Saturday 21st May 2011

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 21st May 2011

Race No. 1Solo07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KRANKY KARL3864130.38J E Iwanyk (Nambeelup)
2I’M HOT PROPERTY3873330.38M J Beamish (Southern River)
3FEV’S FURY6861530.36P J Hepple (Lexia)
4BRENCOLE BALE2577130.24L J Britton (Nambeelup)
5LEKTRA EXPRESS3261430.48A L Dailly (Anakie)
6CLEVELAND3115230.65P J Hepple (Lexia)
7FOXZAMI ICE1313730.67N V Minutillo (Banjup)
8TILL BUSTER1266330.65L J Britton (Nambeelup)
Race No. 2Britton’s Formal Wear07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

111182NBTA L Dailly (Anakie)
2DYNAMIC DYLAN4317630.67J Dailly (Bakers Hill)
3PROVEN QUE TEE71213NBTJ Thompson (Pearcedale)
4PARAGON STAR7241830.54J E Iwanyk (Nambeelup)
5WE PAINT HOUSES1123230.58L J Britton (Nambeelup)
6EXPLICIT DANCER5523730.56B M Mcpherson (Southern River)
7KAY SIZE3464230.34M J Julien (Stoneville)
8SLEDGING6661P30.66J Dailly (Bakers Hill)
Race No. 3Book Now For Xmas In July07:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN MAYHEM11114NBTJ Thompson (Pearcedale)
2JAKE BALE3345430.33M J Beamish (Southern River)
3COUNTRY SHARK4122530.70J E Iwanyk (Nambeelup)
4LACOMARE42234NBTD N Mcdonald ()
5MR. PRICKLEPANTS12854NBTK W Duncan (Duncraig)
6FLICKERING STORM61473NBTW Mcnally (Bouvard)
7MISS MUSCAT5474130.82K Harding (Southern River)
8DYNA LOWELL22372NBTA L Dailly (Anakie)
9SHORT HAUL7686830.68G W Martin (Southern River)
Race No. 4Solo08:12PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $53,550 Prizemoney.
1st: $35,000 2nd: $9,915 3rd: $4,960 Unplaced: $525.

No.NameFormBestTrainer

13441230.59G J Bate (Lara)
2ASTON ELLE24412NBTJ Thompson (Pearcedale)
3OLIVIA’S ASSET2111130.52B W Thompson (Nambeelup )
4WHERE’S F115130.70D Geall (Lara)
522622NBTG J Bate (Lara)
6LADY ASHBY5536130.89A K Mclaren (Nambeelup)
7DARYA BALE71132NBTG J Bate (Lara)
8MINI EMILY5215130.35J P Marsh (Canningvale)
9PROVEN QUE TEE71213NBTJ Thompson (Pearcedale)
10VALDAHREE3221331.04W P Jacobson (Northam)
Race No. 5Britton’s08:35PM (WAtime)
Open event over 530 Metres at Cannington Of $53,550 Prizemoney.
1st: $35,000 2nd: $9,915 3rd: $4,960 Unplaced: $525.

No.NameFormBestTrainer

1BATTSY MONELLI2611230.86D C Hobby (Nambeelup)
2ALLEN ELROY7843130.48G J Bate (Lara)
3VOCAL ENFORCER1133130.25A K Mclaren (Nambeelup)
4PRIMORDIAL7421230.23B J Abercrombie (Banjup)
5DYNA MAX4212130.83A L Dailly (Anakie)
65318130.77A L Dailly (Anakie)
7DYNA BERT1113130.60A L Dailly (Anakie)
81163130.36D N Mcdonald (Cranbourne)
9RUMBLE ZONE4346230.63M J Beamish (Southern River)
10DYNA LOWELL22372NBTA L Dailly (Anakie)
Race No. 6Solo08:55PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BANZAI PIPELINE6175430.16L J Britton (Nambeelup)
2OXLEY RULER3552130.46A K Mclaren (Nambeelup)
3OFF THE CHART7253630.48L J Britton (Nambeelup)
43172330.44L J Britton (Nambeelup)
5OLIVER ALLEN1311130.21P Stuart (The Oaks)
6WARABROOK BOY2624330.51T J Erenshaw (Canning Vale)
7MAGPIE LOMAR8222430.63P Stuart (The Oaks)
8PERSUADE2231130.85J F Carmody (Banjup)
Race No. 7Britton’s Suit Hire09:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROUSAY11111FSTDL J Britton (Nambeelup)
2FREEWAY MILES5216637.52K Harding (Southern River)
3SURF REVOLUTION63374NBTM J Beamish (Southern River)
4RICCIARDO47264FSTDP Catanzaro (Hamilton Hill)
5AUTUMN RAIN72355NBTJ P Marsh (Canningvale)
6ZAHARAKIS66158FSTDM C Hine (Wundowie)
7WOLFIE’S PSYCHO77777NBTG W V Diemen (Munster)
8COSMIC SPLENDOUR25424FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
9SHORT HAUL76868FSTDG W Martin (Southern River)
Race No. 8Solo09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA MORRISF1445NBTA L Dailly (Anakie)
2BERTIE SANNETTE6275530.65D M Menaglio (Gnangara)
3BALLYDUFF5218430.49J F Carmody (Banjup)
4HYPNO LYN8813630.69K W Duncan (Duncraig)
5GONE TOO LONG8274530.88J E Iwanyk (Nambeelup)
6ALON’S CHOICE3225130.75M J Beamish (Southern River)
7PEDRO’S FINEST11323NBTD N Mcdonald (Cranbourne)
8EMM CEE GEE6161530.51S L Kavanagh (Nambeelup)
9SHORT HAUL7686830.68G W Martin (Southern River)
Race No. 9Stitch In Time09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FORMATT1153630.85A K Mclaren (Nambeelup)
2ASSASSIN’S QUEST2122730.60W Mcnally (Bouvard)
3FROM BEYOND3315530.50L J Britton (Nambeelup)
4LITTLE BIT FANCY21245NBTD N Mcdonald (Cranbourne)
5SHANNON FLEX31826NBTL M Isaac (Harrisdale)
6RAPID OCTANE3624430.23J C Graham (Karnup)
7RUNWAY BLITZ8222330.66M J Beamish (Southern River)
8FLOWERPOT FLIRT2687230.72J E Iwanyk (Nambeelup)
9SHORT HAUL7686830.68G W Martin (Southern River)
Race No. 10Solo09:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SURF A COIN2241537.36J H Crossley (Southern River)
2COSMIC SAPPHIRE4845837.39J P Marsh (Canningvale)
4WESTEND THOMAS4743737.27B J Abercrombie (Banjup)
5JAZZY JUDY3451737.58D C Hobby (Nambeelup)
7EVER GRACE1236737.62L J Britton (Nambeelup)
8COUNTESS OF CORK4235536.93L J Britton (Nambeelup)
Race No. 11Taylor Made10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBLE ZONE4346230.63M J Beamish (Southern River)
2PADDY LAWLOR12213NBTL M Isaac (Harrisdale)
3ANKETELL BOB7722630.49G W V Diemen (Munster)
4MIGHTY MERLIN2287530.55A K Mclaren (Nambeelup)
5MCQUEEN43153NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6WHERE’S BILLY2233330.60B M Mcpherson (Southern River)
7SLASH GIBSON1866630.58M J Beamish (Southern River)
8PLETHORA8747630.63D M Menaglio (Gnangara)
9SHORT HAUL7686830.68G W Martin (Southern River)
Race No. 12Suit Yourself10:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MORTAL COMBAT4621537.65S Sammut (Millendon)
2BLUE GOOSE47152NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
4CUTE CONDOLEZZA5555737.69S Sammut (Millendon)
5TETRAHEDRON1342437.41B J Abercrombie (Banjup)
7COLD DRINK26566FSTDN V Minutillo (Banjup)
8I’M ANGUS61636FSTDR Terrington (Port Kennedy)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments