Saturday 24th October 2009


1 GBOTA STAKES MAID 347M 1.15 P.M.
1 FLYING MARLOW – WENDY BUCKLEY
2 NORTON BLUE – CHRISTINE MEMOREY
3 GLASS BOTTOM – DAVID HOWARTH
4 KAYLOR IN PRINT – ROBERT BRAY
5 ALTERNATE – E BURGE
6 WHERE’S ROLFE – CHERIE ROSIER
7 NO IMPACT – TIMOTHY WEBSTER
8 RICON – JANET SILVER
9 WHIRLWIND LAD – BRYAN GARLAND
10 KICK START – DANIEL GALVIN

2 – LOCAL BRANCH GBOTA STAKE MAID 347M 1.35 P.M.
1 PATTIE’S DREAM – ROBERT DWYER
2 DING’S SON – STEPHEN TAYLOR
3 INCINERATE – E BURGE
4 CLAUDINE MCGRATH – JOHN BUCKLEY
5 TAMBA JAY – DEBORAH MARTIN
6 SNOW’S THE GO – PATRICK ROGERS
7 LONGWAY TINA – ROBERT BRAY
8 DAVE’S MEMOREY – DAVID SILVER
9 WHIRLWIND LAD – BRYAN GARLAND
10 KICK START – DANIEL GALVIN

3 – BUNDABERG RUM STAKE 4 Gd 347M 1.55 P.M.
1 KINCHLOE – PATRICK ROGERS
2 RUSH HOUR LAD – ED THOMPSON
3 BANK ROBBER – DAVID HOWARTH
4 DAVY JET – JANET SILVER
5 POWERFUL UNIT – GEOFFREY ROSE
6 YELLOW BUCKET – ROBERT RYAN
7 SWIP LIGHTNING – DONALD JARICK
8 SHINBONE ARCHER – SIMONE TAYLOR
9 MULWEE BLUE – RODNEY MARLOW

4 – TAMBAR SPRINGS HOTEL STAKE 4/5 Gd 347M 2.15 P.M.
1 BELLE DIABLO –
2 ARGENTINA – DAVID ROSE
3 TOLL BOUND – BARRY HOBSON
4 NASHVILLE STAR – BRYAN GARLAND
5 HEY TYLER – ED THOMPSON
6 BLINDING – WILLIAM DAVIES
7 SAILAWAY CHISHO – JANET SILVER
8 SHREWD BRANDON – DANIEL HATCH
9 MULWEE BLUE – RODNEY MARLOW
10 BONDI GOLD – RUSSELL HARLAND

5 – NAMOI VALLEY INDEPENDENT STAKE 1/2/3 Gd 347M 2.35 P.M.
1 STAND UP TRACY – ROBERT DWYER
2 KELLY’S LEGACY – KELLIE FENN
3 HURRICANE HOLLY – ROSALIE MCIVOR
4 BEAT’EM – KEVIN SILLS
5 BLACKLOCK – MARK MUNN
6 GO YOU MUPPET – RUSSELL HARLAND
7 DOUGAL MAGOO – DANIEL HATCH
8 NINIANE’S DREAM – HAROLD KEELAN

6 – J.A.BERRY STAKE 4/5 Gd 512M 2.55 P.M.
1 ADAM’S ME MATE – MARK TAYLOR
2 RUSH HOURS SON – JOY POLLARD
3 RAGING SURF – ED THOMPSON
4 SHINNING GRACE – JOHN WILTON
5 PINJARRA MISS – KEVIN SILLS
6 MAGGIE’S LEAP – NEVILLE MOORE
7 KIA OCTANE – ROBERT WITHERS
8 GRACE’S PRINT – JUNE LANESBURY
9 ROGAN BLUE – STEPHEN HOWARTH
10 GO MAY GO – JOY POLLARD

7 – DOG HOUSE STAKES MX 512M 3.10 P.M.
1 TOBY TANGA – BRIAN HORTON
2 MASKED RAIDER – LLOYD METCALF JNR
3 ISLAND ROCK – DAVID HOWARTH
4 DIAMOND RAIDER – LLOYD METCALF JNR
5 V A C A N T
6 CLASSY CAPERS – BRIAN CHIVERS
7 HALLE JOHNS – ROBERT FAULKNER
8 JAGER NIGHTS – WILLIAM DAVIES

8 – GBOTA 4/5 GRADE FINAL 4/5 Gd 440M 3.25 P.M.
1 ROYAL BLOOD – WAYNE LAY
2 BARNHILL BOMBER – CHRISTINE MEMOREY
3 DARK PILGRIM – WILLIAM DAVIES
4 RHONDA’S DREAM – RUSSELL HARLAND
5 SAMEDI – ED THOMPSON
6 ALLOW ME – MARK MUNN
7 FEVINATOR – SPENCER STORCH
8 BAMBA KING – ROBERT WITHERS
9 BLAZE OF CLASS – WILLIAM DAVIES
10 JAGER NIGHTS – WILLIAM DAVIES

9 – AUSURE INSURANCE STAKE MX 440M 3.40 P.M.
1 MARLOW’S BOY – WENDY BUCKLEY
2 SHREWD LINDA LEE – DANIEL HATCH
3 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
4 QUIET STRIKE – MARK TAYLOR
5 BURNING RUBBER – DANIEL GALVIN
6 BAT GIRL – RUSSELL HARLAND
7 REEF’S IMAGE – LLOYD METCALF JNR
8 ALPINE SUNSET – JOY POLLARD
9 RUBY RAIDER – LLOYD METCALF JNR

10 – JEFF TEEGE STAKES 5 Gd 440M 3.55 P.M.
1 HIP LORIAN – STEPHEN TAYLOR
2 MISS CURLEW – STEVEN LANESBURY
3 PEPSI GAITES – DANIEL HATCH
4 PENNE SUE – PATRICK MARLEY
5 DING HAO – JOSEPH KENNEDY
6 STRIKE A PENNY – ED THOMPSON
7 I’M A GUNNER – DONALD JARICK
8 STRIKE ME IN – ED THOMPSON
9 ALL TICKER – JANET SILVER
10 GRACIOUS KAYLAH – DAMIEN LEE

11 – DEFAX PUBLICATIONS 3/4 Gd 440M 4.10 P.M.
1 BRUMBY TRICK – RUSSELL HARLAND
2 PRINCE MOJO – RUSSELL HARLAND
3 STORMY WYNMORE – ROSALIE MCIVOR
4 MARK FOY – PETER POWER
5 MACHO WYNMORE – ROSALIE MCIVOR
6 TENNESSEE ANGEL – BRYAN GARLAND
7 MCLAINE – DONALD JARICK
8 SPORTSMAN’S BLUE – DAVID ROSE

12 – 2MO RADIO STATION 5 Gd 347M 4.30 P.M.
1 MOVE OVER – ROBERT WITHERS
2 RUSH HOUR WILLIE – JOY POLLARD
3 BLACKBIRD MAGOO – DANIEL HATCH
4 LITCHFIELD PARK – WILLIAM DAVIES
5 CAWBOURNE CLARE – DANIEL GALVIN
6 MISS KAMILAROI – JUNE LANESBURY
7 WEWAK DINAS – RUSSELL HARLAND
8 WHO’S CRYING – HAROLD KEELAN
9 MIMOSA COUNTRY – ROSALIE MCIVOR
10 COURT’S CHOICE – PETER POWER