LIL’ TUFF CHAPTA (WA)[M]Res.6FSHS Thomas (Sandon)