Tuesday 10th March 2009


Race 1 515m M 18.55
WOMEN IN RACING CENTRAL COAST
1 FLING FLONG FLAP M KEVIN ELLIOTT
2 TWILIGHT BOY M ZADIA SMITH
3 BEAUTIFUL SMILE M PAUL MANGOLD
4 FRINGE M MAJELLA FERGUSON
5 CANDY SAYS M JOHN MOORE
6 SPIRAL THRILLER M BARBARA CHENEY
7 INFADEL M RITA NICOLAOU
8 GREAT GIFT M HAROLD OLSEN
9 RUDE RODNEY M TIMOTHY MURRAY
10 BELLA’S REWARD M LUKE AZZOPARDI

Race 2 400m MX 19.18
KYLIE GAVENLOCK T’BRD RACING FNL
1 LOST I AM 5 HERBERT KOBERLER
2 JOBRAIN M GREGORY LYE
3 NOBLE STRYKER M ANTHONY PAGANO
4 TINY JACKIE 5 LAWRENCE REFALO
5 TIANI EXCHANGE M KEVIN EISENHUTH
6 TINY CADET M LAWRENCE REFALO
7 UNREALISTIC M MARK HARDMAN
8 TWINKLES BEST M HAROLD OLSEN
9 TRUE INTENTIONS M EVELYN HARRIS
10 NIP OF VELOCITY M MICHELLE SHAMBLER

Race 3 400m 4/5 19.39
ARP PERFORMANCE HORSES STAKE
1 SHE’S FAIR 5 DOMENIC TRAINO
2 ROBBO’S RETURN 5 WAYNE ATTWILL
3 APOLOGY 5 JOHN MOORE
4 WATTA FELLA 5 MARGARET GREER
5 TALK ABOUT ME 5 JOHN MILES
6 MISS PLACED 5 TIMOTHY FERRIER
7 SENT CRAZY 5 PETER LAGOGIANE
8 TIM TAMTERRA 4 JOHN MILES
9 WATTA CASE 5 MARGARET GREER
10 ASHLIN ROSE 5 LESLIE STANLEY

Race 4 600m M 19.58
CHAPMAN’S QUALITY FRUITS STAKE
1 STRYKER’S CHOICE M ANTHONY PAGANO
2 DARTANYAN M WILLIAM BRIGHT
3 MISTRESS GIRL M WAYNE HOGAN
4 HAZZA SPOT M WAYNE HOGAN
5 BONNIE BASTIC M SHANNON BOYD
6 MONA’S SISTER M ANTHONY PICKLES
7 LAURIE’S FLASH M BARRY WATERS
8 MR. HAMMER HEAD M STEPHEN KUTNJAK
9 WALLY O’LEE M WAYNE HOGAN
10 JEANIE’S TOKEN M RHONDA FRASER

Race 5 600m 5 20.20
PLUS 5 SECURITY FENCING STAKE
1 MISS SUMMER FLY 5 TIMOTHY FERRIER
2 GOLDEN CARNAGE 5 PETER MAYTOM
3 CONNOISSER 5 MICHELLE SHAMBLER
4 COOL WESTEND 5 GLEN BEUZEVILLE
5 MIMATE BART 5 RON BELL
6 SAILBOAT BRENDA 5 BARRY HOWELL
7 BRILEY 5 GARY ALLERTON
8 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN

Race 6 515m 5 20.39
LENWIL REINFORCEMENTS STAKE
1 EXPLOSIVE WEAPON 5 BARBARA CHENEY
2 TWILIGHT GLOW 5 ZADIA SMITH
3 JANE REACTION 5 LINDSAY AKERS
4 NOAH’S MARK 5 WAYNE HOGAN
5 LOCHINVAR MILANO 5 ROBERT SMITH
6 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
7 DEADLY DEBSTER 5 NOEL MCCASKIE
8 TANKED 5 MICHELLE SHAMBLER
9 TERRA ROSSA 5 IVAN ZUCCHIATTI

Race 7 515m 5 20.57
BRUCE DAVIES MEMORIAL
1 REAL CHARMER 5 PAUL BIGENI
2 INFLUENTIAL LADY 5 SHAYNE POOLEY
3 SIR HERCULES 5 HELEN IVERS
4 FAST BLITZ 5 WAYNE HOGAN
5 IPAVE 5 MERVYN FIELD
6 CONFIDENT 5 RITA NICOLAOU
7 LET’S DO IT 5 DEBRA SPURGIN
8 MCGARRY 5 IVAN ZUCCHIATTI
9 TERRA ROSSA 5 IVAN ZUCCHIATTI

Race 8 515m 4/5 21.20
ULTIMATE LAWN CARE STAKE
1 INCOHERENT 5 MICHELLE SHAMBLER
2 HANNAH JANE 5 SANDRA WELLS
3 MONTIVIDEO 5 PETER RODGERS
4 SUPREME JET 5 RHONDA FRASER
5 LOCHINVAR PRADA 4 ROBERT SMITH
6 IN MY DAYS 4 PAUL BIGENI
7 MEAN JET 4 PAUL ROACH
8 LOCHINVAR POLO 4 ROBERT SMITH
9 TERRA ROSSA 5 IVAN ZUCCHIATTI

Race 9 400m 5 21.39
JOTA DRINK VENDING MACHINES
1 WATTA GIFT 5 MARGARET GREER
2 BE BOSSEE 5 PETER LAGOGIANE
3 MAJOR WAGER 5 JOHN MOORE
4 BEETLE BOMB 5 BRYAN YOUNG
5 BEE FIFTY TWO 5 DEBRA SPURGIN
6 DIAMOND’S TOKEN 5 RONALD FISHER
7 BONGO BILL 5 SIMON MA
8 CATCH THE FLAG 5 FRANK CINI
9 MARBLY 5 BRYAN YOUNG
10 MISS OVER DRIVE 5 PAUL MANGOLD

Race 10 515m 5 21.57
TOTAL PARTY SHOP ERINA STAKE
1 RUSHTON REASON 5 JOHN GALE
2 PICKLE MICKLE 5 JASON MACKAY
3 FINAL FLY 5 PETER LAGOGIANE
4 NIKKENBAH 5 MICHELLE SHAMBLER
5 GOOD ODDS LUCKY 5 TRACEY HURST
6 LAURIE’S PLACARD 5 JOHN MILES
7 BRAZEN JOURNEY 5 JEFFREY DUCKER
8 CHINKWAY CHENTO 5 RAELEE SHEARER
9 TERRA ROSSA 5 IVAN ZUCCHIATTI