Monday 16th January 2012

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 16th January 2012

Race No. 1Marie Jager Memorial Ht 1 (1-4)04:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BACCA OSTI33626FSTDP Mangold (Cranebrook)
2RAPID COOL36232NBTP Braddon ()
3LITTLE MISS HAP1154617.98P Roach (Lidsdale)
4WHAT’S UP JOE33375FSTDF Jeffcoat (Cowra)
5RAMRADA37128NBTF J Hurst (Londonderry)
6WE WON’T RUN12783NBTN W Staines (Yass)
7SKYMON1544517.99L M Maney (Bathurst)
8NO BEHAVIOUR51156FSHG C Sheather (Young)
9QUEEN TIDE158FSHL M Cook (Mandurama)
10FAST SHANTI55627FSTDL J Duncan (Euchareena)
Race No. 2G & B Stewart Memorial Ht1 (1-4)04:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HOT AND COLD3344226.04D J Bell (Bathurst)
2QUELLA VITA88134NBTP A Moran (Londonderry)
3GROVEBROOK KING2142126.62M J Doggett (Lithgow)
4BAKER SHIRAZ23266NBTC M Proctor (Londonderry)
5GELF BOY43362FSHC C Hodge (Gooloogong)
6PURE MOTAHOME31653NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
7SHADY’S TWINK13284FSHG C Sheather (Young)
8COSMIC IMAGE18742NBTN J Becroft (Kurrajong)
9LIFE’S A DREAM516626.44C M Hore (Portland)
10ITZA FRAUD44772NBTG J M Alister (Cowra)
Race No. 3Marie Jager Memorial Ht2 (1-4)04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RADIATOR SPRINGS313FSHN W Staines (Yass)
2HERB ZARR65122FSHC J O’Neil ()
3LAZER STRIKE73173FSHG C Sheather (Young)
4SUGAR HYPE2421117.89B D Pearce (Cowra)
5RAPTA SHAK54711FSHJ A Chapman (Lidsdale)
6KICK ALONG CARGO72381NBTR B Steel (Wellington)
7BELKARA3533818.04C M Hore (Portland)
8METHANOL76336NBTL Cook (Mandurama)
9ALPHA AUSSIE85324FSHC E Stuart (Kingswood)
10PUNKED82658NBTE A Anderson (Mount Rankin)
Race No. 4G & B Stewart Memorial Ht2 (1-4)05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY WHISTLER66343NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
2ZIPPING ONYX33225FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
3TO THE SIDE34258NBTR T Mcdonald (Cowra)
4BLACKRAIN TITAN38325NBTG J Ford (Dubbo)
5DANA LONELY33655NBTG J M Alister (Cowra)
6BELLA LANA8256126.39W Mcdonald (Springside)
7GREG’S CHILLIN81722FSTDP Roach (Lidsdale)
8RESERVOIR SECRET21343NBTP J Barnes (Portland)
9BROAD KING53654NBTT M Morgan (Orange)
10MUSTANG28672NBTP K Braddon (Cowra)
Race No. 5G & B Stewart Memorial Ht3 (1-4)05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GROVEBROOK RULER78128NBTM Doggett (Lithgow)
2TOO HOTTA STOP13532FSHG J Ford (Dubbo)
3UNPLAYABLE8132726.12P A Moran (Londonderry)
4WARWICK AVENUE75465FSHD L Gooley (Evans Plains)
5RUSTY MIAGI55154FSTDN J Becroft (Kurrajong)
6HOT BENJI14185FSHG Sheather (Young)
7HELLO MAL76626NBTR T Mcdonald (Cowra)
8LOVE MY WAY5221726.17S A Kirby (Spring Terrace)
9TAYS SHADOW65376FSHJ E Hanson (Mcgraths Hill)
10JANADEL4285526.44P K Braddon (Cowra)
Race No. 6Roof Seal Orange Cup H105:57PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ACTIVE BEAUTY1383230.17J R Mathias (Raglan)
2CERTIFY26123NBTN W Staines (Yass)
3LIZ SWAN7281730.11T M Nieuwendyk (Bathurst)
4WEZ DA RISK31622FSHP A Moran (Londonderry)
5ONE BANANA44134FSTDF J Hurst (Londonderry)
6GO MINI MOUSE24214FSTDN J Becroft (Kurrajong)
7CRAZY CARRIE12612FSTDM W Griffin (South Nowra)
8IRINKA LUCA1211130.09R L Smith (Forbes)
9LET’S DECIDE5721230.15T Morgan (Orange)
10HUGGLE37456NBTE E Sanchez (Lidsdale)
Race No. 7Roof Seal Orange Cup H206:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC GHOST21574FSTDF J Hurst (Londonderry)
2ARENA FLYER52461NBTJ A Chapman (Lidsdale)
3GOOD THING2443130.13R T Mcdonald (Cowra)
4GO MIGHTY SHIRAZ1241430.08N J Becroft (Kurrajong)
5SCARLETT LIZ7124130.08L J Whitton (Spring Hill)
6ACTIVE SCOOP1172130.21J R Mathias (Raglan)
7BOMB DISPOSAL1131329.98N Staines (Yass)
8SPRING EXTREME2534129.87G J Board (Orange)
9BONITA BANANA72726NBTA T Wade (Kings Langley)
10SHEEPISH GRIN57367NBTP R Bell (Bathurst)
Race No. 8Roof Seal Orange Cup H306:30PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1I’M MIGHTY MAGIC42564FSHN J Becroft (Kurrajong)
2FULL BLAST12316NBTA J Medina (Londonderry)
3GO JESSIE’S GIRL32341FSHN J Becroft (Kurrajong)
4PERCY JACKSON3132330.41S A Kirby (Spring Terrace)
5ENTRUST1115130.13F J Hurst (Londonderry)
6BARBELLA OSTI52634NBTC M Proctor (Londonderry)
7KYL’S ME GIRL81212FSHA T Wade (Kings Langley)
8RETRO ZARR1115129.87N W Staines (Yass)
9FOLATE1718830.03N W Staines (Yass)
10DEFYING GRAVITY67366FSTDS L Webster (Cawdor)
Race No. 9Marie Jager Memorial Ht3 (1-4)06:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LAYOUT118.18T M Nieuwendyk (Bathurst)
2JESSICA CLAIR52516FSTDM J Duncan (Euchareena)
3GRUNGELL DRAMA75372FSHG A Dixon (Parkes)
4ANGUS KNOCKA44252FSHF R Jeffcoat (Cowra)
5 BOY47314FSHC A Psilos (Bringelly)
6SHE’S SHUFFLING11717.87M T Yates (March)
7DEMONIC DELAGO26677NBTA T Wade (Kings Langley)
8GOT THE LOOK73232NBTN Moran (Londonderry)
9AQUA RIGGINS61FSHJ A Chapman (Lidsdale)
10MAGIC ELIJAH6545118.09L M Cook (Mandurama)
Race No. 10G & B Stewart Memorial Ht4 (1-4)07:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1TICHAWANTA LADY72341NBTA Bloomfield (Tichborne)
2MAGIC MAGGIE221126.20F J Hurst (Londonderry)
3SMART WIZARD34251NBTP Braddon (Cowra)
4BIT AWESOME11626.28W Hodge (Forbes)
5DANA SIENNA835F5NBTR T Mcdonald (Cowra)
6MRS GRIFF126.16N J Becroft (Kurrajong)
7FANCY TANGO18174FSHG C Sheather (Young)
8LOCK ‘EM UP5743326.29S A Kirby (Spring Terrace)
9PLATINUM PHOENIX15668FSTDG Townsend (Molong)
10LOST HIS MARBLE38864NBTJ Hanson (Mcgraths Hill)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments