Saturday, 26 October 2013

Greyhound Box Draw For Warragul – Saturday, 26 October 2013

Race No. 1Action Packed Images5:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY CABLE [M]83NBTP Tabone (Nambrok)
2PHIL MIWOLET [M]46422NBTV Gay (Hastings)
3MR. MAGNUM [M]88388NBTJ Peterson (Morwell)
4BERNMAR PERCY [M]62682NBTP Borradale (Rosedale)
5CONCEALER [M]82NBTJ Burch (Clyde)
6HYPOFONIC [M]88FSTDL Rowe (Mount Evelyn)
7EXPLOSIVE LASS [M]24613NBTL Kraemer (Cranbourne South)
8MOON LIGHTNING [M]88857NBTJ Sultana (Newborough)
9HELLO VE DU [M]Res.28617NBTC Duve (Denison)
10HOT PICKLE [M]Res.628FSHM Tharle (Cranbourne)
Race No. 2Big Dog Products6:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S MAYA [M]58367NBTK Arvanitis (Nyora)
2HOWZEE AUDACITY [M]58666NBTD Evans (Drouin)
3DUSTY’S BOY [M]F5562NBTL Lacy (Noble Park)
4BAR NO COMMENT [M]723FSHG Barnsley (Carrum Downs)
5WOORNDOO JACK [M]87786FSHP Lowe (Woorndoo)
6BLACK FARNOGUE [M]67256NBTG Tatti (Devon Meadows)
7CROWDZA BUZZING [M]44NBTD Condon (Tooradin)
8KYAH JENNY [M]45555NBTS Steiner (Warneet)
9COOL CORNELIUS [M]Res.52454FSTDA Gringhuis (Ripplebrook)
10OSAKA [M]Res.36775FSTDT Daaboul (Williamstown)
Race No. 3Pakenhamarket Fruit & Veg6:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR PAUL [M]73643NBTP Borradale (Rosedale)
2CALLY’S ALONE [M]13873NBTJ Burch (Clyde)
3SENOR BENJAMIN [M]38833NBTC Duve (Denison)
4LOYAL MISS (NSW)[M]67627NBTV Sultana (Newborough)
5TITO SANTANA (NSW)[M]P5624FSHS Elmes (Dollar)
6UNCLE MORE [M]22253NBTM Cortese (Hampton Park)
7BAIL OUT EDDIE [M]566NBTH Clarke (Buln Buln)
8CAPTAIN COTCHIE [M]384NBTD Wheeler (Cranbourne)
9BLACK OPS [M]Res.53677NBTS Cunningham (Lance Creek)
10ERRONEOUS (QLD)[M]Res.65728NBTV Sultana (Newborough)
Race No. 4Ashley Institute Of Training6:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GINA’S IMAGE [M]17FSHB Sonneman (Warragul)
2FLASH IN TIME [M]77843NBTC Haigh (Crossover)
3RINEEKA JADE [M]88587NBTN Tapp (Narre Warren)
4BLACK EYED PAPA [M]42866NBTD Cortese (Hampton Park)
5STARDOM GALORE [M]767FSHT Whitford (Sale)
6PARTY LIFE [M]6863NBTI Bindley (Wonthaggi)
7TAYLA’S COMET [M]47762NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
8OUR BOY HUDO [M]33434NBTM Busuttil (Kilmany)
9SURVIVOR SAL [M]Res.72567NBTT Cortese (Hampton Park)
10PARUMBA OH JAY [M]Res.66447NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 5Nitro Burst @ Stud7:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S ECHO [5]35581NBTG Arvanitis (Nyora)
2CHAD’S NITRO [5]88588NBTL Harris (Somerville)
3KINGSTON BEAUTY [5]1212NBTW Bickerton (Cranbourne South)
4MIGHTY EARNER (QLD)[5]13717FSTDN Wakefield (Cranbourne)
5SHE GONE [5]65663FSHR Lane (Traralgon)
6ULTRA SMOKEY [5]5775226.71(1)I Dann (Whitelaw)
7REGAL BEAN [5]54755FSHM Lowe (Woorndoo)
8PADDY BEAR [5]67444NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
9PRINCE WASABI [5]Res.6157826.65(8)M Busuttil (Kilmany)
10BUSH JUSTICE [5]Res.6454826.67(4)J Martinovic (Koo Wee Rup)
Race No. 6Australian Quality Pet Foods7:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EBONY METISSE [5]6521126.59(1)V Gay (Hastings)
2SORRY BUDDY [5]5431326.33(4)F Vassallo (Doveton)
3BURNSY’S BRUISER [5]7573626.32(1)P Burns (Koo Wee Rup)
4SUNDAE SMASHER (NSW)[5]5856626.44(3)M Campbell (Longwarry)
5I’M THE COOLEST [5]6725326.31(5)J Djuma (Springvale)
6CAMWELL’S COOL [5]66632NBTR Cameron (Cranbourne)
7PRINCE VALIANT [5]26676NBTH Gates (St Albans)
8MAXIMUM HEIGHT [5]56351FSHC Grenfell (Beveridge)
9DIPSY DO [5]Res.78378NBTT Cortese (Hampton Park)
10EXCELLENT TALENT [5]Res.5832626.27(4)A Christie (Devon Meadows)
Race No. 7Lion Quality Products7:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PARUMBA CORVETTE [5]7175622.84(5)E Lieshout (Drouin West)
2TAYLER MINES [5]8688222.82(3)S Long (Pakenham)
3MY MISTY GALO [5]7234322.99(6)M Braithwaite (Moe)
4POWER SPELL [5]5643522.83(2)J Mallon (Pearcedale)
5KID KIDDO [5]3367222.93(1)T Alister (Cranbourne Sth)
6MAD RUSSIAN (NSW)[5]44F5222.82(4)J Atkinson (Traralgon)
7POPPY’S RAFFLE [5]5685723.00(2)T Burns (Koo Wee Rup)
8ALWAYS PUZZLED [5]8728322.80(2)R Moles (Neerim East)
9CHASER LESSON (WA)[5]Res.77557FSHB Philippe (Kilmore)
10ARVO’S ROCCO [5]Res.4433622.92(2)K Arvanitis (Nyora)
Race No. 8John Sammut Catering8:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MONSTER MAC [5]6463FFSTDT Burns (Koo Wee Rup)
2BLUE MY MIND [5]43456FSTDG Howell (Pearcedale)
3WALLY PORTELLI [5]1764226.54(3)W Portelli (Rockbank)
4OILY [5]45573NBTC Haigh (Crossover)
5COP THAT JOHNNY [5]4457526.37(1)W Duve (Denison)
6DEWANA MIDORI [5]53538NBTM Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
7PREMIER MAGPIE [5]7456226.39(2)J Condon (Tooradin)
8TEKKI TYRANT [5]54452NBTD Crawford (Pearcedale)
9JET STAR LAD (NSW)[5]Res.6673526.47(4)M Height (Yarragon)
10BESIDES [5]Res.31614NBTP Dedes (Devon Meadows)
Race No. 9Top Cat Video8:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPERIOR HAILEY [5]5612623.25(8)J Condon (Tooradin)
2SNOW SURFER (NSW)[5]3743723.16(7)C Callaway (Cranbourne East)
3CITIZEN JANE [5]4265323.10(8)K Sweeney (Gladysdale)
4ELEGANT CHICK [5]87781NBTT Salih (Springvale)
5BRUREE HAWK [5]6725223.13(2)G Moss (Craigieburn)
6ZIPITY DO DAH [5]7877323.49(2)P Burns (Koo Wee Rup)
7OUR DEBREE (NSW)[5]4158623.21(8)R Boehm (Dollar)
8FLASH GALO [5]62433NBTC Lindrea (Valencia Creek)
9COOPER’S PADDY [5]Res.8775723.09(2)P Burns (Koo Wee Rup)
10ELSWYK MISS [5]Res.6141423.28(1)R Busuttil (Kilmany)
Race No. 10Wwr Sawdust8:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVER LEAF [5]4465726.65(7)R Ferris (Tyabb)
2JOE SANTO [5]5618426.84(6)S Jack (Dalmore)
3ZIP OFF [5]18FSHM Georgiou (Lang Lang East)
4SUPERIOR JACK [5]32231FSTDJ Condon (Tooradin)
5DAN BERINGER [5]2781NBTJ Burch (Clyde)
6KABOOM MAXIMUS [5]8888826.88(8)P Krasnaborodkin (Noble Park)
7WEEKEND GANGSTER [5]54541NBTS Knight (Wyndham Vale)
8LA LUCA TRICK [5]481326.50(6)I Bindley (Wonthaggi)
9LUCKY BEAR [5]Res.3631526.48(6)H Stallworthy (Bayswater North)
10AMSONA BELLA [5]Res.5318826.47(2)I Bindley (Wonthaggi)
Race No. 11Find Us On Facebook9:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YOUR SUPER [5]5835123.17(3)G Howell (Pearcedale)
2TAYLAH JOY (NSW)[5]7366723.20(8)G Smart (Drouin)
3CHOTCHO (TAS)[5]5518823.35(5)S Lithgow (Devon Meadows)
4NO MORE CRICKET [5]F787223.54(1)F Alister (Cranbourne South)
5INTUITIVE MISS (NSW)[5]1233123.21(8)M Grindley (Gladysdale)
6MR. OLYMPIA [5]F216123.13(6)S Jack (Dalmore)
7BURNSY’S GYPSY (NSW)[5]6565522.91(1)P Burns (Koo Wee Rup)
8NEVER A CHANCE [5]4552123.23(3)D Agius (Mirboo North)
9TANGO IN PARIS [5]Res.58585NBTJ Atkinson (Traralgon)
10THUNDEROUS CHEER [5]Res.8365423.50(8)M Lithgow (Devon Meadows)