Saturday 15th November 2008


Race 1 350m 5 13.00
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 BYRON BAY 5 TAMMY THORPE
2 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE
3 DISTANT BELLS 5 BRUCE PECK
4 BELLE’S BLUE BOY 5 DENISE NABLE
5 CAWBOURNE JANICE 5 KEITH MORGAN
6 SOMETIME TODAY 5 STANLEY BECKINGHAM
7 BLUE WRANGLER 5 RAYMOND MAITLAND
8 LIME FANTASY 5 ROY WHITE
9 BLAZING MORGO 5 KEITH MORGAN

Race 2 457m 4/5 13.20
GOULBURN WORKERS CLUB
1 BLONDAGE 5 NOEL OVINGTON
2 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
3 LUCKY PADDY 4 PATRICK BYRNE
4 CRAZY MONT 4 SHEILA LEWIS
5 GEORGIA MOIRA 5 MATTHEW MATIC
6 CHIEF CALLAH 5 JASON MATTHEWS
7 BACK TO SCHOOL 5 PAUL HUBBARD
8 POTENT PACE 5 WAYNE WHITE

Race 3 350m 5 13.40
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 PADDY’S WHISPER 5 PATRICK BYRNE
2 KING GRIFFO 5 RICHARD GRIFFITHS
3 SMART PEARL 5 WARREN CARR
4 REBELS IRONMAN 5 ANNE HECTOR
5 MANCUNIAN KOOL 5 IAN MCFARLANE
6 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS
7 MOLLY ROSS 5 TERRENCE KENNEDY
8 MONEY GENIE 5 KEITH MORGAN
9 BLAZING MORGO 5 KEITH MORGAN

Race 4 350m M 14.00
GOULBURN COMMITTEE
1 HARBHAJAN M UNAVAILABLE
2 NUTSCA M CHRIS MOLLOY
3 COOL SAMMY M RAWDON SHERMAN
4 STARGAZER GIRL M NOEL OVINGTON
5 COOL AND TWISTED M EDWARD MCPHEE
6 KINDA BLUE M RUTH MATIC
7 VIOLET’S IMAGE M DEBRA L MOORE
8 RAIN GAGE M WAYNE WHITE

Race 5 457m 5 14.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 KAZMIC’S SHADOW 5 STEPHEN LAMBLEY
2 HIP LORIAN 5 LES DEGUARA
3 LIGHT ASSASSIN 5 STEPHEN HUGGETT
4 NAN’S INFLUENCE 5 BARRY CURLE
5 CALLA WALLEE 5 JOHN CALLAUGHAN
6 LADY IN BLUE 5 RAYMOND MAITLAND
7 ROBOTUSSEN 5 PAMELA CAINES
8 FACIAL 5 FREDERICK MALONE

Race 6 457m NG 14.40
GOULBURN BOOKMAKERS
1 TITANIUM PADDY 4 PATRICK BYRNE
2 BUNGALA BALE 2 IAN MCFARLANE
3 MISS BEESLEE 1 PAMELA CAINES
4 IRINKA BRONTE 1 FREDERICK MALONE
5 ARCHIE KANE 1 GEOFFREY GREVILLE
6 STUN GUN 2 GEOFFREY GREVILLE
7 JUST DANISH 1 PATRICK BYRNE
8 SOMETHING ELITE 1 RAWDON SHERMAN

Race 7 457m MX 15.00
GOULBURN CUP HEATS NEXT SATURDAY
1 GALLEN M CHRIS MOLLOY
2 HARBOUR FRONT M JOHN MCKEON
3 CALLAH SHIRAZ 5 JASON MATTHEWS
4 CLARK NO EE M STEPHEN LAMBLEY
5 FOREVER SMART M ANTHONY HARDAKER
6 COUNTRY GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
7 COOL CLASSIC 5 JULIAN ATTARD
8 COLLECTOR LAD M GLEN SHEA
9 BARNSLEY M CHRIS MOLLOY

Race 8 350m NG 15.20
DEADWOOD LODGE
1 LIGHTNING LAYLA 3 D.M.DESPARD
2 MY GIRL JOANY 1 STANLEY BECKINGHAM
3 WILSON 2 TERRENCE KENNEDY
4 FAST FLASH 3 DANNY DESPARD
5 Vacant
6 UNO IT 4 IAN MCFARLANE
7 LADY CHEVIOT 4 ROY WHITE
8 TRYIN’ 4 ANDREW ROWE

Race 9 350m M 15.40
TUESDAY TWLIGHT TRIALS @ 6PM
1 SUNDAY TOM M UNAVAILABLE
2 FAWN MORGO M KEITH MORGAN
3 NEXT UNO M PETER FLETCHER
4 CRYSTAL MAY M JOHN DROVER
5 EVASIVE MISS M WAYNE BRADLEY
6 COLD STEEL BLUE M PETER ARMSTRONG
7 CHOCOLATE TANGO M ROY WHITE
8 DOUBLE SHAMROCK M THOMAS MORRISS

Race 10 350m 5 16.00
NOMINATIONS CLOSE TUESDAY @ 4PM
1 TWO FOR YOU 5 BRUCE PECK
2 SARAH’S LEGEND 5 GLEN SHEA
3 BEBINGTON HAWK 5 GEOFFREY GREVILLE
4 REBELS SOLE 5 ANNE HECTOR
5 ZINGALONG FEBE 5 PATRICK BYRNE
6 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
7 INTIMATE LEE 5 WAYNE BRADLEY
8 PIPER’S DANCE 5 ANTHONY HARDAKER
9 BLAZING MORGO 5 KEITH MORGAN

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments