Friday, 6 January 2017

Greyhound Box Draw For Warragul – Friday, 6 January 2017

Race No. 1Tab – We Love A Bet3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KYLA’S CRUISER [M]42624NBTS Cunningham (Lance Creek)
2NINETYMILE LUCKY [M]37445NBTG Whitford (Yarram)
3LOLA ALLEN (NSW)[M]15722NBTR Camilleri (Lara)
4COOL AS HELL (NSW)[M]66348FSHL Mitchell (Lara)
5BARRA JOHNSON [M]24242NBTP Derubeis (Cape Woolamai)
6WOODLEIGH BOND [M]662FSHG Graham (Woodleigh)
7PADDY’S CRIPP [M]64243NBTC Barnard (Longwarry)
8MAKE IT HAPPEN (TAS)[M]55682NBTR Cowling (Rowville)
9EXTRA KISSES [M]Res.26334NBTC Barnard (Longwarry)
10LONG LIVE SID [M]Res.76TNBTG Arvanitis (Nyora)
Race No. 2Luca [email protected]3:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TERRA FLASH [M]56652NBTC Spiteri (Morwell)
2KENO BALE (NSW)[M]75633FSTDR Camilleri (Lara)
3SULTAN’S BOY [M]3856TNBTJ Sultana (Newborough)
4GOZO MAN [M]48FSHS Corrigan (Clyde)
5TIGER GIRL [M]6673NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
6ROZEHILL ALBY [M]78787NBTL Lacy (Noble Park)
7LOCERYL [M]5333NBTJ Burch (Devon Meadows)
8SISCO KNIGHT [M]87643NBTD Bettles (Cape Woolamai)
9WOODLEIGH SAL [M]Res.5F6FSTDG Graham (Woodleigh)
10PERFECT HOURS [M]Res.56667NBTC Barnard (Longwarry)
Race No. 3Top Cat Video4:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIANA [M]67446NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
2FALKOR (NSW)[M]55328NBTG Jose (Catani)
3VEGAS DEALER [M]7533NBTP Dedes (Devon Meadows)
4NIRVANA ARMO (NSW)[M]47342NBTC Armstrong (Hoppers Crossing)
5SCARLET EVADER [M]66473NBTD Bottrell (Belgrave)
6SECRET MESSAGE [M]772NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
7LOCHINVAR ROX (NSW)[M]732FSHT Howell (Pakenham)
8BLOCKA BOY [M]74373NBTG Barnsley (Carrum Downs)
9BROADCAST TED [M]Res.164FSHJ Vandemaat (Healesville)
10LISSY [M]Res.47FSHA Setford (Devon Meadows)
Race No. 4Mel’s Kitchen4:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PINK FLOYD [M]66788NBTJ Brown (Nyora)
2DEE JAY DANCER [M]65376NBTE Dowsey (Cowwarr)
3LABUAN STARFISH (NSW)[M]52FSTDE Lieshout (Drouin West)
4ISABELLA GIRL [M]25322NBTJ Abela (Clyde)
5GOODBYE GARY [M]6665NBTL Hughes (Longford)
6TUCKY’S DAUGHTER (WA)[M]66855NBTC Tuck (Pakenham)
7EFFECTUAL [M]273NBTW Duve (Denison)
8SANTANA [M]55784NBTG Tatti (Devon Meadows)
9MY MATE HORSE [M]Res.47387NBTG Hall (Yarragon)
10CALL ME MATT [M]Res.58385NBTD Churchill (Allambee)
Race No. 5Morland’s Meats4:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS SHAE [7]2548126.84(7)L Hughes (Longford)
2PHOEBE ALLEN (NSW)[7]34551NBTR Camilleri (Lara)
3SHALL SHE CINDY [7]88236NBTJ Imlach (Pearcedale)
4YANCY BALE (NSW)[7]3614326.25(4)R Camilleri (Lara)
5NINNIE ALLEN (NSW)[7]55641FSTDR Camilleri (Lara)
6CASINO (NSW)[7]45584FSHJ Burch (Devon Meadows)
7GALLOPING LEO [7]64344NBTR Conway (Bunyip)
8KING OF DIAMONDS [7]7252126.90(6)J Carr (Devon Meadows)
9GOODNIGHT IRENE [7]Res.1286FSTDG Walker (Traralgon)
10WENDY CAN’T RUN [7]Res.63876NBTC Morris (Kilsyth)
Race No. 6Australian Quality Pet Foods5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WILLOWVALE BREZZ [5]86675FSHA Flores (Yinnar South)
2NIGHT PRANCER [5]3175326.21(5)T Howell (Pakenham)
3BIG BURKEY [5]3375526.86(1)C Tuck (Pakenham)
4STROKE OF GENIUS [5]3422226.35(2)S Thomas (Junction Village)
5MAJOR NIPPA [5]1623726.22(4)G Graham (Woodleigh)
6TRICKY TREY (NSW)[5]72267FSTDL Repici (Hampton Park)
7ARVO’S VIOLET [5]55444NBTK Arvanitis (Nyora)
8DIAMOND MAXINE [5]1774826.13(1)J Clay (Lang Lang)
9RENBERG [5]Res.5833626.18(5)J Clay (Lang Lang)
10MIZ JOSIE [5]Res.7573526.49(8)G Tatti (Devon Meadows)
Race No. 7Top Run Images5:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIKITA’S BLAZE [6]1628626.47(2)T Kennedy-harris (Somerville)
2MAJOR MOE (NSW)[6]84758NBTT Clarke (Grovedale)
3IN A PICKLE [6]26172NBTG Jose (Catani)
4MIATA GOLD (WA)[6]8586426.42(1)J Imlach (Pearcedale)
5FLYING STEALTH [6]65511FSTDR Boyce (Korumburra)
6WHO’S MY DADDY [6]54564FSHP Hartley (Boronia)
7NINETYMILE TOBY [6]3357626.21(6)G Whitford (Yarram)
8RENAJOHN [6]4875226.29(3)C Barnard (Longwarry)
9JUPITER JONES [6]Res.5234726.43(8)G Tatti (Devon Meadows)
10USEFUL [6]Res.7544526.38(1)P Dedes (Devon Meadows)
Race No. 8Endeavour Locksmiths5:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PEGGY SABLE [5]88878NBTT Currie (Chadstone)
2IMA LONELY BOY (QLD)[5]86255FSHR Camilleri (Lara)
3SUNDAY SESS [5]23718NBTP Cusack (Mount Cottrell)
4WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]4665126.23(2)P Romagnino (Moe)
5GUARD YOUR PATH [5]22677NBTT Howell (Pakenham)
6DEWANA INTEREST [5]54865NBTM Dewan (Carrum Downs)
7WILLOWVALE WINGS (NSW)[5]1863526.20(3)A Flores (Yinnar South)
8GUNSBLAZE (NSW)[5]85654NBTT Clarke (Grovedale)
9NICKY DAL [5]Res.7357426.29(8)T Curtain (Cranbourne South)
10HURRICANE AUSSIE [5]Res.55647NBTP Romagnino (Moe)
Race No. 9Murphy’s Greyhound Complex6:13 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR TERRY [7]8678123.31(4)P Borradale (Rosedale)
2CRYSTAL SHADOW [7]43281NBTJ Carr (Devon Meadows)
3EMPEROR CRUZ (NSW)[7]7738323.10(4)D Belsham (Longwarry)
4HURRICANE CRAIG [7]43263NBTV Sultana (Newborough)
5BELLA HA HA [7]42773FSTDR Neocleous (Hazelwood North)
6DREAM GOAL [7]28471NBTT Howell (Pakenham)
7ZAFONIC EXPRESS [7]25756FSHR Bean (Tinamba)
8WHITE WITH ONE (NSW)[7]3765123.41(5)J Baldwin (Kilmany)
9NO MONEY DOWN [7]Res.37146FSTDP Borradale (Rosedale)
10FASHION BOOTS [7]Res.74875NBTC Barnard (Longwarry)
Race No. 10Wwr Sawdust6:28 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LYLEY LASS [6]66357NBTI Bindley (Wonthaggi)
2MANDELA SUN [6]64583NBTP Pollutro (Morwell)
3BOTANIC LASS [6]8565223.20(3)E Borg (Keysborough)
4GATS PACINO [6]71432NBTG Condon (Hampton Park)
5OSCAR BEAM [6]3547722.75(4)B Albert (Cranbourne North)
6COCO MARLOW [6]4516723.38(1)C Barnard (Longwarry)
7ROCKIN’ ROLLER (WA)[6]5324322.72(4)K Minne (Moe South)
8KAYLA LAS [6]72355NBTW Dawes (Moe)
9GEE WHIZ GRAN [6]Res.88887NBTJ Sultana (Newborough)
10MIDORI MISS (NSW)[6]Res.7314423.65(1)K Mitchell (Lara)
Race No. 11Www.tab.com.au6:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BROOKLYN CRUISER [5]4386722.81(3)V Sultana (Newborough)
2LUNCHMONEY LEWIS [5]68454NBTG Kantzidis (Bundoora)
3BLACK SELANDRA [5]66768NBTG Tatti (Devon Meadows)
4STATELY KAY (NSW)[5]7415F22.99(7)M Elliott (Pakenham)
5WILLOWVALE PEARL (NSW)[5]34833FSHA Flores (Yinnar South)
6I’M PUMPED [5]8583422.74(1)G Orr (Newborough)
7SHAKE THE NIGHT [5]86288NBTP Terry (Warragul)
8VIC FOR SHORT [5]74811FSTDT Howell (Pakenham)
9GINGER PIECES [5]Res.1443522.85(2)F Ryan (Koo Wee Rup)
10DESSIE WALNUT [5]Res.4444422.86(2)L Davis (Yarram)
Race No. 12Find Us On Facebook7:11 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BAMBALAM EMMA [5]45583NBTC Paez (Athlone)
2MAX ROXY [5]52646NBTL Harris (Somerville)
3KIYOSHI [5]4247623.10(3)C Busuttil (Kilmany)
4CASH OWNLEY [5]43365NBTG Graham (Woodleigh)
5OPPI BALE (NSW)[5]74771NBTC Barnard (Longwarry)
6MOLLY WALKER [5]5543122.86(8)C Schembri (St Albans)
7SONNY’S HONEY [5]8845PFSTDL Davis (Yarram)
8WHITE DIAMOND [5]5741523.23(8)P Pollutro (Morwell)
9ASTON NOIR (SA)[5]Res.8171822.85(4)E Lieshout (Drouin West)
10STILL DESTINED [5]Res.83836NBTF Langenhoff (Tooradin)