Sunday 24th March 2013

Greyhound Box Draw For – Sunday 24th March 2013

Race No. 1The Climate Doctor Maiden Dash05:53PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $875 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DANIEL 67863NBTR W Bates (Bredbo)
2EGG HEAD38236NBTR E Webb (Cowra)
3WHERE’S BURRAGA47244NBTC A Sheridan (Ballalaba)
4HERE’S BLUEY4NBTC A Sheridan (Ballalaba)
5CARWOOLA ELLA2NBTT Peck (Queanbeyan)
6NEVER BACK DOWN87788FSHD J Thompson (Fisher)
7DEVIL LADYFSHA G Tutt (Hawker)
8MR. WINCHESTER5NBTM Clayton (Sutton Forest)
9CASCADE IZMIR23886NBTG A Mills (Cootamundra)
10MR. LEE LONG3766FSHK R Morgan (Braidwood)
Race No. 2Lodge Of Truth Braidwood Maiden06:09PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $875 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTLY CHILLEDFSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
2TRUE OSTI TOO8FSHL Roy (Wallendbeen)
3TEEBOW TIMEFSHJ Lewis (Raby)
4CARWOOLA AVARY67435NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
5CAWBOURNE OTTEY5FSHA Lord (Cawdor)
6IZMIR’S KNIGHT7F634NBTG A Mills (Cootamundra)
7INSPIRED LEEFSHL A Mcfarlane (Jerrawa)
8SUTTON FLIGHT3NBTJ Thorpe (Nicholls)
9ARIEK VIV42655FSHV Jones (Orangeville)
10BLUE’S DROOPYS32674NBTL M Farlane (Jerrawa)
Race No. 3Gibson & Harriden Stakes06:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $1,075 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELECTRIFYING ICE26477NBTK J Cummings (Tubbul)
2REDMOND STREET88546NBTC Priestley (Dunlop)
3ALBURN41545NBTL J Hannaford ()
4DRIVEN SNOW7351625.86L M Farlane (Jerrawa)
5KOKO THE MONKEY37647NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
6GAGA’S BOY16FSTDL A Mcfarlane (Jerrawa)
7YICHE3613425.35A Lord (Cawdor)
8CARWOOLA JONTE12658NBTL M Farlane (Jerrawa)
9GREYSYND COOL6476625.65L M Farlane (Jerrawa)
10NOTORIOUS LEE65575NBTD J Thompson (Fisher)
Race No. 4Toledo Trailers Stakes06:51PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Canberra Of $1,620 Prizemoney.
1st: $930 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S REALLY COOL75643NBTF Shoober (Florey)
2GEE EYE MIAGI46614FSTDL A Mcfarlane (Jerrawa)
3*** VACANT BOX ***
4CAWBOURNE SPARKY52255FSTDA Lord (Cawdor)
5CAWBOURNE CRAZY61425FSTDA J Lord (Cawdor)
6*** VACANT BOX ***
7UNO IVY74521NBTS E Oakman (San Isidore)
8PROVEN DAISY4536234.82A Lord (Cawdor)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Kaleen Plaza Meats Sprint07:11PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $1,105 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STYLEMASTER LAD4721717.96L A Mcfarlane (Jerrawa)
2JILTED LOVER6217218.01F Goodwin (Queanbeyan)
3ROSEHILL DREAMER4587517.93L A Mcfarlane (Jerrawa)
4SCARLET ROSE4158518.04P J Warner (Burra Creek)
5ROWLES OVER7776618.09Y Pappas (Royalla)
6MOPAR ICE8876417.94R Morley ()
7COOL CHEREVE8275318.17A G Tutt (Hawker)
8GOLDEN ICE7828F17.90R Morley (Flynn)
9LANCE8668717.88J Thorpe (Nicholls)
10WHITE THING75888NBTD J Thompson (Fisher)
Race No. 6 Mxd Final07:31PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WALKAWAY JACKIE2837117.73J J Platts (Fraser)
2ALL TOO HARD2472117.97M J Beamish (Southern River)
3WHAM32NBTW Attwill (Abernethy)
4CHLOE EMMA72652NBTJ Thorpe (Nicholls)
5WALKAWAY ABLAZE3NBTN Collins (Bemboka)
6 ME UP117.61L A Mcfarlane (Jerrawa)
7SHEZA GAMBLE22433NBTA Lord (Cawdor)
8DING’S CHANCE2NBTL Roy (Wallendbeen)
9DANIEL BOND67863NBTR W Bates (Bredbo)
10WHERE’S BURRAGA47244NBTC A Sheridan (Ballalaba)
Race No. 7Graham Gourlay Memorial Tpy07:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,740 Prizemoney.
1st: $1,030 2nd: $270 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC DIORE28351FSHB I Jones (The Ridgeway)
2DOUBLE BUBBLE51367NBTA Lord (Cawdor)
3GREYSYND FLAME52713NBTL M Farlane (Jerrawa)
4SHINNING BELLE2652430.82L A Mcfarlane (Jerrawa)
5CAWBOURNE LOONEYF1386FSTDA Lord (Cawdor)
6COOL PURSUIT1242130.25J J Platts (Fraser)
7CAWBOURNE PREY46217NBTA Lord (Cawdor)
8GREYSYND JET72345FSTDL M Farlane (Jerrawa)
9ELECTRIFYING ICE26477FSTDK J Cummings (Tubbul)
10RUNNING COOL44633NBTL D Roy (Wallendbeen)
Race No. 8Magic Sprite Stakes08:14PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $1,105 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL STEALTH28787NBTL M Farlane (Jerrawa)
2ROCKSTAR BEN33841FSTDL A Mcfarlane (Jerrawa)
3FLIGHT BOUND51112NBTM F Clayton (Sutton Forest)
4ARLANDRIA86232FSTDG B Carlyle (Eastern Heights)
5ABBIE CLAIRE5126225.43J Thorpe (Nicholls)
6JIM KERRY43611FSTDR L Scott (Park Ridge South)
7WHERE’S ARIEK11623FSHV Jones (Orangeville)
8SPIRITED JOURNEY511F525.70L A Mcfarlane (Jerrawa)
9MAN OF HONOUR5448725.73A G Tutt (Hawker)
10TALIESIN FREDDY6564825.70J J Platts (Fraser)
Race No. 9Betezy.com.au Stakes08:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $1,065 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CANDY SPICE66265NBTD J Thompson (Fisher)
2SANTA MUERTET3777FSHL M Farlane (Jerrawa)
3AMAZING PADDY5211318.02J Coleman (Carwoola)
4IZZY’S JOY73372NBTL Jakobasic (Sutton)
5LONG BOARD4462318.20R J Burgess (Port Pirie)
6FOREVER IZMIR275F5NBTG A Mills (Cootamundra)
7IMAGE IN ACTION67385FSHR M Morley (Flynn)
8COOL PEDRO6576318.14L M Farlane (Jerrawa)
9HERE’S JESSE64677NBTC A Sheridan (Ballalaba)
10NITRO JOURNEY7677618.18L A Mcfarlane (Jerrawa)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments