Thursday 19th August 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 19th August 2010

Race No. 1Mackellys & Co Maiden12:48PM (NSWtime)
Maiden event over 305 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LIVE THE RIDE44466R T Barber (Glenugie)
2NELLIE FITZR Gardoll (Pillar Valley)
3BOND STAR2J E Mclean ()
4META ANN5C Grant (Tygalgah)
5HE’S ON SONG8R K Sheather (Glenugie)
6MAGIC RYDE84774R T Barber (Glenugie)
7ALKALIR J Newstead (Yorklea)
8HY BRUMBY256L A (Clarenza)
9WHERE’S SHELLY57568M G Landrigan (Grafton)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Phil Mclennan Earthmoving Stake01:08PM (NSWtime)
Mixed event over 480 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HOWLIN’ MERCY43574R P O’Neill (Toormina)
2MOLLY BENDER22226M Patterson (Iluka)
3SPIRITUAL CLOUD56466G W Lowe (Ellangowan)
4SURF BLASTER24765S G Kempshall (Blue Water)
5MARON’S MADAM35367M A Johnson (Bentley)
6ALLEGRO CHARM11115N R Robson (Alstonville)
7WICKED TWIST24485P J Simpson (Stratheden)
8SUNRO CLAPO16111D J Irwin (Maudsland)
9MISS GRIP IT56676R J Newstead (Yorklea)
10CYAN LORIAN67776D A Turley (Leeville)
Race No. 3Clarence Valley Sheds Maiden01:33PM (NSWtime)
Maiden event over 407 Metres at Grafton Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TEE BONE TRICK33423D C Schafer (Ettrick)
2TED ADIOSK J Ackling (Leeville)
3FAST SIAM22234J W Free (Fairy Hill)
4SKATTER GIRL34438R Gardoll (Pillar Valley)
5MISS MULGOWIE73222V A S (Estate) (Thornton)
6BAD DEMEANER4M Patterson (Iluka)
7OKANE32365P Lagogiane (Llandilo)
8LATE INVITATION755J Chapman (Grafton)
9SMILEY CLOUD487G W Lowe (Ellangowan)
10ACTING FLASH68S G Kempshall (Blue Water)
Race No. 4Highland Petfood Stake01:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BERATED41136M Ellis (Grafton)
2RICH HARMONY52327R Godwin (Coutts Crossing)
3CHIP AND CHASE24271M A Johnson (Bentley)
4DREAMING HEART52146V A S (Estate) (Thornton)
5TAH BELLA67534S A Casey (Doubtful Creek)
6TINA BOND75531G E Geary (Kyarran)
7KILLSKEY KATE62517L A North (Clarenza)
8BEARING BOND11115J E Mclean (Casino)
9BALLERINA SATIN156E Pomfrett (Box Hill)
10TSUNAMI TEARS37478W Smith (Casino)
Race No. 5Pfd Foodservices 1-4 Win Heat 102:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TRAVEL BRONCO32415R J Huntington (Weston)
2AIR FORCE FRED3313V A S (Estate) (Thornton)
3WATCH THE ROCKS72357F L Currey (Leeville)
4AGENT OSO12587A Monaghan (Dyraaba)
5SWIFT PRINCE38633R G Stephens (Marsden)
6GREED IS GOOD6F221K Neave (Ulmarra)
7MUSKOGEE MULWEE42354W J Brown (Frederickton)
8PINK LADETTE15538L Green (Nimbin)
9REFLUX CLOUD816M A Johnson (Bentley)
10ANN ROSE HI16767D J Bates (Mt Pritchard)
Race No. 6Pfd Foodservices 1-4 Win Heat 202:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MR. MULGOWIE31332V A S (Estate) (Thornton)
2REALON RAZOR36152N J Bradford (South Penrith)
3BALLERINA BABE3176E Pomfrett (Box Hill)
4MILKCART TRICK73431D C Schafer (Ettrick)
5DELTA BOND52534J E Mclean (Casino)
6TALLOW BEACH23213A D Monaghan (Dyraaba)
7RICH DEBATE31254R Godwin (Coutts Crossing)
8CANFORD CLIFFS135T8W Smith (Casino)
9HOT FROG58838D Turley (Leeville)
10MILWAUKEE MULWEE62666W J Brown (Frederickton)
Race No. 7Kempsey To Grafton Final02:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 305 Metres at Grafton Of $1,880 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $170 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LAURA WELSH51112W J Brown (Frederickton)
2AUSTEN BARTLE51514P Fraser (Coffs Harbour)
3PETTIGO LORAINE53784P A Carrall (Farley)
4SPUDSTER46352J R Roche (Kew)
5TOM’S DIAL88663D R Jones (Minto)
6SACRIFICE33611S T Dransfield (Casino)
7AFRICA27653R Minty (Cambridge Park)
8HELLUVA HIT36411B R Walters (Coutts Crossing)
9UNION REP52285D A Spurgin (Green Hills)
10ROXLEY GLYDER1T385L A North (Clarenza)
Race No. 8Pfd Foodservices 1-4 Win Heat 303:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TAX MAN14782R J Huntington (Millers Forest)
2LAUREN’S SPECIAL35413W A Morris (Casino)
3BRITNEY BOND26126J E Mclean (Casino)
4BALLERINA BULLET11E Pomfrett (Box Hill)
5BALBOA TRICK6621D C Schafer (Ettrick)
6FLYING LOREN2211C Grant (Tygalgah)
7MOST ANNOYING371R J Newstead (Yorklea)
8MYSTERIOUS13376M A Johnson (Bentley)
9SIAM POWER62453J W Free (Fairy Hill)
10CHASING LENNY65627D J Bates (Mt Pritchard)
Race No. 9Witts Amusement Hire Stake03:19PM (NSWtime)
Mixed event over 305 Metres at Grafton Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SUPER TRUMP88764P J Simpson (Stratheden)
2CHASING SLATER45523D J Irwin (Maudsland)
3PRIORITY DEMAND45433K C Neave (Ulmarra)
4RILEY BOND115J E Mclean (Casino)
5NOT TOO SHABBY76548L D Purnell (Ebenezer)
6PARIS ON HIGH28216R D Alchin (Ellangowan)
7REALON AMBER41483N J Bradford (South Penrith)
8RICH ACCENT14121R Godwin (Coutts Crossing)
9GIDDY UP GEORGE67278V A S (Estate) (Thornton)
10WATCH THE VALLEY57444D A Winters (Rushforth)
Race No. 10Pfd Foodservices 1-4 Win Heat 403:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 407 Metres at Grafton Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BIG SHOW FIRE51317W J Brown (Frederickton)
2CHARLIE BOND31544J E Mclean (Casino)
3GO WILD CLARE16518R J Huntington (Millers Forest)
4MILLIE’S WINE18768A Monaghan (Dyraaba)
5WHO’S FAULT18D Smith (Kings Park)
6SECOND STRING11257R M Giltinan (Ormeau)
7HEDREN TRICK12515D C Schafer (Ettrick)
8GIVE ME FREEDOM34182R T Barber (Glenugie)
9RATATOUILLE6562FR D Alchin (Ellangowan)
10FRED ROSE HI74766G J Northfield (Leeville)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments