Saturday 27th June 2009


Race 1 350m M 13.00
GOULBURN MULWAREE COUNCIL
1 SMOOCH ME M PAUL ZAGOROWSKI
2 HIGHLAND RAIN M STEPHEN WADICK
3 SMALLTOWN BOY M DIANE WELLS
4 ANOTHER STATE M Unavailable
5 Vacant
6 SWEET AMIGO M G COLLETT
7 GO WARRIOR M GLEN ELLIS
8 CHAMPAGNE STATE M DWAYNE JENKINS

Race 2 457m 5 13.20
MICK PLAYER DEADWOOD LODGE
1 MISS GEMINI 5 MARY SPITERI
2 SHANGHAI LEGEND 5 GLEN SHEA
3 TADMORE ERNIE 5 RONALD BARBER
4 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
5 BLAZING BENNY 5 DIANE WELLS
6 SEISMIC 5 BRIAN DEVENEY
7 QUINLAN’S RUN 5 JOHN SHEA
8 MRS HARDBOTTLE 5 DAVID BROADRICK

Race 3 350m 4/5 13.40
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 KIMBORA 5 ANTHONY MICALLEF
2 STITCHED UP 5 THOMAS MORRISS
3 ELUSIVE SPIRIT 5 MICK PLAYER
4 MISS TWO BLUES 5 ANTHONY SPENCE
5 KACHING KACHING 4 MICK PLAYER
6 BRINJOLA’S MAGIC 5 BRIAN PEARCE
7 WALKABOUT ROCKS 5 TAMMY THORPE
8 MURRAY VAR FLYER 4 STEPHEN WADICK

Race 4 457m NG 14.00
PRE-ORDER VIDEOS ONLY $11.00
1 CLASSIC REVENGE 3 VINCENT SPITERI
2 SPOOKY 5 ROBERT WATERS
3 Vacant
4 DIG DEEP BOND 4 LES DEGUARA
5 Vacant
6 POWER BOND 4 ANTHONY SPENCE
7 Vacant
8 SHACOBY ANN 4 TERRENCE NORTHEY

Race 5 457m 5 14.20
GOULBURN WORKERS CLUB
1 YOUTAR CHOCO 5 DIANE WELLS
2 TALL TREES 5 DAVID BROADRICK
3 EXTREME TOKEN 5 TREVOR BLEWITT
4 SINKA THE DRINKA 5 ANTHONY COOPER
5 HILLS OF BREFFNI 5 ANTHONY HARDAKER
6 BIG BUTCH 5 TROY CANTY
7 MEL’S MAGIC 5 JAMES INGLIS
8 ELITE RULER 5 VINCENT SPITERI

Race 6 350m NG 14.40
GOULBURN BUSINESS REQUISITES
1 BRINJOLA’S BEST 3 BRIAN PEARCE
2 SHACOBY LEE 1 TERRENCE NORTHEY
3 FAST FLASH 1 DANNY DESPARD
4 JAMES BANNER 2 DIANE WELLS
5 DAISY EARLE 4 STANLEY BECKINGHAM
6 LORD SNOOTY 4 DAVID BROADRICK
7 MISS JORDY 3 DIANE WELLS
8 MOLLY ROSS 4 TERRENCE KENNEDY

Race 7 350m 5 15.00
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 OUT OF CHARACTER 5 MICK PLAYER
2 TOKEN OPERA 5 UNAVAILABLE
3 SALLY SHIRAZ 5 JAMES WALL
4 JUST WATCH ME 5 ANTHONY MICALLEF
5 SARAH’S LEGEND 5 GLEN SHEA
6 HIGHLAND ZAC 5 STEPHEN WADICK
7 COUPLE OF ACRES 5 HEATH EGGLETON
8 KRIPSTA 5 ANTHONY SPENCE

Race 8 350m M 15.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 RONNETTE M RONALD BARBER
2 VICTORY AT SEA M DWAYNE JENKINS
3 MISS SUE KEY M RONALD MARTIN
4 CONVICT STREAK M DIANE WELLS
5 AMARINA BOY M TAMMY THORPE
6 EBONY IDOL M BRETT BOWERMAN
7 MINDY’S PRINCESS M MICK PLAYER
8 SHANDON BELLS M ANTHONY HARDAKER

Race 9 350m 5 15.40
NOMINATIONS CLOSE AT 9AM TUESDAY
1 ZERO MITTENS 5 JAMES WALL
2 COMPOSING TOO 5 KEITH WILLIAMS
3 FOOLISH NOTION 5 MICK PLAYER
4 SMART PEARL 5 MICK PLAYER
5 WALKABOUT TAREE 5 TAMMY THORPE
6 TALES OF INDIA 5 DAVID BROADRICK
7 FOREVER SMART 5 ANTHONY HARDAKER
8 GENUINE THING 5 ANTHONY MICALLEF

Race 10 457m M 16.00
VETSEARCH VIRBAC ANIMAL HEALTH
1 MAGIC REBEL M JAMES INGLIS
2 LETHAL LIMIT M DWAYNE JENKINS
3 ARANDA M GREG MILLWOOD
4 MISS AMY M VERONICA BROMLEY
5 SNOOKY PIE M TERRENCE NORTHEY
6 TRENDY EAGLE M DWAYNE JENKINS
7 WINNING BREAK M DWAYNE JENKINS
8 STATE ASSASSIN M VINCENT SPITERI