Thursday 22nd July 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 22nd July 2010

Race No. 1Karas Smash Repair Warilla07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIRANDA MOLLY34T11L Bozovitch (Miranda)
2JUST ALBI16117W J Lutiger (Bringelly)
3SHADOW KING111R J Goodwin (Kanahooka)
4PRIDE OF GREECE67887M J Wotton (Kemps Creek)
5MRS. GABLE67185O Vassilakis (Matraville)
6PRECOMI66144G Comans (Bundeena)
7HYTHE’S BOND45345A M Bayliss (Bargo)
8AL’S THUNDER32421W J Lutiger (Bringelly)
9SOMEONE STOP ME15F34S E Swain (Box Hill)
10KATHY LAFOURCHE63887O Vassilakis (Matraville)
Race No. 2Tooheys New Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STYLISH CHARM62J Formosa (Fairy Meadow)
2GOLD PORCHE1J A Mcfarlane (East Corrimal)
3THREE INCH NAIL463R J Goodwin (Kanahooka)
4BLACK SNIPPER27454B Ferguson (Austral)
5GOLD COLLISION7351M Burton (Kemps Creek)
6HOTTIE DOS55272W R Sugars (Voyager Point)
7CHRYSANTHE2873F Sarlamis (Kemps Creek)
8LOUD MOUSE54J Magri (Austral)
9LIKE A CHARM5J Formosa (Fairy Meadow)
10PRICE OF FAME22225J Magri (Austral)
Race No. 3Allfab Constructions Stakes08:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROSE COTTAGE34352A Hardaker (Bargo)
2KESHA STAR53753A Chircop (Kemps Creek)
3DANGER CALLS37668M J Wotton (Kemps Creek)
4SNOWSILL6835FR F Alcock (Belimbla Park)
5ELITE JEWELS26277J Grech (Lake Heights)
6SHIRAZ SHAZ67876S Barwick (Basin View)
7EXPLOSIVE BOND13237B A Jarczewski (Ingleburn)
8SIMBA SIMBA23537R W Arnold (Wingello)
9FIVE BROTHERS614B Evans (Moonbi)
10GENUINE LOVE57676A M Bayliss (Bargo)
Race No. 4Oak Flats Soccer Heat 108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TENITIS68758M J Wotton (Kemps Creek)
2HAVING FUN TIMES54542R W Arnold (Wingello)
3JUSTUS BALEB J Wheeler (Boorowa)
4TAKU TAMIHINE25FS Grey (Appin)
5WARATAH GOLD64422M L Burton (Kemps Creek)
6JUST TOUCH IT7R Goodwin (Kanahooka)
7QUEEN THUNDER32536W J Lutiger (Bringelly)
8BELLS ME MUML P (Londonderry)
9LUNCHLADY DORIS34446J Little (Wilton)
10TANGO THUNDER58W J Lutiger (Bringelly)
Race No. 5Ray Borda Heat 108:55PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LYLA JOKER84675M J Wotton (Kemps Creek)
2LIZZIE TAYLOR21652B F Hall (Thirroul)
3*** VACANT BOX ***
4NANA COOK17462G D Cook (Rosemeadow)
5JUST ARIEK63573K W Jones (Orangeville)
6*** VACANT BOX ***
7SURPASSING51115C Chappelow (Sylvania Heights)
8KAZMIC’S MARINER31443S A Lambley (Padstow)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6 Prelude09:14PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Dapto Of $7,530 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CERTAIN MAGIC15161M R Abbott (Falls Creek)
2GOLD CLAIMER25137J A Mcfarlane (East Corrimal)
3GRETA BALE13831B J Wheeler (Boorowa)
4FRECKLES44344R O King (Kembla Grange)
5LOVIN’ SPOONFUL43171R J Webster (Cawdor)
6SNOZZ33111J A Mackay (Richmond Vale)
7REPEATED11511J M Fletcher (Menangle Park)
8SEEK AND DESTROY61116A Azzopardi (Londonderry)
9GRIPEN BALE25223B J Wheeler (Boorowa)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Ray Borda Heat 209:38PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOSETTE BALE41255S M Evans (The Oaks)
2CLARK NO EE22111S A Lambley (Padstow)
3SMASHING JEN22257L J Britton (Nambeelup)
4BANJO HOTTY43326S E Swain (Box Hill)
5*** VACANT BOX ***
6SHOCK POSITION14726L P Azzopardi (Londonderry)
7GRANDMA COOK58814A Pagano (Llandilo)
8EXOCET85557M L Burton (Kemps Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Dapto Bowling Club Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIRECT JOLIE82224M P Arncliffe (Castlereagh)
2SILENT HILL62674C D Phillips (Wallerawang)
3GENERAL ORLOV23558A Chircop (Kemps Creek)
4NAOMI’S DREAM74445G J Edwards ()
5ONE SHY35665M L Burton (Kemps Creek)
6TWIN TOWN TURBO15444B P Wales (Harden)
7SPRING DREAMER16618C A Oldfield (Appin)
8NUMERO UNO BALE11233B J Wheeler (Boorowa)
9FANCY STEP67786W J Lutiger (Bringelly)
10SOPHIA LEE BAY88815M L Burton (Kemps Creek)
Race No. 9Oaks Hotel Motel Heat 210:20PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LITTLE EVEY34554J M Jones (North Nowra)
2MR. BRIX77334M Player (Tahmoor)
3LIKE A CHARM5J Formosa (Fairy Meadow)
4FLUR DA LEE5J Little (Wilton)
5MONEYPENNY KISS2835TE Bakirtzidis (Wilton)
6BAILEE JOKER56347M J Wotton (Kemps Creek)
7EVANDROSF Sarlamis (Kemps Creek)
8TWO BOB TOMMYL P Azzopardi (Londonderry)
9TANGO THUNDER58W J Lutiger (Bringelly)
10LUNCHLADY DORIS34446J Little (Wilton)
Race No. 10Monster Trucks 18th September10:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIKE’S CHOICE53636J Grech (Lake Heights)
2BLACK ON BLACK87775M J Sullivan (Bargo)
3HEART OF MILLY17232M Player (Tahmoor)
4GOLD FOR ME2613J A Mcfarlane (East Corrimal)
5NO JUSTICE2232FM R Abbott (Falls Creek)
6KAKKU’S GIRL87837A Chircop (Kemps Creek)
7BOND RAIL66256S Grey (Appin)
8ELUSIVE ETHICS22231D J Smith (Moorebank)
9TRUCE51775E Salmon (Kingsgrove)
10QUEEN SARLAMIS85724R W Arnold (Wingello)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments