Saturday 9th October 2010

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Saturday 9th October 2010

Race No. 1Cally Hotel Social Club Ht105:39PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1REYNARD’S KING3713P A Bourke (Anakie)
2BUSH LAD2536D J Fleming (Alvie)
3TEAR AWAY DAVIS8R M Mahony (Koroit)
4BOOMA BRODIE48637M J Gibbons (Lara)
5CRASH CART KEV12J R Maple (Little River)
6ULTIMATE PASSION251H L Collins (Lake Goldsmith)
7LEKTRA BAZ28322A L Dailly (Anakie)
8COSMIC SNOW7P C Brown (Loch)
9RIO BAY264B J Fish (Dennington)
10MISS CLASSD J Brown (Lara)
Race No. 2Cally Hotel Social Club Ht205:59PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA BOB36A L Dailly (Anakie)
2KERRY’S ELLE47B M Thomson (Garvoc)
3DIRRAN BALE7S J Collins (Lake Goldsmith)
4INVICTUS PHOENIX463P C Brown (Loch)
5ARDROSSAN24J R Maple (Little River)
6CONNEMARA PRINCE22746J Maye (Drysdale)
7HENLIN HOOVER16553E M Steel (Nullawarre )
8AROUND THE MARK13J R Maple (Little River)
9WATCH ME NOW65G A Anderton (Woolsthorpe)
10COVERS OFF35B A Baxter (Harrow)
Race No. 3Cally Hotel Social Club Ht306:14PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1MYSTERIOUS MOON583N Moon (Yarraville)
2INSERTER26C J Johannsen (Devon Meadows)
3LEKTRA GOLD33P J Lenehan (Rosebrook)
4JAM SATURDAY3J R Maple (Little River)
5TRUMPS MEMORY27222D K Chandler (Minyip)
6ELLA PATCHE88324A L Dailly (Anakie)
7HARLEQUIN BAY7B J Fish (Dennington)
8COSMIC OCTANE538I C Brown (Loch)
9LADY MAGDA28L R Morshead (Barongarook)
10SUPER TRAIN16J R Maple (Little River)
Race No. 4Peter’s Project Final ()06:34PM (VICtime)
Maiden Final event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1RUBI RUBI RUBI53641R M Mahony (Koroit)
2LAST DAIRE64S A Bishop (Bushfield)
3LUCKY DEEDS57332D S Leonard (Condah)
4CAPE NOVEMBER32642G W Peach (Cape Clear)
5MISS MIDGET32233M Wright (Allansford)
6CUGA BLAZE333C Billington (Portland)
7BENARA HELEN23724D D Fennell (Glencoe)
8LOVEABLE LYN1D Geall (Lara)
9WATCH ME NOW65G A Anderton (Woolsthorpe)
10LONG MYLES84475L Delbridge (Balliang)
Race No. 5Macey’s Bistro (gobis)06:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Warrnambool Of $192,585 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.

No.NameFormTrainer

1MICKER MORRIS17646C W Xuereb (Hoppers Crossing)
2PURE CITY75267C J Johannsen (Devon Meadows)
3ELLA AVA75311P C Brown (Loch)
4WHIRL’S APART5234FN Vincent (Lal Lal)
5MEPUNGA MAC63636J E Mcdowall (Nullawarre)
6VIVACIOUS GAL11556S Daniliuk (Sunbury)
7SWEET JAM17848C J Johannsen (Devon Meadows)
8INVENTORY56637G W Peach (Cape Clear)
9CEE CEE RAIDER37454S L Quinlan (Coolaroo)
10PAT LIMES38485F Harney (Garvoc)
Race No. 6Norlane Hotel07:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HOT CHANCE31536R L Fisher (Streatham)
2 BALE68332G J Bate (Lara)
3BENARA ROCK82346P A Simone (Pirron Yallock)
4EGGY MORRIS24427C W Xuereb (Hoppers Crossing)
5DESTRUCTINATOR82275C J Johannsen (Devon Meadows)
6NEWMAN’S COUNTY11113A Langton (Anakie)
7MOZZIE GALORE44882A M Mcinnes (Elliminyt)
8MEPUNGA LEEZA41647J R Britton (Anakie)
9NEWTON’S DASH36517N A Stanley (Portland)
10SLIPAWAY LAD65758P W Brouwer (Branxholme)
Race No. 7Bamstone07:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TEE DEE87654R M Mahony (Koroit)
2GREVILLEA BALE55163S J Collins (Lake Goldsmith)
3SANDY BUBBA63321E L Lloyd (Anakie)
4MARIA BALE54435S J Collins (Lake Goldsmith)
5SOMEWHERE GIRL13757C J Johannsen (Devon Meadows)
6PREMIER SHINE12885L R Morshead (Barongarook)
7RAINBOW PALACE83534P C Brown (Loch)
8FROM FIFTY82425C Westerlo (Clyde)
9LAUNCHINATOR57418C J Johannsen (Devon Meadows)
10NEWTON’S DASH36517N A Stanley (Portland)
Race No. 8 Bank07:46PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1STAR ENFORCER68F53N J Grey (Warrnambool)
2SHIRAZ VIEW53712S J Collins (Lake Goldsmith)
3LEKTRA FLY32214A L Dailly (Anakie)
4VESZPREMI48448C J Johannsen (Devon Meadows)
518281N L Mccullagh (Warrnambool)
6SCOTTIE WOO14253A L Dailly (Anakie)
7AMAKLER GIRL31131G J Bate (Lara)
8GO WILD FELP45886H L Collins (Lake Goldsmith)
9BAHAMA BEAUTY16884N A Stanley (Portland)
10HERBERT BALE66277S J Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 9Crossfits Biggest Loser Contest08:05PM (VICtime)
Special Event event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1KIRABILLI BART23444D R Drew (Dennington)
2PEPSI POWER48651R Harrowfield (Colac)
3LEEOR SAM23112D D Fennell (Glencoe)
4SURE COOL13246K ( P Mugavin (Killarney)
5*** VACANT BOX ***
6AT THE BOWZER16778P J Madden (Koroit)
7COSMIC DIVA21411D J Brown (Lara)
8SASHA JET11577J D Frewin (Newtown)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10The Vet (tier 3)08:28PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1WYCEE PUZZLED17577R D Brook (Elliminyt)
2KRUZER LAD46564D D Fennell (Glencoe)
3WOLF RYDER23335M J Gibbons (Lara)
4PEDRA BRANCA54444L Smith (Maryborough)
5BLACK BEN’S SON67858P W Brouwer (Branxholme)
6BEACH WITCH65453K Quinn (Cundare)
7MONEY PIT2188C W Hon (Ross Creek)
8SEE THE STARS38476J Maye (Drysdale)
9BOYDTOWN LAD77814R J Keating (Portland)
10JOHNNY MEDD52448N Moon (Yarraville)
Race No. 11Warrnambool 08:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HE AIN’T CASPER61332R Harrowfield (Colac)
2TOMMY DEEDS17825S J Elsum (Camperdown)
3VINCENT CHASE42813C J Johannsen (Devon Meadows)
4LIFE MAGIC52357T J Mclaren (Warrnambool)
5KIRABILLI KRUISE11333R D Drew (Dennington)
6RED SOD HARRY52373M C Brown (Loch)
7ALLIRA’S BOY31358B A Baxter (Harrow)
8OAKMONT AISLING45134M J Gibbons (Lara)
9DUAL FANTASY85574M J Gibbons (Lara)
10OAKMONT KIMMI22318M J Gibbons (Lara)
Race No. 12Doggy Wash Warrnambool (tier 3)09:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1SHE’S A JET51F7D J Fleming (Alvie)
2FLASHBACKS62521P J Lenehan (Rosebrook)
3CEEJAY’S SLINKY35674S J Elsum (Camperdown)
4HOUND DEEDS81153R W (Koroit)
5WHITEWATER BAY18764P A Fish (Dennington)
6TIGER CUZ88475J Brouwer (Branxholme)
7MAREE MAC87374J Maye (Drysdale)
8MIA STEFFI15676R A Gavin (Killarney)
9WHERE’S LIMES41687F Harney (Garvoc)
10JOHNNY MEDD52448N Moon (Yarraville)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments