Wednesday, 6 January 2016

Greyhound Box Draw For Warrnambool – Wednesday, 6 January 2016

Race No. 1Macey’s Bistro6:47 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ICONIC CHIEF [M]2NBTB Fish (Dennington)
2RAMROD [M]5NBTW Hooke (Huntly)
3KIRABILLI MERYL [M]FSHD Goudge (Winslow)
4JACK EYE JIM [M]FSHP Keane (Koroit)
5BACK ROAD [M]FSHA Graham (Portland)
6HAYESTOWN SKYE [M]FSHA Hyde (Lara)
7WINTERSTEIN (NSW)[M]2827FSHC Johannsen (Devon Meadows)
8DYNAMITE DRIFTER [M]FSHJ Mcdowall (Nullawarre)
9THUNDERING LAD [M]Res.22777NBTR Tartaglia (Newcomb)
10BILLIE’S PEPER [M]Res.6586NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 2Wannon Room Function Centre7:09 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LONNIE LAD [M]55FSTDP Thomson (Ocean Grove)
2LEINSTER [M]FSHK Mugavin (Killarney)
3CEE ROSE BLACK [M]2NBTA Graham (Portland)
4JARVIS RHODE [M]FSHN Mccullagh (Warrnambool)
5CHEEKY ELLYSE (SA)[M]7FSHG Campbell (Anakie)
6SPINACH [M]FSHJ Burow (Penshurst)
7ASTON MORRIS [M]44NBTS Fisher (Lara)
8MIGHTY WINSTON (NSW)[M]37273NBTS Fisher (Lara)
9CATSFORD ALLAN [M]Res.53238NBTC Kampman (Hawkesdale)
10MAYFEATHER [M]Res.38376FSHM Clark (Mt Eliza)
Race No. 3Protectcorp Securities7:31 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CHAD’S BIG BOY [M]757NBTT Kennedy-harris (Somerville)
2GO VICKI [M]42875NBTR Tartaglia (Newcomb)
3MERCY ME [M]75426FSHD Gehan (Stawell)
4SWEET CANDY [M]FSHT Salter (Crowlands)
5MAX ROXY [M]264FSTDL Harris (Somerville)
6LACEY’S LAD (SA)[M]62852FSTDG Hunt (Cudgee)
7KEN’S THUNDERIN’ [M]FSHG Campbell (Anakie)
8MAGIC MOO [M]2NBTM Groom (Longwood)
9BILLIE’S PEPER [M]Res.6586NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 4Norfolk Butchers7:49 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Warrnambool Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA TYLER [M]FSHJ Mcdowall (Nullawarre)
2MAZING MOO [M]FSHM Groom (Longwood)
3LEKTRA STOLLY [M]42547NBTP Lenehan (Toolong)
4FIAMATTA [M]25NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
5KIRSTY’S ME MUM [M]4F25NBTG Elliott (Southern Cross)
6SNOW BOOTS [M]33637NBTL Johnson (Dennington)
7MISS SIM [M]34NBTM Chilcott (Heathcote)
8NIKITA’S MARLOW [M]743NBTL Harris (Somerville)
9BILLIE’S PEPER [M]Res.6586NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 5Kermonds Hamburgers8:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA NICK [5]F432525.43(6)J Mcdowall (Nullawarre)
2LYNLEA JAKE [5]7575425.69(4)J Mcdowall (Nullawarre)
3SHOW BAG CARTER [5]24546NBTG Campbell (Anakie)
4JAGMAN [5]44426NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5BREAK THE CODE [5]75414NBTS Daniliuk (Sunbury)
6GOT HELD UP (NSW)[5]7434325.60(7)E Steel (Nullawarre North)
7FORHEZA [5]82678NBTR Colpoys (Bass)
8BORIS BEKIM [5]2186525.57(6)B Fish (Dennington)
9AUGUSTA DREAMING [5]Res.65564NBTS Bruce (Warrnambool)
10VAPOUR CAPER [5]Res.7513525.66(2)R Harrowfield (Colac)
Race No. 6Grv Vic Bred Final8:28 PM (VIC time)
S/E Final event over 650 metres at Warrnambool Of $7,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET CHILLY [6]5678137.81(8)T Salter (Crowlands)
2RISE ABOVE IT [5]6766137.86(2)E Rinaldi (Lethbridge)
3SWAN TO STEELE [5]62122NBTN Massina (Golden Square)
4ALL BOLTS [5]51254NBTR Tolson (Maryborough)
5JASMINE LILLY [5]57614NBTJ Cameron (Penshurst)
6CAIRNLEA BILL [6]58323NBTP Herry (Mortlake)
7ABLE CHIEF [5]14252NBTJ Chilcott (Heathcote)
8KOKODA MOON [5]25433NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9EL CHANA [5]Res.54235NBTJ Chilcott (Heathcote)
10LOTS OF YAP [5]Res.33555NBTB Boers (Allestree)
Race No. 7Warrnambool Fencing Specialists8:50 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CAIRNLEA FLASH [6]76676NBTP Herry (Mortlake)
2BOYS ZARR BOYS (NSW)[7]43323FSHR Massina (Golden Square)
3FIND AND DESTROY (NSW)[7]58634NBTD Fisher (Lara)
4HIDDEN EFFECTIVE (NSW)[6]74554NBTE Steel (Nullawarre North)
5SIMPLY VIVACIOUS [6]51438NBTS Daniliuk (Sunbury)
6HUNDRED (NSW)[7]33125.82(8)A Smedts (Cudgee)
7NULLA GIRL [7]4531625.94(5)P Fulton (Ecklin South)
8THUNDER RAZ [6]34343NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 8Eureka Sheds9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SENOR LAURIE (NSW)[5]14486NBTD Fisher (Lara)
2COME AT ME [5]12465NBTM Chilcott (Heathcote)
3LAST BOY SCOUT [5]67886NBTR Tartaglia (Newcomb)
4GOOD JUDGE BUDDY [5]7765625.70(7)C Johannsen (Devon Meadows)
5KOSMIK KING [5]52156NBTL Bridges (Brown Hill)
6COSMIC SHIRAZ (NSW)[5]17711FSTDR Colpoys (Bass)
7STRONGBETH (NSW)[5]77224FSTDD Drew (Dennington)
8SAM TOOCAN [5]76642FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9AUGUSTA DREAMING [5]Res.65564NBTS Bruce (Warrnambool)
10VAPOUR CAPER [5]Res.7513525.66(2)R Harrowfield (Colac)
Race No. 9Cassign Design9:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT ASH [7]8716726.20(1)R Tartaglia (Newcomb)
2BARCIA’S FATE [7]1725.68(1)P Thomson (Ocean Grove)
3SO VIVACIOUS [7]31FSHS Daniliuk (Sunbury)
4ISHKA [7]15865FSTDM Morrissey (Strathfieldsaye)
5MUGS AWAY (NSW)[7]11434FSHR Massina (Golden Square)
6FASCINATED [7]43133NBTJ Cameron (Penshurst)
7CARVE [7]1657425.49(2)A Smedts (Cudgee)
8MORE IRISH [7]1425.66(1)K Mugavin (Killarney)
Race No. 10Carpetcourt9:48 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOOLLY WARBO [7]25332NBTM Wright (Allansford)
2MEGA JEWELS [7]84548NBTN Sheehan (Koroit)
3LATTE DONNY [7]17578FSHG Campbell (Anakie)
4LUCKY BREW [7]2123722.41(3)R Brewer (Camperdown)
5DEMO LAD [7]T8786FSHR Tartaglia (Newcomb)
6GOOD GOSSIP [7]55147NBTK Mugavin (Killarney)
7JOE HANDSON [7]56776NBTT Jones (Devon Meadows)
8CAMPEON [7]122.44(3)M Morrissey (Strathfieldsaye)
9LITTLE MISS SIN [7]Res.54767FSTDR Tolson (Maryborough)
Race No. 11Koroit Street Tab10:09 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Warrnambool Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME DAISY [6]711822.52(6)R Gore (Bushfield)
2NEW CLUB CRAWF [6]6367122.20(2)M Wright (Allansford)
3COSMIC COAD (NSW)[6]17743NBTR Colpoys (Bass)
4THUNDERING STAR [6]34444NBTR Tartaglia (Newcomb)
5SHE’S DEE ROCKET [6]12223NBTM Chilcott (Heathcote)
6WHO TOLD LINDYLU [6]51653FSHA Hyde (Lara)
7GOTTA PERMIT [6]14215NBTM Clark (Mt Eliza)
8NIKITA’S NITRO [6]F64T6NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 12Www.tab.com.au10:31 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Warrnambool Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HARD URNED BURST [4]2674822.12(3)A Hyde (Lara)
2ACQUITTED [5]18644NBTL Harris (Somerville)
3BAALUK [5]81318FSTDN Massina (Golden Square)
4JARAIG GANGSTER (TAS)[5]64F62NBTW Hooke (Huntly)
5WILD DOUGLAS (NSW)[4]4314122.26(8)C Pirani (Boronia)
6MAISY MAC (NSW)[5]23477NBTD Drew (Dennington)
7BANANA BLANKET [5]4612222.07(4)L Harrowfield (Colac)
8MINCEY MOO [4]3154122.44(6)M Groom (Longwood)
9AUGUSTA DREAMING [5]Res.6556422.70(4)S Bruce (Warrnambool)
10BRANDON’S WAY [5]Res.67678FSTDT Jones (Devon Meadows)