Tuesday 27th March 2012

Greyhound Box Draw For Gosford – Tuesday 27th March 2012

Race No. 1Ian & Carol Mackay Maiden06:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE MINE MAGIC65353FSHM M West (Beechwood)
2PETTIGO FIRE3F332FSHG Robinson (Greta)
3ANRON’S BOY52725FSHA M Foley (Maitland)
4RED RICKY52782NBTK T Pedrana (Cranebrook)
5STEPHIE GEE22223NBTS R Carr (Fennell Bay)
6FLAMIN’ GROOVEY53785NBTE T Jago (Gorokan)
7EASEL6535NBTD S Riley (The Entrance North)
8MARKER38257FSHJ W Quinn (Greta)
9TANTRUM TEARS5627NBTB J Howell (Noraville)
10DARKSCAPEFSHP Lagogiane (Llandilo)
Race No. 2Nitro Masonry Stakes07:18PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Gosford Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S BANDIT6654323.43B E Kelly (Salt Ash)
2COME TO LANDON5428623.48W Marmara (Merrylands)
3MCSLOK13241NBTG Robertson (Williamtown)
4GUNLAW GALO31111FSHW M Ison (Bobs Farm)
5THUNDER LEE6436123.07K T Pedrana (Cranebrook)
6SPLASH ABOUT1335123.17P A Roderick (Weston)
7BARB’S GAMBLE6227223.17W J Kelly (Salt Ash)
8SUDDEN SPLASH3484323.13B J Tuft (Rutherford)
9RUBY FLY HIGH2441223.03A K Bennett (Wilberforce)
10DIDDY STRIKE7712622.77C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
Race No. 3Hills Brickies Stakes07:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING PEGGY62346NBTJ L Antonelli (Kemps Creek)
2LOCHINVAR FOX35334FSHW G Davies (Holmesville)
3COOL STUNNER13376FSHJ M Barnett (Reedy Creek)
4BART’S WORLD64563NBTJ F Callaughan (Luddenham)
5PARTNERS36647FSTDW C Attwill (Abernethy)
6LUCIA’S CHARLM74772NBTM Multari (Kemps Creek)
7SPIRIT77744FSTDJ A Hawkins (Tumbi Tumbi)
8CAUSING KAOS27463NBTG J Algie (Taree)
Race No. 4Abernathy Trial Track Maiden07:58PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Gosford Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CARBOCHON3227NBTB J Howell (Noraville)
2LONESOME HARRY2NBTP Johnston (Toronto)
3KWIK MAGIC573NBTG S Duggan (Kangy Angy)
4LANSVALE ROXY2FSHJ F Callaughan (Luddenham)
5SUPER GLIDER5NBTG S Duggan (Kangy Angy)
6STEALIN’ KRUNCH3FSHD Sultana (Londonderry)
7TRACEY’S TIME54287NBTK T Pedrana (Cranebrook)
8MISS MAUD65437NBTG S Duggan (Kangy Angy)
9MARBILL FURY258NBTD Edwards (Lake Haven)
10WARNERVALE FLYERFSHI F Morgan (Telopea)
Race No. 5Coast & Country Shade Sails Stk08:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY CHIC53214NBTE J Castle (Sawyers Gully)
2SPECIAL RICKEY5322235.48W J Harper (Wyee)
3DIGGER NORRIS2662635.47M H Black (Lisarow)
4SUPER LYN26184NBTC Dimech (South Windsor)
5SWIPER LULU75616NBTT Vella (Blacktown)
6CRAZY DAVE7213235.05J J Magnisalis (Charlestown)
7LILLEY’S LOCK3118535.23I J Betts (Thornton)
8JAMALU1775536.34G Brodie (Abernethy)
Race No. 6Doug Edwards Memorial08:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TEEVEE KIAREMA32315NBTT V Gaunt (Morisset)
2BAD AL41377NBTW C Attwill (Abernethy)
3BONDY’S PRINCESS21562NBTA Mcgowan (Beresfield)
4SPIFFER54577NBTP J Massa (Matraville)
5PERUSIAN11223NBTT H Wilson (Fassifern)
6SAWTELL MICK1632330.55M M West (Beechwood)
7NUMBER KRUNCH35334NBTD Sultana (Londonderry)
8IDA ROSE83283FSTDL S Montgomery (Umina Beach)
9HOOKER’S FLYER16663FSHD A Spurgin (Kempsey)
10WHO’S SECRET22716FSHB W Wakem (Scone)
Race No. 7Jason Mackay Stakes08:58PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Gosford Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHASING DE CASH2275530.14J S Miles (Killcare Heights)
2KYLE ROULETTE3564830.28M Burton (Kemps Creek)
3MARINA’S JOY6143530.11L M M Gee (Lochinvar)
4IBROX LAURA2253329.96W M Dance (Somersby)
5COOL REJECTIONF8645NBTW J Brown (Cessnock)
6DARK AND STORMY4616129.81E Harris (Wyong)
7MR. GAZMICK1242329.48M Burton (Kemps Creek)
8BARNEY’S LEE6633830.43R A Lee (Lochinvar)
Race No. 8Sky High Bricklayers Stakes09:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAMBO’S FANCY87116NBTC Gatt (Catherine Field)
2BOLT LOCK BOLT32378FSHM Multari (Kemps Creek)
3PATCH TOKAAM88353NBTH M Pullman (Keinbah)
4RETAINED ASSET18688FSTDW J Bright (Wamberal)
5MYTHICAL EAGLE28457NBTA Meredith (Niagara Park)
6ICE EYES2811330.17T V Gaunt (Morisset)
7BIT ISOLATED13216NBTT A Wilson (Fassifern)
8TOMMY TOKAAM6272630.40T F Pullman (Keinbah)
9COOL DIOR36727NBTW J Brown (Cessnock)
10DALLAS COUNTY25737FSTDL S Montgomery (Umina Beach)
Race No. 9Rwa Developers Stakes09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIG CLIFFY462F1NBTP M Mckinnon (Norah Head)
2ARTISTIC18482NBTJ Mooney (Green Point)
3FLYING LASSIE7824130.55J F Callaughan (Luddenham)
4DYNAMIC MISS12566FSTDM Davidson (Fletcher)
5TRENT MATE55421FSTDK T Pedrana (Cranebrook)
6CASSIDY22661FSHR A Lee (Lochinvar)
7COOL BLISS66741NBTW J Brown (Cessnock)
8GLAD MAN2331NBTD Stewart (Erina)
9BLUE SKIRT1FSHF Xuereb (Vineyard)
10QUICKLEE FRIDA2442729.98T W Richards (Wyongah)
Race No. 10El Grand Senor Stakes09:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gosford Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TURBO ANGEL16727FSHF R Sidrak (Catherine Field)
2EL POINT33148FSHG P Sattler (Marks Point)
3GEETEE’S MISTAKE72547FSHN Sidrak (Catherine Field)
4GO ANNA LEE2513123.00K T Pedrana (Cranebrook)
5CARAMEL SLICE11752NBTJ M King (Wilberforce)
6PURE CARBON36162NBTP W Tobin (Toronto)
7PAVED23571NBTM M West (Beechwood)
8KING CADEL5123323.30R R Bell (Blacksmiths)
9OUR SERENADE25741FSTDF Xuereb (Vineyard)
10MISTY TOKAAM8117723.33H M Pullman (Keinbah)