Tuesday 18th August 2009


Race 1 515m M 18.58
KIM Y D TAE KWON DO STAKE
1 SCOTTY GOES RED M ADAM CAMPTON
2 MISTER BANNER M ALAN LAVERTY
3 PREMIER SELECT M MAVIS O’GRADY
4 BURMAH CHOKE M JUSTIN KING
5 TRIXIE LIDCOMBE M GRANT DUNPHY
6 DRIFTING SANDS M ANDREW FOUKKARE
7 BLACKALLS JACK M MICHAEL CRAWFORD
8 TWO SIX TWO M ALAN LAVERTY
9 COCO APPEAL M JOHN HARRIS
10 CHLOE ANNE M LESLIE LANESBURY

Race 2 515m 5 19.22
HUB RADIOLOGIST GOSFORD STAKE
1 BLACK SENSATION 5 WILLIAM DANCE
2 ORBISON 5 MAUREEN WEST
3 TROPIC THUNDER 5 BILL DEGUARA
4 MARCO MAN 5 ELIZABETH BONT
5 WANDA RACE 5 ROBERT SHEPHERD
6 FREE YOUR MIND 5 JEFF CRAWFORD
7 LIZZI JAY BEE 5 BEAU HEDLEY
8 BOOMA BARRY 5 BARRY HOWELL
9 DIVER’S PRINCESS 5 DARRYL DIVER
10 BAT FONE 5 LESLIE LANESBURY

Race 3 515m 5 19.39
SULTRY SALLY CHIPS STAKE
1 PURE SPICE 5 ANTHONY MEREDITH
2 SAILAWAY FELLA 5 BARRY HOWELL
3 HARRY MACCOOL 5 BARBARA CHENEY
4 PATCH UP JOB 5 NICHOLAS CLIFTON
5 SKYE TOKAAM 5 BRYAN YOUNG
6 ADEL’S BELLE 5 WENDY BROWN
7 INDIANA SHOWGIRL 5 ELIZABETH BONT
8 PETTIGO STARFIRE 5 ANTHONY SLUSHER
9 FREDDY FUNK 5 ROBERT SHEPHERD
10 LET’S WIN DOLLY 5 GORDON BEARD

Race 4 400m M 19.57
WATERSIDE FRUIT CONNECTION STAKE
1 WILL DO WELL M JOHN HARRIS
2 SHAMROCKER M JEFF CRAWFORD
3 HAYELLA M MICHELLE SHAMBLER
4 CRAZY DAVE M JIMMY MAGNISALIS
5 RED HOT SPECIAL M MATHEW WOTTON
6 KOPIKO M TIMOTHY MURRAY
7 MRS. BUTLER M MAUREEN WEST
8 PRO M ANNE FOLEY
9 BEST BONUS M EVELYN HARRIS
10 GLENSOME M MATHEW WOTTON

Race 5 600m 4/5 20.20
DUFFCAM PTY LTD STAKE
1 WHAT A GOODWIN 4 BRYAN YOUNG
2 TIAN HAO LEE 5 RAY STEELE
3 REGAL STAR 5 JEFF CRAWFORD
4 COOL TUNE 5 VICTOR BARTOLO
5 POPPY’S SECRET 5 FRANCIS JAMIESON
6 RED PERFECTA 5 CAROLYN YOUNG
7 GOLDEN CARNAGE 5 PETER MAYTOM
8 EVA DESTRUCTION 5 EDWARD KELLY
9 MAVERICKS LEGEND 5 RITA NICOLAU
10 DEVIL’S LETTUCE 5 MITCHELL PRYCE

Race 6 515m 4/5 20.39
COCA-COLA AMATIL STAKE
1 MONAMOUR 5 JOHN BROWN
2 THAI AGENT 5 RICHARD DEAN
3 DEVINE RULER 5 PATRICK PARRELLI
4 BIG GIRL VANESSA 5 PETER LAGOGIANE
5 TEDDY FLYNN 4 PETER LAGOGIANE
6 KOKODA SUN 4 NATASHA ALGIE
7 TIAN HAO MISS 4 RAY STEELE
8 BORN TO SCREAM 4 KADE JARVIS
9 SHE’S WALAMMBY 5 ROBERT RODERICK
10 TWINKLES BEST 5 BARRY HOWELL

Race 7 400m 4/5 20.57
WOOLIES ERINA SOCIAL CLUB
1 CHEVY ASSASSIN 5 MICHAEL MANUEL
2 OPAL COVE 4 LESLIE HUDSON
3 SURFIN’ MINT 5 RAYMOND WATSON
4 TIP OFF 4 GEOFFREY GRIMWOOD
5 MUD CAKE 5 MARGARET MORRIS
6 SHADOW WARRIOR 5 WARREN CUNNINGHAM
7 LONE STONE 4 WILLIAM LEYSHON
8 KEY GUNS 5 BRIAN GORTON
9 OBAFEMI 5 RIKKY MONCRIEFF
10 GO WILD LARA 5 WENDY BROWN

Race 8 600m 5 21.20
NARARA PLUMBING STAKE
1 NOVA LIRA 5 JOHN POLIDANO
2 JYPROCK KID 5 TIMOTHY MURRAY
3 GOOD DEAL 5 EDWARD WALL
4 SUN RIOT 5 WILLIAM BRIGHT
5 COOL OLIVIA 5 JOHN HEARD
6 TYPIFY 5 STEPHEN MILLIGAN
7 MINI QUATRO 5 RONALD LONG
8 THREE WISE MEN 5 NEVILLE STOKES
9 ORARA LASS 5 JOHN HARRIS
10 BITOLA’S TEDDY 5 MATHEW WOTTON

Race 9 400m 5 21.39
JAE MYE HOLDINGS STAKE
1 LETHAL DUCHESS 5 MAUREEN WEST
2 TEXAS TEARS 5 RICHARD SHARPE
3 LITTLE BLACK BAG 5 ROBERT WHITELAW
4 VOLATILE SHADOW 5 DAVID GREENWOOD
5 TRUE INTENTIONS 5 EVELYN HARRIS
6 PURE POWER PLAY 5 DAVID RICHARDSON
7 SORRY DEAN 5 WARREN CUNNINGHAM
8 MR. CURLEW 5 JOHN LODGE
9 HELLO POLLY 5 ROBERT BARNDEN
10 CALL ME FAUST 5 PAVKA STAMENKOVIC

Race 10 400m 5 21.57
WOOLIES GOSFORD KIDS APPEAL STK
1 CHARLIE COMBO 5 RAYMOND MORRIS
2 CAPTAIN MARINA 5 KENNETH LEWIS
3 EASTLEY DRIVE 5 ROBERT BARNDEN
4 OZZIE HOOTS 5 MARK ROBERTS
5 WHIZZER WATSON 5 MAUREEN WEST
6 MAGGIE A GOGO 5 ROBERT WHITELAW
7 EM ARE 5 RIKKY MONCRIEFF
8 CARLSBERG 5 JASON KELLER
9 BLACKALLS BANDIT 5 MICHAEL CRAWFORD
10 CRACKLYN’ JAYDEE 5 BRUCE CARR