Saturday 19th September 2009


1 GBOTA STAKES MAID 440M 1.15 P.M.
1 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
2 BAT GIRL – RUSSELL HARLAND
3 MARLOW’S BOY – WENDY BUCKLEY
4 CLUB MAN – G STACKMAN
5 PITTA PAT – ROBERT HOBSON
6 HER REFLECTION – ROSS SHOESMITH
7 THORNY WYNMORE – ROBERT DWYER
8 ALPINE SUNSET – STEPHEN HOWARTH

2 – LOCAL BRANCH GBOTA STAKE 3/4 Gd 440M 1.35 P.M.
1 ADAM’S ME MATE – MARK TAYLOR
2 MEGATRON – JONATHON SHANLEY
3 BANK ROBBER – DAVID HOWARTH
4 BRUMBY TRICK – RUSSELL HARLAND
5 GO GUNDY GO – MALCOLM SUCKLING
6 SILENT BOMB – MARK MUNN
7 ABOUT ALICE – TERENCE BOURKE
8 COURTHOUSE PUB – RUSSELL HARLAND

3 – BUNDABERG RUM STAKE 5 Gd 440M 1.55 P.M.
1 NEIMAD – BENJAMIN SPENCE
2 HELLO ASHBY – MARK TAYLOR
3 TENNESSEE ANGEL – BRYAN GARLAND
4 FIERY PICNIC – JOSEPH KENNEDY
5 ROGAN BLUE – STEPHEN HOWARTH
6 SHOTGUN GIRL – GAYLE MASTERSON
7 BAMBA KING – ROBERT WITHERS
8 AVA’S GOLD – ALEXANDER VERHAGEN
9 SHOTGUN BEAUTY – GAYLE MASTERSON
10 WOTA BANDIT – ROBERT HOBSON

4 – TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE 5 Gd 440M 2.15 P.M.
1 NASHVILLE PRIDE – BRYAN GARLAND
2 CLASSY CAPERS – BRIAN CHIVERS
3 DING HAO – JOSEPH KENNEDY
4 BIG COOL MULWEE – RANALD DAWES
5 ISLAND ROCK – DAVID HOWARTH
6 LILLY MARLOW – JOHN BUCKLEY
7 HIP LORIAN – STEPHEN TAYLOR
8 AUNTY GAYLA – ROSS SHOESMITH
9 SURF DANCER – JAMES FENN
10 WACKO – STEPHEN HOWARTH

5 – NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE 4/5 Gd 512M 2.35 P.M.
1 KALAHUBI – BENJAMIN SPENCE
2 WONGAWILLIJAKE – MALCOLM SUCKLING
3 HE ROLLS – KARL MILLER
4 SHOOTER MCDEE – RUSSELL HARLAND
5 V A C A N T
6 HALLE JOHNS – ROBERT FAULKNER
7 GO GO TASHY – ALEXANDER VERHAGEN
8 MONKEY DANCE – ALEXANDER VERHAGEN

6 – NORTHERN DAILY LEADER STAKE 1/2/3 Gd 347M 2.55 P.M.
1 ULTIMO – RAYMOND BOURKE
2 BLACKEYED DOUBLE – KARL MILLER
3 KELLY’S LEGACY – KELLIE FENN
4 BEAT’EM – KEVIN SILLS
5 V A C A N T
6 AMOS PUZZLE – RONALD DAWES
7 STAND UP TRACY – ROBERT DWYER
8 LUANN LEE – ROBERT DWYER

7 – J.A.BERRY STAKE MAID 347M 3.10 P.M.
1 TEQUILA ANGEL – BRYAN GARLAND
2 CONFUSION REIGNS – RAYMOND BOURKE
3 SILVER PORCHE – HARRY MILLER
4 MEXICAN MADNESS – TERRY PRIEST
5 BELLE DIABLO – SIMONE TAYLOR
6 LONGWAY TINA – ROBERT BRAY
7 SPEED TO EXCEL – CRAIG CAMERON
8 GO FAITH – GAYLE MASTERSON
9 DAVEY’S JILLY – JAMES HOWARTH
10 CIENNA VALLEY – ROBERT MUNN

8 – GBOTA 4/5 GRADE FINAL 4/5 Gd 347M 3.25 P.M.
1 KIA OCTANE – ROBERT WITHERS
2 ISA STORY – JAMES HOWARTH
3 BILLIE’S PRIDE – JEANETTE PRITCHARD
4 PARTY HAZE – CAROLYN YOUNG
5 DAVY JET – JANET SILVER
6 PRESSURE PUZZLE – RAYMOND BOURKE
7 SHINNING GRACE – JOHN WILTON
8 SUPRA – DAVID HOWARTH
9 ALLOW ME – MARK MUNN
10 COURT’S CHOICE – PETER POWER

9 – AUSURE INSURANCE STAKE 4 Gd 347M 3.40 P.M.
1 SICARIUS – CRAIG CAMERON
2 GO YOU MUPPET – RUSSELL HARLAND
3 TOLL BOUND – BARRY HOBSON
4 MULWEE BLUE – KARL MILLER
5 THINK AGAIN – RAYMOND BOURKE
6 FRENCH GIFT – KARL MILLER
7 MISS KAMILAROI – JUNE LANESBURY
8 BLACK SIMON – JEANETTE PRITCHARD
9 BONDI GOLD – RUSSELL HARLAND

10 – AUSURE INSURANCE STAKE 5 Gd 347M 3.55 P.M.
1 HARBOUR GOLD – KARL MILLER
2 CHERYL’S JOY – GARY RYAN
3 DOWNUNDER SHADOW – BENJAMIN SPENCE
4 SHIRAZ VALLEY – ROBERT MUNN
5 SHINBONE ARCHER – SIMONE TAYLOR
6 NASHVILLE STAR – BRYAN GARLAND
7 FAR TOO LATE – JAMES HOWARTH
8 WEWAK DINAS – RUSSELL HARLAND
9 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH
10 ALLOW ME – MARK MUNN

11 – JEFF TEEGE STAKES 5 Gd 347M 4.10 P.M.
1 SUNNY SCONE GIRL – JEANETTE PRITCHARD
2 THIRSTY KOO – JEANETTE PRITCHARD
3 RUTLAND MICK – MARK MUNN
4 SHINERINE – RAYMOND BOURKE
5 MULWEE MCCARTHY – ALEXANDER VERHAGEN
6 MISS CURLEW – STEVEN LANESBURY
7 STEPBRO – BENJAMIN SPENCE
8 FEVINATOR – SPENCER STORCH
9 ALLOW ME – MARK MUNN
10 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH

12 – 2MO RADIO STATION 5 Gd 347M 4.30 P.M.
1 SURFIN’ AMY – KARL MILLER
2 DADDY CAN RUN – MEGAN-LEE MASON
3 ROUNDHOUSE KICK – MICHAEL CRAIG
4 BLACK BRAE – LLOYD ROCK
5 SHEZZA MACBETH – ROBERT WITHERS
6 APACHE LEE – JONATHON SHANLEY
7 TRUCKIN’ THRU – KELLIE FENN
8 SOLVE IT QUICK – RAYMOND BOURKE
9 ALLOW ME – MARK MUNN
10 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments