Sunday 27th April 2008


1. Rapidvite – Heat 1 — Canberra Greyhound Racing Club
17.00 Grade 5 310m
1 Tiffany Ross 5 Marie Kennedy
2 Arson Action 5 Allan Maher
3 That There Snake 5 Jim Coleman
4 Coffee Guru Jet 5 Richard Peil
5 Intimate Lee 5 Trevor Bradley
6 Duck Sheree 5 Peter Heslop
7 Cawbourne Janice 5 Jodie Gilbert
8 Mac’s Scotland 5 David Thompson
9 Top Line Royal 5 Sheree Cameron
10 Exquisette Holly 5 Michael Bullock

2. Rapidvite – Heat 2 — Canberra Greyhound Racing Club
17.18 Grade 5 310m
1 Clovalley Larry 5 Mark Chalker
2 Collision Pearl 5 Paul Zagorowski
3 Foolish Kids 5 David Thompson
4 Go Funky 5 Robert Bennett
5 Walkabout Roxy 5 Jason Cameron
6 Myalla Lad 5 Edward Tuckwell
7 English History 5 Richard Peil
8 Bomba Banquet 5 Noel Batinich
9 Money Genie 5 Michael Bullock
10 Irinka Money 5 Shayne Webbe

3. Wilson, Watt & Papandrea — Canberra Greyhound Racing Club
17.36 Grade M 310m
1 Flying Deb M Trevor Peck
2 Bev’s Puzzle M Colin Walker
3 Rechargeable M Ian Mcfarlane
4 Obligate M Richard Peil
5 Spotted Six M Brownyn Peck
6 King Carli M Michael Lean
7 She’s Relentless M Gary Mitchell
8 King Aaron M Richard Brown
9 Janoka’s Maze M Colin Walker
10-vacant

4. Act Tab Novices — Canberra Greyhound Racing Club
17.54 Grade Mx 440m
1 National Blossom 5 Dennis Waters
2 Modern Robyn 5 Michael Lean
3 Rising Puzzle M Kenneth Staines
4 Bonegilla Lad 5 Stephen Cleary
5 Fireside Speed M Cherril Duncombe
6 Chance Lane M Sean Bannerman
7 Miss Jordy M Kenneth Staines
8 Just A Dint 5 Frederick Shoobert
9 Delta For Life M Richard Brown
10-vacant

5. Coca Cola — Canberra Greyhound Racing Club
18.12 Grade 5 530m
1 Odnoc Tippy Toes 5 Neil Staines
2 Dark Grange 5 Frederick Shoobert
3 White Briar 5 Jodie Gilbert
4 Star Effem 5 Gary Mitchell
5 Elite Thing 5 Ronald Peck
6 Alanis Lane 5 Margaret Bannerman
7 Daphaney 5 Gary Mitchell
8 Ready To Puzzle 5 Kenneth Staines
9 Madoosa 5 Jason Cameron
10-vacant

6. True Blue Chemicals 440 Final — Canberra Greyhound Racing Club
18.30 Grade Mx 440m
1 Moe South M Mark Chalker
2 Charlie’s Gal M Dennis Waters
3 Puppet Ruler 5 Alan Tutt
4 Cawbourne Bess M Jodie Gilbert
5 Gunnadoo Knight M Jodie Gilbert
6 Ginger’s Way M Bruce Peck
7 Altair Izmir 5 Kenneth Staines
8 Sir Frank M Steven Coleman
9 Crazy Surfer M Frederick Malone
10 Miss Jordy M Kenneth Staines

7. Act Tab — Canberra Greyhound Racing Club
18.48 Grade 5 440m
1 Dark Sky 5 Trevor Peck
2 Larry The Lip 5 Kenneth Staines
3 Myalla Dancer 5 Stephen Cleary
4 Tasha’s Girl 5 Neil Staines
5 Cherry Banquet 5 Noel Batinich
6 Tooraloo 5 K Anderson
7 Fireside Rose 5 Cherril Duncombe
8 King Kobalin 5 Frederick Shoobert
9 Autumn Raffles 5 Allan Maher
10 Duchess Lane 5 Margaret Bannerman

8. Box #4 Bistro 530 Final — Canberra Greyhound Racing Club
19.06 Grade Ng 530m
1 Buena Blaze 5 Matthew Soames
2 Bee Top’s 5 Jodie Gilbert
3 Gobinda 5 John Thorpe
4 Glen Abbey Les 5 Bruce Peck
5 Elegant Lane 5 Margaret Bannerman
6 Cool Aussie 5 Jodie Gilbert
7 Billy The Bullet 5 Dennis Waters
8 Salome Thing M John Thorpe – Sutton
9 Dark Grange 5 Frederick Shoobert
10 Daphaney 5 Gary Mitchell

9. Cgrc 440 — Canberra Greyhound Racing Club
19.24 Grade Ffa 440m
1 Azzakai 4 Brian Peck
2 Navaho Lane 3 Margaret Bannerman
3-vacant
4 Quality Banquet 4 Noel Batinich
5 Sunated 3 G Dunn – Vic
6-vacant
7 Cyclone Gracie 3 Jim Coleman
8 La Lee 4 Trevor Peck
9-vacant
10-vacant

10. Cgrc 310 — Canberra Greyhound Racing Club
19.42 Grade Ffa 310m
1 Black Destiny 4 Jim Coleman
2 Daisy Ross 4 Terrence Kennedy
3-vacant
4 Myalla Betsy 4 Edward Tuckwell
5 Uno Witch 2 Jodie Gilbert
6-vacant
7 Behind Bars 4 Graham Gourlay
8 Mon Reve 2 Jim Coleman
9-vacant
10-vacant