Saturday 17th December 2011

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 17th December 2011

Race No. 1Greyhound Products Shop Ht105:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SURGING BRIANNA232FSHS Hooke (Huntly)
2ELLIE BALE3FSHG J Bate (Lara)
3ZOE’S PROMISE38242NBTL Z Lenehan (Koroit)
4FAWN CAVIAR38425NBTI S Bibby (Warracknabeal)
5WYN GATES334NBTD J Pell (Bendigo)
6HANG ON WAIT82258FSHP J Frost (Heathcote)
7KIRABILLI SKYE45FSTDA Gurry (Nhill)
8STYLISH GUESS34622FSTDH L Collins (Lara)
9BELMONT JOY3252FSHA M Mcinnes (Elliminyt)
10CARRY ON STEVEFSHW F Cupples (Minimay)
Race No. 2Greyhound Products Shop Ht205:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CADEN BALE64FSTDG J Bate (Lara)
2MOLOKAI32728FSTDD Geall (Lara)
3EL BRUISER22716NBTJ D Perkins (Romsey)
4STORMY AGOGO28243FSHR F J Colpoys (Bass)
5LEKTRA STORM4FSHL Delbridge (Balliang)
6FELINA BALE33268NBTS J Collins (Lara)
7JACK’S A HOPE3FSHS Hooke (Huntly)
8WALKING STREET22233FSTDK Lloyd (Anakie)
9BIG POPPER26FSHS P Barker (Elphinstone)
10DINGO DEEDSFSHD A Leonard (Ellerslie)
Race No. 3Greyhound Products Shop Ht306:13PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BRANTON2863NBTB Pell (Bendigo)
2LEKTRA ICE42FSHH L Collins (Lara)
3SO CHIQUE47FSHD Geall (Lara)
4COLERAINE FLAME43285NBTR S Wombwell (Coleraine)
5VAROBA HERO3FSHN Wynd ()
6TOM’S TURMOIL45535FSHW F Hartigan ()
7DEACON BALE3652FSTDS J Collins (Lara)
8WILD CONAN4FSHN M Carthew (Newcomb)
9PRINCESS MAGGIE37276NBTG W Peach (Cape Clear)
10TOOT HOWLFSHB M Casey (Penshurst)
Race No. 4Greyhound Products Shop Ht406:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1GEM DAISY53636NBTB M Casey (Penshurst)
2STYLISH RIKKI28324FSHJ Formosa (Heathcote)
3WITHOUT WARNING85823FSTDD J Lenehan (Port Fairy)
4TALON MISS16FSHJ D Frewin (Newtown)
5MELTDOWN5NBTR J Maher (Bushfield)
6REACH YOUR LIMIT3355NBTM T Quick (Haddon)
7PIER STREET PUNK66323FSTDH L Collins (Lara)
8SWAN ROCKS6753FSHM J Gibbons (Lara)
9CLOVALLEY JEANIE57FSHW L Connell (Harston)
10WHERE’S HALOFSHK ( P Mugavin (Killarney)
Race No. 5The Vet Final (gobis)06:44PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1RIVIERA MISS3721422.37T Womann (Lara)
2SISCO DIAMOND27752NBTH L Collins (Lara)
3MAGIC DASHER81632NBTT Womann (Lara)
4ARVO’S HANNAH5813122.26M A Delbridge (Balliang)
5TIU JET7347122.39T R Breen (Snake Valley)
6ARVO’S SPICE3118122.11M A Delbridge (Balliang)
7VIXEN RED2625122.04M A Delbridge (Balliang)
8SONIC CHICK7345122.21M A Delbridge (Balliang)
9LORITA BALE24242NBTS J Collins (Lara)
10EMMA BALE33352NBTS J Collins (Lara)
Race No. 6Cassign (0-5 Wins)07:03PM (VICtime)
Restricted Win event over 650 Metres at Warrnambool Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1SLASHING JUNIOR3737838.09R M Mahony (Koroit)
2KUUSOU RUMBA43562FSTDJ R Britton (Anakie)
3DONS DAUGHTER45843NBTN M Carthew (Newcomb)
4CUDGEE THEA7474337.81G R Hunt (Allansford)
5FACEMAN PECK72276NBTP F J Herry (Mortlake)
6MY SECRET SHIRAZ33327NBTJ R Britton (Anakie)
7LARABELLA57544FSHJ Borg (Maryborough)
8CLOVALLEY VIV66636FSHG W Connell (Harston)
9WELCOME LASS76686FSTDD A Jones (Devon Meadows)
Race No. 7Unisex07:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN MIRACLE15563NBTJ V Briffa (Lara)
2HOUDINI22627FSTDM K Lloyd (Anakie)
3DYNA DADAM5821526.10G J Bate (Lara)
4CHYNA RUN72627NBTM A Delbridge (Balliang)
5DARLIN BALE12245NBTS J Collins (Lara)
6VUVUZELA16243FSHJ Formosa (Heathcote)
7MELALUKA LAD37321NBTL R Morshead (Barongarook)
8USAIN’S FAULT45723NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
9MODERN STONE4367325.76K ( P Mugavin (Killarney)
10MERCURY VAPOUR4452425.49S Waycott (Springhurst)
Race No. 8Kaotic Kidz07:49PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Warrnambool Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1KREUZER 1322525.16N Vincent (Lal Lal)
2TOKEN ELITE6286525.60J E Mcdowall (Nullawarre)
3SOUTHWOOD BOLT1772625.57S J Elsum (Camperdown)
4MATANG2741625.53E M Steel (Nullawarre North)
5UP AND AWAY5111125.32G J Bate (Lara)
6TURKISH DELIGHT6416725.79N A Stanley (Portland)
7GO WISHING5577725.53A Mcdowall (Nullawarre)
8LE PIPPY5342625.72J Formosa (Heathcote)
9MAKE THE CALL1577825.65A Langton (Anakie)
Race No. 9“i See You Run”08:09PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TEAR AWAY DAVIS4265325.82R M Mahony (Koroit)
2COMFREY47443NBTP S Matthews (Buninyong)
3AMERICAN RED5282125.83J Formosa (Heathcote)
4MOVE OVER TIGER36684FSTDB Pell (Bendigo)
5MOLLY LYN8875125.74A Mcdowall (Nullawarre)
6TWO TUBS7637326.02B J Fish (Dennington)
7LA BELLA MEE61445NBTW F Hartigan (Horsham)
8ZLATAN8687225.57P J Bouchier (Dennington)
9ASTON PROPER54676FSHD S Henderson (Allendale East)
10ROSYTH STAR2188826.26T J Mclaren (Warrnambool)
Race No. 10Swhc Catering08:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BARDOT BALE1525.72S J Collins (Lara)
2JARICHO BALE452125.76M A Delbridge (Balliang)
3PLANET PLUTO1FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
4MOVE THE EARTH8471326.15A Langton (Anakie)
5LYRA BELLACQUA5374726.05N A Stanley (Portland)
6SPEEDWAY STUEY27181FSHA M Mcinnes (Elliminyt)
7SAFE HOUSE21316FSHG R George (Beulah)
8IMA HARLEY61824NBTR W (Koroit)
9CLOVALLEY WES64334FSHG W Connell (Harston)
10MINI MITCH53158FSHT Womann (Lara)
Race No. 11Timboon Plumbing & Pumps P/l08:43PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1PICKLED MEXICAN7417722.37L R Morshead (Barongarook)
2SHREDDED CHEESE47132NBTG R George (Beulah)
3MEPUNGA WEBER2826422.34S J Elsum (Camperdown)
4CALL ME SMITHY2143422.25G F Taylor (Allansford)
5TAPESTRY LACE34353FSHW L Connell (Harston)
6LORITA BALE24242NBTS J Collins (Lara)
7TEE DEE4843122.59R M Mahony (Koroit)
8WHICH CLASS62812NBTB J Shepheard (Glencoe)
9PURE ETHANE54536NBTD J Pell (Bendigo)
10PLATINUM’S IMAGE7746222.29S Waycott (Springhurst)
Race No. 12Macey’s Bistro09:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ALANA MISS22313FSHT Womann (Lara)
2EMMA BALE33352NBTS J Collins (Lara)
3UNIQUE 61532NBTL Smith (Maryborough)
4BLACK CRUSADER21232FSTDG R White ( North)
5JOOT CHA NUAAN6846122.36S O’Brien (Ballan)
6BROTHER HOG15114FSHS Waycott (Springhurst)
7DAZEE AGOGO31231FSHH M Colpoys (Bass)
8EXPRESS ENFORCER3327322.35K ( P Mugavin (Killarney)
9THOMELI DIAMOND37516NBTG F Taylor (Allansford)
10STATE CHILL7738122.39E M Steel (Nullawarre North)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments